koji mjenjač paše na tipa 1,9td

Autor siska, 20 Veljača 2014, 16:44:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

siska

Bok svima nisam jako odavno bio na forumu i baš me veseli oped nešto pitat. stavio bi tipa 1,9 u terenca pa me zanima da li postoji koji mjenjač koji paše u vijak na motor od tipa a da je zadnji pogon. dajte mi broj od nekoga koji zna nešto o tome i ko mi može reć kakav je motor od crome 2,0 td i.d. jer imam i taj motor.hvala unaprijed

chrisRi

#1
Taj motor ti nece na vidu pasati niti na jedan mjenjac za straznji pogon jer fiat nema u programu tako nesto.Mozes napraviti medjuplocu pa spojiti na neki mjenjac koji ti ima za 4x4.Problem sa tim motorima je sta su konstruirani za poprecno ugradjivanje a terenci imaju diferencijal naprijed pa nema mjesta za karter osim ako ne dignes motor jako visoko.Mozes probat naravno preraditi karter ali to je delikatno.Ovo pisem iz osobnog iskustva,nije nemoguce ali jako tesko.Ljudi su stavljali fiat dizel motore u nive vec na njen mjenjac koji je prastari fiat ali ne znam dal sta pase bas na vidu.

Miki

Citat: chrisRi  u 21 Veljača 2014, 21:59:02
Taj motor ti nece na vidu pasati niti na jedan mjenjac za straznji pogon jer fiat nema u programu tako nesto.Mozes napraviti medjuplocu pa spojiti na neki mjenjac koji ti ima za 4x4.Problem sa tim motorima je sta su konstruirani za poprecno ugradjivanje a terenci imaju diferencijal naprijed pa nema mjesta za karter osim ako ne dignes motor jako visoko.Mozes probat naravno preraditi karter ali to je delikatno.Ovo pisem iz osobnog iskustva,nije nemoguce ali jako tesko.Ljudi su stavljali fiat dizel motore u nive vec na njen mjenjac koji je prastari fiat ali ne znam dal sta pase bas na vidu.
Mislim da je u mjenjač od fiata 124 ili 125 ako se ne varam  ;)
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

fiatuno

radije 1.9td stavi nego cromin motor

na 124mjenjac ti pase ali moras na drugu stranu napravit adaptaciju za anlaser 
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

chrisRi

124 mjenjac je dosta slab za td,mozda bolje argenta dizel.

Miki

Citat: chrisRi  u 22 Veljača 2014, 19:58:28
124 mjenjac je dosta slab za td,mozda bolje argenta dizel.
A naći čeÅ¡ ju nikad a možda ni onda  :eusa_whistle:
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

fiatuno

Citat: chrisRi  u 22 Veljača 2014, 19:58:28
124 mjenjac je dosta slab za td,mozda bolje argenta dizel.
ajde objasni molim te u cemu je razlika po kojoj je slabiji?
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

chrisRi

#7
131,132 kasnije serije i argenta imaju drugi mjenjac koji je jaci.

alfaomega

Ja sam davnih godina stavil u Ladu Nivu 2.0 benzinca iz Argente iÅ¡el je na Å¡araf jedino sam preraÄ'ival karter i bil je problem sa vodom jer je kiler niži bil od najviÅ¡e točke motora tak da sam za točenje vode moral dizat svaki put kiler, a kad sam to složil do 170 km koliko je iÅ¡la nitko me nije mogel stić. A za tebe neznam o kojem terencu je riječ.

chrisRi

Dobar prijatelj je stavljao Pug dizela u Bronco v6(i ja mu dao ruku) pa znam nesto o tome,a nekad sam imao kvazi repliku 124,naravno u karoseriji lade, sa 1500 ohv fiatom i mjenjacem 4 brzine pa se sjecam da je supermirafiori imao drugi,navodno bolji mjenjac i nije isao gore jer je trebalo rezat tunel.

cupavica lorena

ako taj motor hoces staviti u nivu,nema veze koji javi mi se na pm,sve to stima sa mjenjacem od ovog ili onog fiata,ali ako slaze pravog terenca ti mjenjaci su samo zadnji pogon ili grijesim :82: :82: :82:
ako nemate hobi,kupite fiat

stripi ri

Citat: siska  u 20 Veljača 2014, 16:44:28
Bok svima nisam jako odavno bio na forumu i baš me veseli oped nešto pitat. stavio bi tipa 1,9 u terenca pa me zanima da li postoji koji mjenjač koji paše u vijak na motor od tipa a da je zadnji pogon. dajte mi broj od nekoga koji zna nešto o tome i ko mi može reć kakav je motor od crome 2,0 td i.d. jer imam i taj motor.hvala unaprijed

Malo pravih info za dobar odgovor  :82:

Pitanje je koji terenac  :82:
Dali imaÅ¡ već neki mijenač  :82:
Koji motor imaÅ¡  1.9D  ,  1,9turboD   ,1.9  TD100  ,  1.9  JTD ...
Koliko bi pogona jer može se presložit mijenjač od (dedra,tempra,155...)na zvono za dizela 
Motor bi stajao ravno ili poprečno  :82:

Onda ti se može napisat neÅ¡to konkretno  :ok:
Kupus je dobar samo za sarmu

siska

nakon par dana nitko nije niš napisao pa sam odustao a sada ovo. Dakle imam cromu tu s direktnim ubrizgavanjem i to mi niš nije bitno jer ću i onako kupit neki bolji motor jer je ovaj gotov. to mi je samo za uzorak. radi se o pinzgaueru i sajat će uzduž motor, probao sam stavit zvono od lade i paše u vijak ali je anlaser na drugu stranu. trebao bi mi mjenjač za zadnji pogon koji može izdržat sto konja i da ne moram puno varit i to je to

fiatuno

pa samo plocu stavi na drugu stranu na koju ces zavidat anlaser i na mjenjacu moras odrezat ono od starog anlasera jer smeta za auspuh

campagnola fiat imam gore mjenjac od 124 5 brzina gore je 1.9 td nafta i turbo otvoreni do kraja jer inace nema snage za vuc jer djubre ima s prikolicom prazno 2600kg
auto se koristi za svaki dan i za sumu metar drva unutra i 5 na prikolicu
zadnjih 4 godine par puta je radjen motor jer se fiat upali ujutro i ugasi navecer s mjenjacem nikakvih problema
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport