Cijev pumpe vode - skidanje ?

Autor uno.du, 01 Ožujak 2014, 15:05:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

uno.du

Kako skinuti onu cijev sto izlazi iz bloka u produzetku vodene pumpe ? Dal ima kakvu brtvu ili nesto ? Fire 1.0 motor  :82:

cupavica lorena

ima gumenu brtvu,vijak m8 na kraju cijevi odpustis i izvuces cijev van
ako nemate hobi,kupite fiat

uno.du

Bas sam krenuo odgovoriti, da vijak, al kod mene M6, i evo kako izgleda


image url

Ima to kupiti novo ili samo otpad ?

Miki

Ima ti kod mene u blizini viÅ¡e trgovina sa dijelovima(tokić,auto kreÅ¡o itd za brtvu motor diht) pa mogu pitat pa ti poÅ¡aljem hp ili busom ako ovdje ima a u Du nema  ;)
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

uno.du

Hvala, idem sutra u potragu za tom cijevi :tup

Miki

Nema frke ako ne naÄ'eÅ¡ javi se slobodno ja sam ovdje nalazio u tokiću neke stvari za giuliettu serie 2 tako da možda se zametnulo i crijevo negdje  :D
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

uno.du

U Tokića nema, u jednoj manjoj ima ali nije nosač gdje ide Å¡araf na kraju, kao kod mene, nego po sredini... i doÄ'e - 190 kn  :tres:

Miki

Hmmm...cudi me kod njih sam uvijek nalazio nekad cak i dubiozne stvari. Postoje razlicita il je to samo za noviji model? Btw. Tvoj je mk1?
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

uno.du

 Imam oba modela, ovo je za  mk2 'poljaka'  fire. Mozda se mijenjalo vremenom,  ili  je ova sto sam nasao za pandu   :82:

Miki

A opet ako polovno uzmes pitanje do kad ce drzati.
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

uno.du

Bivsi vlasnik auta je izgleda koristio vodu umjesto rashladne tekucine/antifriza, tako da je sve sto se hladenja tice otuslo u pm  :D  mijenjao sam termostat, sad ide vodena i ova cijev...

Miki

Citat: uno.du  u 05 Ožujak 2014, 22:18:27
Bivsi vlasnik auta je izgleda koristio vodu umjesto rashladne tekucine/antifriza, tako da je sve sto se hladenja tice otuslo u pm  :D  mijenjao sam termostat, sad ide vodena i ova cijev...
A kao da kod vas dolje treba antifriz   :D
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2

uno.du

U pogledu smrzavanja točno, jednom u nekoliko godina, ali kad vidis sto voda radi - od kamenca do korozije, niže točke vreliÅ¡ta itd, itd  :kmeee

Miki

Citat: uno.du  u 11 Ožujak 2014, 08:03:05
U pogledu smrzavanja točno, jednom u nekoliko godina, ali kad vidis sto voda radi - od kamenca do korozije, niže točke vreliÅ¡ta itd, itd  :kmeee
Je sinek kakva plata takva vrata rekli bi neki al i da takvo crijevo promjeniÅ¡ jednom u 4 godina opet je jeftinije od antifreeza  :D
Alfa Romeo Giulietta 2.0

ex Tipo 1.4 i.e x2,Tempra 1.6 x3, 1.9D, ex Marea 1.6 16v x2