Fiat Punto mk1 75S curi gorivo

Autor Mihajlo90, 02 Srpanj 2016, 13:01:02

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mihajlo90

Pozdrav,

danas po prvi puta sam bio u BIH i reko idem nasipat full tank goriva i dogodilo se to da mi se ispod stvorila lokva benzina koje je curilo od rezervoara gore njegdje. Kasnije je prestalo. Što bi to moglo biti ? Natočio sam 40 l a bio je na blizu rezerve.

Hvala !

Mihajlo90

Koliko vidim na kazaljci, iscurilo mi je oko 10 l  :-(  Gdje to može toliko iscurit ?

Tono92

Zna se dogodit da sa vremenom onaj cep od pumpe otpusti pa kroz njega zna curit .....

Skinut rezervar dole i pregledat sve detaljno

franjo-fritz

Supalj rezervar.... Na pumpi da curi stalno bi.curilo.... Ili pak ako je skidana pumpa nije dobro oring stavljen i gumica koja dolazi izmeÄ'u kucista pumpe i rezervara
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mihajlo90

Da, pumpa je mjenjana i to mi je majstor radio. Dosad sam tankao za 100 kn pa nije ništa curilo, mada se kada je toplije osjeti miris benzina u kabini. Dolje na slikama se vidi gdje mi se sljevalo... Dali je to gore od pumpe ili ima još mjesta, spojeva gdje bi moglo curiti ?





Hvala !

core3i

Ispod zadnjeg sica se nalazi poklopac, 3 šarafa i pogledati da li je oko pumpe vlažno.

Mihajlo90

Je, vlažno je oko pumpe debljine prsta, ostalo suho... Šta da sad radim, kako treba brtva i kojim redosljedom stajat ? Pumpa je nova kupljena bila.

Hvala !

franjo-fritz

Vrati se "majstoru" kod kojeg si mjenjao pumpu... 10l x 10kn..pa ti vidi
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mihajlo90

Da, tako je. Dobro je da nije ništa planilo. Reci mi samo da ja mogu provjerit, kako i šta treba biti posloženo ?

Hvala ti !

Memphis

Moguće da nije dobro zašarafio taj veliki šaraf jer se time treba malo igrat da lijepo sjedne ... obično zašarafe u koso a oće i taj plastični šaraf puknut.

Tono92

Zato je moj auto bio kod majstora jedino kad sam sajbu mjenjao a u skoro dvije god ja sve sam radim i ne pada mi na pamet vozit auto kod nekog kaj svrlja a nis ne napravi samo pare uzme , ja bi isao nazad kod tog majstora i lijepo bi mu reko kaj ga ide a ako mu se neda zasarafit taj cep od pumpe nek zatvori radionu ....


Taj cep od pumpe treba lijepo sjest , istina da se treba malo vise potrudit oko njega i ne ga stegnut prejako jer onda preskoci ali nije neka naucna fantastika , vrlo jednostavno

Mihajlo90


Tono92

Da mora ti bit brtva

Maknes tapecirung u gepeku i imas tri sarafa koja naravno skines i sve sa pumpe onda dzekove poskidas onda imas taj cep okrugli on ti je mozda malo veci od pepeljare (neznam sa cime da ti usporedim ) i naravno njega skines i onda skini tu brtvu i pumpa ti je vec vani uglavnom sve poskidaj dole a kad vracas nazad prvo stavi brtvu onda pumpu i vidi dali je dobro sjelo i na kraju samo zavrnes taj cep ali nemoj prejako jer ako ga jace stegnes on ce ti ispast iz lezista pa ce ti bit ukoso , znaci pazi kad stezes da stegnes ravnomjerno ....

Evo sad sam ti malo opsirnije opisao postupak ali bolje ces znat :) :) ako sta zapne zovi :)

franjo-fritz

Nauka od tri minute posla.... Nema dihtung nego gumenu brtvu.. Koja dolazi oko grla rezervara pa pumpa pa taj plasticni oring... Ili kak "majstori" kazu saraf
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mihajlo90

Bio sam kod drugog majstora i bila se otkačila neka cijev pa je curilo. Sad ne znam gdje i koja jer sam se preko telefona čuo s njim. Možda će netko ovdje od nas znati koja bi to cijev mogla biti pa neka napiše jer će možda nekom drugom sutra pomoći.