Fiat punto nema vucu i trokira u leru

Autor KriMi, 29 Listopad 2016, 00:38:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

KriMi

Pozdrav svima.

Imam fiata punta 1997 1.6 65 kw benzin plin.
Naime,desava se da trokira u leru i na benzin ne radi nikako3 hiljade obrtaja u leru uz pumpanje gasa,dize samo na 4 hiljade obrtaja u leru,dok na plin trokira u leru al normalno vuce. Pozzz
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

eLaCiD

Vrlo vjerojatno elektrika ler gasa na usisnoj grani (komori).
Prvo provjeri kablove i utičnice da nije negdje u prekidu, a onda skini dio sa slike i očisti.
Možeš ga i provjeriti ako imaš ommetar
Na slici ti je isto način provjere i vrijednosti otpora.






098  38 77 11
elacid@net.hr

KriMi

Citat: eLaCiD  u 29 Listopad 2016, 07:35:35
Vrlo vjerojatno elektrika ler gasa na usisnoj grani (komori).
Prvo provjeri kablove i utičnice da nije negdje u prekidu, a onda skini dio sa slike i očisti.
Možeš ga i provjeriti ako imaš ommetar
Na slici ti je isto način provjere i vrijednosti otpora.




Dobro to je za ler gas,budem skinuo sutra pa cu ocistiti,a kakvi su simptomi kad egr ode na benzincu,jer mi se desava da dam pun gas i nabire u prvoj polako i onda odjednom samo prokine i otkine na plin i onda u drugu extra povuce,znaci dok ga cijepam dobro ide al lagano kad vozim kao da se gusi,a na benzin nece nikako samo trokira u leru uz pumpanje gasa dostize jedva 4000rpm a kad ubacim u prvu ne moze krenut ugasi se.....
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

Mike20

Prvo, kakav plin imaÅ¡, s diznama ili flanÄ'om
Drugo koliko km je taj plin dosad odvozio
Treće što je i kad na plinu servisirano
Četvrto što je na motoru od struje zadnje servisirano (svječice, kablovi, novine, distributor ak ga ima)
EGR, da li ga tvoj motor uopće ima

Kod tebe vjerojatno nešto vuće oko sustava goriva, ako nešto malo bolje radi na plin nego benzin.
Vjerojatno pumpa goriva, jer plinaši se često voze na rezervi pa strada pumpa goriva
Ili začepljene benzinske dizne

KriMi

Citat: Mike20  u 29 Listopad 2016, 19:10:46
Prvo, kakav plin imaÅ¡, s diznama ili flanÄ'om
Drugo koliko km je taj plin dosad odvozio
Treće što je i kad na plinu servisirano
Četvrto što je na motoru od struje zadnje servisirano (svječice, kablovi, novine, distributor ak ga ima)
EGR, da li ga tvoj motor uopće ima

Kod tebe vjerojatno nešto vuće oko sustava goriva, ako nešto malo bolje radi na plin nego benzin.
Vjerojatno pumpa goriva, jer plinaši se često voze na rezervi pa strada pumpa goriva
Ili začepljene benzinske dizne

U njemu je plin obicni prekidac nakon 3000 obrtaja sam prebaci na plin a pali na benzin,na benzin je proradio 4 injektora se zacepila i to je stoje pokazalo na dijagnostici,svijece msm da nisu dugo mijenjane al auto ne trese u voznji normalno vuce samo me nervira to sto u leru treska i variraju mu ortaji
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

crev1986

Pa za pocetak promijeni svjecice i kablove ! Motoric skini i naspricaj WD-om a EGR ti je je spojen s usisnom ( iz njega ide cijev u usisnu granu ) i njega mozes ocistit i vratit. Al promijeni svjecke !

Memphis

Citat: KriMi  u 29 Listopad 2016, 00:38:52
Pozdrav svima.

Imam fiata punta 1997 1.6 65 kw benzin plin.
Naime,desava se da trokira u leru i na benzin ne radi nikako3 hiljade obrtaja u leru uz pumpanje gasa,dize samo na 4 hiljade obrtaja u leru,dok na plin trokira u leru al normalno vuce. Pozzz
Što se tiče benzina su ti injektori u banani. A što se tiče plina probaj bez filtera zraka ako trokira onda negdje struja probija, kablovi, svjećice ili bobina

KriMi

Citat: Memphis  u 01 Studeni 2016, 18:36:32
Što se tiče benzina su ti injektori u banani. A što se tiče plina probaj bez filtera zraka ako trokira onda negdje struja probija, kablovi, svjećice ili bobina

Injektori zamijenjeni sva 4,radi sad na benzin al i na benzin trokira u leru,egr sam blokirao i dalje trese, kontam da su svijece il struja trokiro bi u voznji al on kad krene trokira samo u leru u voznji ekstra
Zivot je previse kratak da bi vozili spore aute.

Memphis

Si siguran da su svi dobri? Skini svjećice pa ćeš sve znat