Kupnja: Grande Punto, benzinski motor

Autor Michael, 21 Srpanj 2016, 10:44:35

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Michael

Pozdrav svima :)
Nakon dosta razmisljanja, izracunavanja, obracunavanja, svega i svacega, dosli smo do zakljucka da nam je GP jedna od najboljih kupnji u ovo vrijeme.
Prvi izbor nam je bio VW Polo 6N2, kojeg bismo iskesirali, ali to je otpalo (stari auto, slaba ponuda). Nakon toga smo odlucili uzeti kredit i kupiti BMW E46 FL (veliki smo fanovi), ali nakon gledanja Njuskala te nekog preracunavanja, ispao je i on iz igre (opet auto stariji od 10 godina, slaba ponuda, trenutno za nas preskup auto). Pošto trenutno imamo Fiat Uno 1.0 fire (mamin), upao je i Fiat u izbor. Nakon pregleda Njuškala vidjeli smo da u nas budget ulazi GP koji je auto do max 10 godina starosti, a posto odrzavamo Uno znamo kakve su otprilike cijene dijelova za Fiate te potrosnja.
Ispricavam se na poduzem uvodu, prelazim na stvar.
Kod kupnje u obzir dolazi samo benzinski motor. Neki ce se pitati zasto? Iskreno, imam fobiju pred dizelasima (nekima nepojmljivo zasto, ali eto, turbo, dizne itd itd).
Zanimaju me Vasa iskustva sa benzinskim motorima sto su u GP (1.2 8V, 1.4 8V, 1.4 16V, 1.4 16V T-jet). Koji je best buy od tih motora  sto se tice potrosnje/odrzavanja/izdrzljivosti? Kakve probleme mogu ocekivati kod svakog motora pojedinacno? Na sto obratiti paznju kod kupnje?
Nas budget iznosi 4000â,¬ (jos 1000â,¬ nakon kupnje), mjesecno radimo 1-3x 300km autoput te 50km gradska (ZG).
Hvala unaprijed svima koji ce se ukljuciti u raspravu :D
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

mario1984

Prijatelju po ovom sto si napisao, moje misljenje da ides na 1.4 16v. 1.2 i 1.4, prvi je poslab a drugi voli popit malo. A ovaj tjet, malo skullji bi bio kod odrzavanja. Ali vjerujem da ce ti tu pomoc i drugi koji imaju isto te modele. Lp
Huawei P10

Michael

Taj je i meni best buy, sto se tice ulozenog/dobivenog. Nadam se jos nekim savjetima :)
Jos jedno pitanje: kilometraza? Da trazim sto manju kilometrazu ili nema veze, glavno da je redovno odrzavan auto? Sjecam se da je prije nekoliko godina Fiat promovirao vijest o motorima koji bez problema tjeraju i 500 000+ km. Ali vjerujem da i stariji motori takoder tako (Uno je na 236000km, nikakvih problema osim redovnih servisa i mijenjaja potrosnog materijala).
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mike20

Da, 1.4 16v je najbolji izbor, al ih nema previše na Njuškalu. Gledaj da auto ima poznatu povijest održavanja i da nije uvoz. Naravno, čim manje km tim bolje.

Michael

Istina, ima ih nekoliko i 75% njih je preko 175t km i 300+ km udaljeno od mene.
Ovaj mi je zapeo za oko, ali km nisu navedeni.
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-grande-punto-1.4-16v-oglas-19134964
Problem je sto cemo novce imati tek krajem kolovoza, tako da sad samo gledamo primjerke na Njuskalu.
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Michael

Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

alankis

Ja vozim GP-a, 2006., naÅ¡ao uredno servisiran primjerak (Å¡to se motora tiče), 1.4 8V i auto za moje potrebe super ide a i potroÅ¡nja mi je prosječna izmeÄ'u 6-7 litara, gradska vožnja i neÅ¡to otvorene, plus bio par puta po autoputu.


Mike20

1.4 8v meni ide osjetno lošije od Punta 2. 60ks. Naravno za nekoga kome to nije bitno, to je super auto. Još da su na 1.4 8v ostavili klapnu usisa na sajlu

Ivek Zapresic

Ja vozim 1.4 8V 2007 godina,prvi vlasnik sam,i mogu sve pohvale reci kaj se auta tice,nikad nis nije bilo samo se toci i vozi.

alankis

Nisam vozio Punto 2, i istina da mu možda fali snage u nižim brzinama, posebno pri pokretanju, no meni je GP prvi auto i ja zadovoljan.