Kakav je Punto 85?

Autor puntilak123, 09 Listopad 2016, 14:07:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

puntilak123

U jako lijepim uspomenama mi je moj prvi autić, od prije 10 godina - plavi Mk1 55 s tri vrata. Nije se kvario, bio je dobar, ali sam ga prodao jer nije imao klimu i postalo mi je neizdržljivo s njime ljeti. Nakon njega vozio sam još par auta, ali prva ljubav se nikad ne zaboravlja.

Trenutno sam pjeÅ¡ak jer radim niti 100 m od posla pa kad sam prodao posljednji auto novog nisam ni gledao. MeÄ'utim, naviru mi sjećanja kad god vidim puntilaka na cesti i razmiÅ¡ljam da ga opet kupim.

NaiÅ¡ao sam na njuÅ¡kalu na jednog s klimom za dobre pare, 1.2 16v 85ks. Kilometraža nepoznata, godiÅ¡te 97', registriran joÅ¡ dugo. Cijena ispod 1000â,¬. Po slikama se čini ok za te godine. Naravno da bih ga odveo u meÅ¡tra prije kupovine.

Zapravo me najviše brine starost. To je skoro 20 godina star auto. Znam da je FIAT i da dijelova ima na svakom kiosku i da ga svaki meštar zna popravit, al svejedno, koliko je to pametna kupovina?

Mike20

Ak ima poznatu povijest, zašto ne. Inače dosta poznato je da im glave pucaju, ja zam za 4 takva motora, dva u Bravu sa napuknutim glavama, jedan Bravo prvi vlasnik, 170 000km, penzionerski se vozi od prvog dana

Nikic

1.2 16v u bravu??

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Mike20


topolino

Bravo/brava zamjena za 1.4 12v. 00'g.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Miha.

Bio je i u Stilu taj motor..Pa za 1000â,¬ niti nemaÅ¡ kaj pametnog kupit, mislim da je taj puntać dobar izbor.

puntilak123

Hvala na dosadašnjim odgovorima :)

Što se kilometraže tiče, u oglasu ne piše. Gdje da povučem neku psihološku granicu? 200 tisuća? 250?

dinko1981

Mislim da je danas kod punta jedinice bitnije stanje limarije nego predjeni km, odnosno oni koji su prikazani na satu.

Memphis

Citat: puntilak123  u 09 Listopad 2016, 14:07:05
U jako lijepim uspomenama mi je moj prvi autić, od prije 10 godina - plavi Mk1 55 s tri vrata. Nije se kvario, bio je dobar, ali sam ga prodao jer nije imao klimu i postalo mi je neizdržljivo s njime ljeti. Nakon njega vozio sam još par auta, ali prva ljubav se nikad ne zaboravlja.

Trenutno sam pjeÅ¡ak jer radim niti 100 m od posla pa kad sam prodao posljednji auto novog nisam ni gledao. MeÄ'utim, naviru mi sjećanja kad god vidim puntilaka na cesti i razmiÅ¡ljam da ga opet kupim.

NaiÅ¡ao sam na njuÅ¡kalu na jednog s klimom za dobre pare, 1.2 16v 85ks. Kilometraža nepoznata, godiÅ¡te 97', registriran joÅ¡ dugo. Cijena ispod 1000â,¬. Po slikama se čini ok za te godine. Naravno da bih ga odveo u meÅ¡tra prije kupovine.

Zapravo me najviše brine starost. To je skoro 20 godina star auto. Znam da je FIAT i da dijelova ima na svakom kiosku i da ga svaki meštar zna popravit, al svejedno, koliko je to pametna kupovina?
pametna je ako je zdrav. Onda se ostalo posloži za sitne pare ... ako treba ... ako je trul onda ne vrijedi ništa ...