Tipo, Tempra, Coupe, itd... ležajevi od zadnjih vilica.

Autor gandalf, 26 Lipanj 2010, 17:56:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mikeg20

Razlika je u položaju rezervoara Tempre/Tipa i Maree/Brava

gandalf

prvi glas. al bez obzira na rezervoar, ja sam taj vijak izvukao papagajkama sa vanjske strane, bez ikakvih problema.

usput, iz stare vilice sam izvadio te famozne ležajeve. ovo je vanjski, nutarnji je skroz uništen:





gornja strana:





donja strana:



sutra idem u SKF po nove.

BernardoR

ja imam isti problem,mozda se mogu kupit sam lezajevi i stave se neke gumice za zastitu,ma nedam 400 kn
eh da manje troĹÄ,,i


ceker

neas turbo, e to ti nevalja mahune..!

gandalf

to je staro, nigdje nisam našao za kupiti osim u onom kompletu koji košta 400+ kn.
valjak je preživio sva maltretiranja u jednom komadu, gumice takoÄ'er. jedino kod nabijanja metalne cjevčice treba malo pripaziti da se bridovi ne popigaju. zbog toga bi najbolje bilo to nabijati natrag sa komadom mesinganog ili bakrenog valjka.

BernardoR

da..ja cu probat od 4 vilice spasit barem te gumice za dvije a lagere cu isto uzet nove..kolko ti je vremenski trebalo za jednu stranu da znam jel stignem poslije posla to.. :)
eh da manje troĹÄ,,i

gandalf

nekih pola sata. za izvući stare ležajeve van, očistiti sve, staviti nove i sve to zatvoriti.

zvrk

znači, uspio si riješiti napokon te lagere...i to dosta brzo i jeftino.... :bravo

jesi skužio da kad jedan ima problem sa nečim, odmah se jave još par njih sa istim... :rofl

k'o da znaju kada treba riknut..  :lol

gandalf

ma nisam još gotov...
samo sam ležajeve zamijenio. danas ću opet vratiti tu vilicu natrag, a to je još nekih pol sata posla.
jbg, ne može se sve u jednom danu. treba se malo i kupati :P

zvrk

 :Ä'izs: 

ja se upravo kupam.........u vlastitom znoju....  :rofl


a dobro, to znači nekih 1 h za sve....pa to je odličan rezultat...

gandalf

evo, maloprije je konačno sve sreÄ'eno. a usput su promjenjena i neka crijeva od kočnica.
imam nešto slika, stavit ću u nastavku...

gandalf

EDIT:
vidim da sam nekim čudom slučajno stavio anketu iz SV-a i ovamo, pa bih zamolio nekog sa moderatorskim ovlastima da ju makne.

hvala :)

BernardoR

pitanje...sve sam izvadio iz vilice samo ne znam kako vi izvadite vanjske prstene lagera?jer unutra ostala ona plastika i nikako ih nemogu izbit dok je ona unutra?
eh da manje troĹÄ,,i

gandalf

izvadiš plastiku i onda prstenje izbijaš sa nekakvom šipkom kroz vilicu.
ili se snaÄ'eÅ¡ pa nabaviÅ¡ mali izvlakač ;)