Tipo, Tempra, Coupe, itd... ležajevi od zadnjih vilica.

Autor gandalf, 26 Lipanj 2010, 17:56:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

puntiac

Citat: tipo 1.7d  u 23 Kolovoz 2010, 19:58:34
ako neću imati sreče našao sam jedan servis u kojem traže 320kn za promjenu

:shock: :shock: :shock:
isss mater bježi dalje tražit ;) pa nije na tipu niÅ¡ teže za zamjenit te ležaje neg na puntu i meni je moj mehaničar reko da kad budem htio to mjenjat (tj. kad budem imo 185kn za reparacijski set + ruke) da će mi to zamjenit za 150kn   :good:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

tipo 1.7d

teško da ću naći jeftinije jer ako treba skidati most onda ima 4-5h posla

Memphis

evo meni je čovjek uzo cca 500 kn za ruke ... ak ne i viÅ¡e ...a dobri smo si ...  :zbunj zamjenio je na jednoj i drugoj strani ležajeve, joÅ¡ je mjenjao zadnje kočnice, lajtunge zadnjih kočnica i ulje u kočnicama!

što se tiče zadnjeg mosta na mare-i ne mora ga se skidat ali mora skinut rezervar i veli da se namučio ko isuss da neće više nikom to mjenjat ... slagao mi ga je tjedan dana ... jer meni nije bilo hitno ...

sad kotači stoje kak treba i ne lupa više ....

zvrk

zeznuto je to raditi i unaprijed reći koliko će koštati rad majstora, jer nekad zna biti gotovo za 1h a nekad (kao meni) 4h.

pa neki majstori odmah kažu veću cijenu, iako je realna cijena za zamjenu ležaja bez skidanja mosta oko 250kn.

kod mene isto nije bilo mjesta za udarit, pa je išao i rezervar dolje, a kasnije i most dolje jer se skroz zapeklo.

na kraju majstor je ipak naplatio 250kn, iako se namučio k'o konj tih 4 sata, ali je poštivao svoju riječ oko unaprijed dogovorene cijene.

ja bi mu dao više love jer sam bio tamo i vidio koji je to posao, ali nisam imao više love...

tipo 1.7d

danas zamjenjeni ležajevi, imao sam sreće pa nije trebalo skidati most i bilo je gotovo za 2.5h sve zajedno me došlo 600kn

slike

zvrk

super....

eto, ispalo je odlično...bez komplikacija...

znači, nije se jako zapeklo, mogao je majstor izbiti lako ili se malo ipak morao pomučiti?

bitno je da niste morali skidati most.. :good:

tipo 1.7d

išlo je lagano jer je skidao pištoljem na zrak i dobro izvrtio šaraf prije skidanja

aZsenCa

stara tema, ali nema veze...

Evo ja prosle godine komplet zadnje vilice/ruke/ramena kak ocete nove stavio original fiatove, i sad opet prolupali. Ak se dobro sjecam mislim da je oko 400kn me kostala nova vilica sa klupskim popustom...

Stvarno je lose napravljeno...

EDIT by mod:
Evo naso sam racun...344kn komad u karicu sa 20% rabata...
Ruke su bile 3 pive za majstora, a gotovo za 2 sata jer nam se nije zurilo.

Postoji opcija edit da se ne piše post ispod posta

D.D.B.

Citat: aZsenCa  u 10 Kolovoz 2011, 19:27:17
Evo naso sam racun...344kn komad u karicu sa 20% rabata...
Ruke su bile 3 pive za majstora, a gotovo za 2 sata jer nam se nije zurilo.

3 pive je puno za to, prevario te!  ;D
Idući puta nedaj viÅ¡e od pive po satu.  :beer:

p.s. da ne budem off topic - tema je izvrsna a i mene će kad tad kvačiti navedeni posao...
(opčenito, forum mi se sviÄ'a, ima gro tema o svemu i svačemu[pohvala svima])