Spustanje tipa

Autor dubmass, 12 Ožujak 2013, 20:48:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dubmass

imam pitanje za spustanje tipa pomocu zraka ili ti air suspension di to ima za uzet i dali je neko ugradio na svog ?? :beer:
i koja je druga dobra opcija spustanja auta ??


HVALA!!! :lol :lol :lol :lol :lol

DinoG

Dvije glavne opcije su zamjena opruga i amortizera i druga opcija podesivi amortizeri ( gewinde )

Sto se tice air ridea ne znam ima li toga kod nas, ali uvijek postoji ebay i online trgovine ;)
Po meni je ugradnja zracnog ovjesa na tipa malo promasena investicija, ali ako ti je to zelja i planiras ga vozit jos dulje vrijeme samo naprijed   :ok:

tomek by fiat

Dobra opcija ti je da naÄ'eÅ¡ druge opruge niže do max. 3 cm i netrebaÅ¡ mijenjat amortizere, to ti je najjeftinije a
bit češ zadovoljan.

dubmass

ma na ebayu su oko 10 milja :S  a koliko cirka izadije ta naj jeftinija opcija i jel komplicirano ???
i nes sam cuo ako stavis vece felge da kao nesto moze puknut pa molim obijanijenje  :finoucat

DinoG

Same opruge, polovne, mozes naci na njuskalu za 500-tinjak kn, parsto kn +- ovisi o modelu i stanju. A gewinde nove su oko 2 milje, takodjer ovisi od proizvodjaca i modela

Ne znam sta su ti rekli da puca, ali ako auto spustis previse samo oprugama bez mjenjanja amortizera oni budu pod prevelikim opterecenjem i s vremenom procure.

dubmass

 pa ajd pomozite sta bi bilo najbolije i naj jeftinije da se spusti a da ide i da vozi vise od 2 god s njima znam da nemozemo utijecat kad ce to zavrsit al ono neki prosijek :D :beer:

BluePunto

Ja vozim Punta, al to je sve Fiat  :D po meni, poÅ¡to nije neki show car, uzmi opruge do -4cm, to ti je par sto kuna u oglasniku, ili uzmes od nekog preko foruma, i stavis to  na kayaba amortizere i vjerujem da ces bit zadovoljan  :ok: ,, nije pre nisko i ne Å¡teti amortizerima,, za sve ispod 4cm treba prerade radit "navodno" 8)

dubmass

da ali i on moze bit show car !!! da se on lijepo sredit!!!  :mjuza: :mjuza: :mjuza:

BluePunto

Citat: dubmass  u 12 Ožujak 2013, 22:22:32
da ali i on moze bit show car !!! da se on lijepo sredit!!!  :mjuza: :mjuza: :mjuza:

istina, al kazem za trenutno  :ok: ,,  opruge su neko brzo i jednostavno rijeÅ¡enje..

franjo-fritz

#9
Opcija  br.1
Rezanje opruge prednje krug i pol,zadnje krug to je odprilike -4 cm
Opcija br 2 .grijanje opruga
Opcija br.3 kupis opruge - 4 cm
Opcija br.4 gewimde
Opcije Su poredane po trošku pa ti biraj

Edit opcija br.5 izrada opruga -4 cm kom oko 120-150kn
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

vdaljev

Citat: franjo-fritz  u 12 Ožujak 2013, 23:09:12
Opcija  br.1
Rezanje opruge prednje krug i pol,zadnje krug to je odprilike -4 cm
Opcija br 2 .grijanje opruga
Opcija br.3 kupis opruge - 4 cm
Opcija br.4 gewimde
Opcije Su poredane po trošku pa ti biraj

Edit opcija br.5 izrada opruga -4 cm kom oko 120-150kn
a kolko je rezanje opruga sigurno?
ABARTH
JEDNOM FIAT..UVIJEK FIAT

franjo-fritz

Prije nije bilo za kupiti opruga za spuštanje auta pa su rezali ili pak grijali,sigurnost je upitna sve ovisi naravno i o stanju amortizera.načinu i voznje Kao i terenu.naj sigurnije je kupiti nove opruge i amortizere.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

dubmass

cuo sam da po novom zakonu nesmijes rezat opruge :S
:bad: :bad: :bad: :bad:

franjo-fritz

Citat: dubmass  u 13 Ožujak 2013, 02:12:28
cuo sam da po novom zakonu nesmijes rezat opruge :S
:bad: :bad: :bad: :bad:
.  Po zakonu neamijes ni spustiti auto ,ako ne napravis atest .ako se već gleda zakon
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

DorianGT96

kupi nize opruge, zamjeni sa serijskima i to je to, nece ti nista puknut