Grande Punto Sport zimski set

Autor matija0311, 10 Studeni 2015, 09:56:31

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

matija0311

koja je vaša preporuka za zimske gume i dal ići na 15'' ili 16''?

ccm

Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Dr.Grande

Sto se tice guma za GP u 15" velicini, ak imas para za premium brandove go for it, ak ne i treba ti neki best buy koji ce vise nego zadovoljiti potrebe prosjecnog vozaca, a nije drlog od gume onda hankook winter icept ili firestone winterhawk. Na svojem zimskom setu imam firestone/pirelli, ali da nije bilo firestonki na lageru uzeo bih hankook.

Lima_ri

15 ,cisto zato sta su jeftinije , zelis celicane ili alu?
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

matija0311

najraÄ'e bi alu...
koje gume idu gore?

Lima_ri

E to ti je fora kod gp a , 175 65 15 i 195 55 16
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

ccm

Ja imam Kleber na svojoj Corsi i cist je dobra. Vidim da kosta 350kn 15 cola. Ima i BF Goodrich G-Force za 360kn. GY UG9 je 460kn. Ma ima guma ko salate.
Inace, 16 colna u Vulkalu ima samo jedna, Bridgestone, i kosta 770kn :)

Meni osobno nemaju smisla ikakve felge i izgled za po zimi, jer je auto ionak zmazan cijelo vrijeme. Osim ako bas ne patis na izgled ili imas neku bjesnu pilu koja mora imat neke premium gume.

Da ja kupujem sebi uzeo bi celicane sa ovim BF Goodrich gumama.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

bos

Preporuka za GY UG8, ja sam ih imao, odlična guma.

Inače na Grande idu i 185/65/15

Ja sam sebi sad za Bravo uzeo Fulda Kristal Montero 3  u dimenziji 205/55/16, nadam se da će bit ok

matija0311

ccm....imam grande punta koji ide na čipanje uskoro tak da se neću zafrkavat previše s jeftinijim gumama


ccm

A gle, ako se frend moze vozit vec petu godinu sa Octaviom RS TDI na Sava Eskimo 16-icama, ne znam zasto bi tebi BF Goodrich bile lose gume.
Ak se mislis naganjat, skurit ces i UG9 u jednoj sezoni. Imal sam i ja Brava chipiranog na Kleber zimskim gumama, i evo i dan danas se koturaju kod kuma.

Mislim da malo previse ljudi pate na marke kod guma. Sve su te marke u vlasnistvu "skupljih" brendova i sve su to dobre gume. Ne pricamo ovdje o Tigar i Imperial gumama bas... :)

Ali gle, ako imas novaca i mislis vozit trke i ne vjerujes "jeftinijim" gumama, nista te ne sprjecava da kupis gumu od 100â,¬. Sigurno ima bolje performanse od ove za 50â,¬, ali vjecito pitanje je dal vrijedi toliko novaca i dal ti to stvarno treba?

A i mislim da si zadnjim postom sam sebi odgovorio na pitanje  :ok:
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

KA2001MR

Citat: matija0311  u 10 Studeni 2015, 15:47:17
ccm....imam grande punta koji ide na čipanje uskoro tak da se neću zafrkavat previše s jeftinijim gumama



Matija uzmi Nokian i miran si, mada je meni kod Ice sa myhraweba i Continental ts850 ispao povoljan.
435kn po gumi sa montazom i balansiranjem mislim da je bilo
removed by admin... :ok:

matija0311

Ico reko da nema nokian u mojoj dimenziji...zovem ga sutra,za vikend picim za opatiju pa mozda usput uzmem gume :)

crev1986

Citat: ccm  u 10 Studeni 2015, 16:04:12
A gle, ako se frend moze vozit vec petu godinu sa Octaviom RS TDI na Sava Eskimo 16-icama, ne znam zasto bi tebi BF Goodrich bile lose gume.
Ak se mislis naganjat, skurit ces i UG9 u jednoj sezoni. Imal sam i ja Brava chipiranog na Kleber zimskim gumama, i evo i dan danas se koturaju kod kuma.

Mislim da malo previse ljudi pate na marke kod guma. Sve su te marke u vlasnistvu "skupljih" brendova i sve su to dobre gume. Ne pricamo ovdje o Tigar i Imperial gumama bas... :)

Ali gle, ako imas novaca i mislis vozit trke i ne vjerujes "jeftinijim" gumama, nista te ne sprjecava da kupis gumu od 100â,¬. Sigurno ima bolje performanse od ove za 50â,¬, ali vjecito pitanje je dal vrijedi toliko novaca i dal ti to stvarno treba?

A i mislim da si zadnjim postom sam sebi odgovorio na pitanje  :ok:
Samo da te ispravim TIGAR je MIchelinova guma !

ccm

Noted. Al svejedno je jos uvijek prelosa, nisu jos doveli proizvodnju na razinu.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

matija0311

slažem se ccm

tiger ne valja niš!
imal ih na Celici(dobio skoro djabe) i nikak se ne ponaša guma...