Fiat Punto 55

Autor zico, 23 Siječanj 2017, 12:05:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zico

Ljudi zanima me čemu ovo služi i naziv tog dijela


Memphis

EVAP ventil i kanister. To je za skupljanje benzinskih para iz rezervoara .... koje se ponovo vraćaju u usisnu granu da sagore.

sink.as

Da ne otvaram novu temu,  kad otvorim cep od rezervara unutra je neku tlak, skori da izbaci cep kad ga odvrnem, sta bi to moglo biti, i kada livam gorivo cesto mi izbaciva pistolj. Znam sa je vezano sa oduskom ali neznam sta napravit

Multijet

Imao Mk1, uvijek je pod tlakom. Kada točiš gurni pištolj samo do prvog zuba i okreni ga prema naprijed za 90 stupnjeva i onda ide bez beda. Moj od prvog dana kad sam ga novog kupio je bio takav i gotovo sam 100% siguran da su svi takovi. Pogledaj u blatobran pa ćeš vidjeti kako je odmah koljeno na crijevu i zbog toga izbacuje
0989739290

Memphis

Citat: sink.as  u 23 Siječanj 2017, 19:47:33
Da ne otvaram novu temu,  kad otvorim cep od rezervara unutra je neku tlak, skori da izbaci cep kad ga odvrnem, sta bi to moglo biti, i kada livam gorivo cesto mi izbaciva pistolj. Znam sa je vezano sa oduskom ali neznam sta napravit
Imaš bespovratni ventil na vratu rezervara. Vjerojatno je on zaštopan zato izbacuje.

Ja kad točim, nikad mi ne izbacuje


sink.as

Nije mi bas normalno da izbacuje i cep i pistolj da prekida da neda punit, kako mogu procepit taj ventil  :help:

Memphis

Ventil ti se nalazi ispod zadnjeg desnog blatobrana kod samog čepa.



Ovako izgleda


Stari vs novi


Namontirani novi ventil


Orginalni ćeš jako teško naći jer ih baš nema. Al možeš probat propuhat stari ili stavit neki drugi nepovranti ventil. Protočan je samo u jednom smjeru.