Fiat MK1 1.1 (Grijanje problem, magli)

Autor Devoxx, 19 Prosinac 2015, 21:21:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Devoxx

Eh ovako, kada vozim auto, ono grije, al slabo, ono srednje grije mlako, i auto magli. Å ta moze biti problem kod maglenja i slabog grijanja, cuo sam da termostat moze znaciti i da je mali hladnjak.

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

tomozuki

Imas kazaljku temperature? Je masna sajba iznutra?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

markohemarko

Slabo grije zato što nema cirkulacije antifriza prema kabini. Imaš zračni čep. Trebaš dotočiti antifriza i ozračiti crijevo prema kileru. A zašto nemaš antifriza to treba vidjeti kasnije, možda je prdnuo mali kiler....

topolino

Ako nema kazaljku onda ni nemoze znati dali je termostat stalno otvoren i motor se nemoze ugrijati. Moze biti zracni cep, ali ako nije radeno nesto npr. zamjenja antifriza ili nekog djela sustava hladenja motora onda zracni cep znaci da je 99% brtva glave. Kiler cak i da siba voda nece povuci zrak dokle motor radi, a tada znas sigurno da je propisao. Stakla se magle uvjek kada je veca razlika u temperaturi izmedu dvije strane stakla.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Devoxx

zamjenit cu termostat sad ove sedmice pa cemo vidjeti, nasut cu novi antifriz

nego pitanje jos jedno, evo sad sam vozio auto isao u grad izlazi voda iz auspuha ? je li to normalno preko zime ili

TOMMYmk1

Koliko znam za benzinca je to skroz normalno,sad toćan razlog neznam ali većina benzinca to radi koje sam ja vidio  :ok:

Reduktor

Citat: Devoxx  u 20 Prosinac 2015, 12:07:08
zamjenit cu termostat sad ove sedmice pa cemo vidjeti, nasut cu novi antifriz

nego pitanje jos jedno, evo sad sam vozio auto isao u grad izlazi voda iz auspuha ? je li to normalno preko zime ili

I meni je jučer kad sam upalio auto išla voda i gusti bijeli dim i kad se zagrije motor sve je u redu. Po zimi je to tako.

franjo-fritz

Jedno je kondezacija. A drugo gusti bijeli dim.. Dva različita pojma
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Reduktor

Od čega nastaje gusti bijeli dim kad se upali auto kad je vani zima.

topolino

Voda u cilindrima je gusti bjeli dim, a para je kondezacija vode u auspuhu. Ubiti oboje je vodena para samo je razlika u kolicini pare.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Devoxx

grijanje stavio sam karton i sad fino grije, a za maglenje se zica bila odvojila za ono kruzenje u autu i uvlacenje zraka u autu i to napravim i sad ne magli, hvala svima na odgovorima :)

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Devoxx

Citat: topolino  u 21 Prosinac 2015, 13:51:01
Karton znaci termostat 100% otvoren

drugim riječima

"moraš zamjeniti termostat" :D

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: