Mk1 1.1 Gašenje na ler gasu

Autor Nikic, 23 Studeni 2015, 15:44:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Citat: Green Punto  u 23 Studeni 2015, 18:09:22
ako mu je otisao motoric ili neki senzor, dijegnostika to mora pokazati koliko znam? ili se varam?
auu puno senzora za rad motora... Da je koj vakum otisao auto poviseno radi.. A ne da umire.. Motoric lera
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Daj mi objasni kako si dosao do tog zaključka. Daj mi objasni teoriju svog navoda, teksta
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

mozes drzat gas do besvjesti neces znat dal je riknuo ! Jedno da stavi drugi ili da ide na diagnostiku ovo je lupanje u prazno , upali auto cekaj da se zagrije , receno je da auto ne radi u leru, znaci nek nabija gas dok se ne zagrije ?

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Citat: tono92  u 24 Studeni 2015, 00:48:08
Ne bas da nabija gas na hladno nema sanse nego nek ga proba odrzavat na 2t obrtaja ako nema obrtaljku pa ce vidjet ako je sve u redu onda dobro al ako mu se gasi kad makne nogu sa gasa onda je ler motoric otiso k vragu i treba drugi

Poslano sa mog Htc One M9 koristeći Tapatalk
Majstor si nema sta !

crev1986


crev1986

Ma da imas pravo treba turirat i stiskat gas ,ovi ljudi na forumu si idioti sto spajaju jeftine Fiate na diagnostike ipak nisu to mercedesi ,a vjerujem da je lakse par dana visit na forumu slusat indvidualce kako predlazu koje kakve gluposti, nego se spojit na komp ( ako je moguce) ili vidjet u cem je problem za 5 min !
A ti ako imas neke svoje ideje i ako netko nesto kaze.protivno tvojoj ideji , ti se ljutis i nadrkavas umjesto da argumentiras to svoje ! Pogledajpostove od Franje kad mu netko kaze da nije upravu, covjek odma da argument da je !   

Ako ti svog Fiata vozis nekom lokalnom Mehi koji je tek nedavno otkrio niskopodnu dizalicu toje tvoja stvar

Mike20

AK je motorić lera skroz crkno, najbolji test je jutarnje hladno paljenje.
Znači auto se NARAVNO pali bez gasa, kod verglanja se nesmije držati gas-inače radi tih stvari zna ecu si krivo protumačiti signal pa dobiješ simptome crknutog motorića lera.

Ako motor primi i drži dignute okretaje na nekih 1500rpm, onda je motorić ispravan.
Ako neće primiti tj. sastaviti kak neki vele, onda je sigurno motorić

Nikic


Malo mi se poj3bao fokus, ali uglavnom danas sam skinuo motorić ler gasa, i vidi se priloženo.

Sve prljavo i zapečeno, očistio acetonom jer trenutno radi selidbe neam nis drugo pri ruci.
Auto sada radi bez ikakvog problema, dapače čak i malo bolje.
Šta je se dešavalo s autom?
Kad dam kontakt i upalim ga, gasi se automatski bez gasa, medjutim dok se pali sa stisnutim gasom radi, i drzao sam mu bio gas jedno tri minute i lagano pustio, radio je al je se treso,
Dok kad sam mu nabio gas i naglo pustio, ugasi se odma.
U neku većinsku ruku tono je bio u pravu, isto kao i ostali što su rekli da je motor ler gasa ili ti ga čok..
U svakom slučaju hvala svima, i bez besmislenog arogantnog prepucavanja, svatko ima pravo izjasnit misljenje, al nema potrebe pljuvat po tome.

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Mike20

Eto vidiÅ¡, ipak se preko foruma može popraviti auto, da sam sebe ispravim  :D

Nikic

Dok je ovakva sitnica da, al bas me zanima kako bi netko brusio glavu prek foruma.. ;D;D;D;D

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

crev1986

Carburator cleaner i sve lijepo ocisti kad budes imao vremena !

Nikic

Citat: crev1986  u 24 Studeni 2015, 16:37:49
Carburator cleaner i sve lijepo ocisti kad budes imao vremena !
Obavezno, izgleda kao da je netko girice pržio unutra, a carb cleaner je neka sorta kao brake cleaner ili??

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

crev1986

Citat: Mike20  u 24 Studeni 2015, 16:29:47
Eto vidiÅ¡, ipak se preko foruma može popraviti auto, da sam sebe ispravim  :D

Nije stvar foruma toliko koliko do covjeka u ovo slucaju Nikica ! Decko ima volje i donekle zna gdje sta stoji , al kad ti dojde neki tko si gumu nezna promjenit ,a mi mu ovdje damo 100 stvari sta bi mogao biti uzrok ili kvar a on ko tele zuji i gleda !

Nikic

Citat: crev1986  u 24 Studeni 2015, 16:41:25
Nije stvar foruma toliko koliko do covjeka u ovo slucaju Nikica ! Decko ima volje i donekle zna gdje sta stoji , al kad ti dojde neki tko si gumu nezna promjenit ,a mi mu ovdje damo 100 stvari sta bi mogao biti uzrok ili kvar a on ko tele zuji i gleda !
Amen to that..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail