Fiat tipo 1.4 ie na 1.6 ie

Autor Sn4k3, 21 Lipanj 2015, 22:42:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sn4k3

pozdrav ekipica evo vec se neko vrijeme bavim mislju ugradivanja  1.6 ie motora u fiat tipo koji je u originalu 1.4 ie ,ono sta me zanima je kolika je i dali postoji ikakva razlika sta se tice elektricne instalacije .znam da je razlika vjerojatno u samoj centralini ali me zanima dali postoji koji konektor i senzor vise u odnosu  1.6 na 1.4 ,ono sta sam uspio vidjeti je potpuno identican motor ovako na oko izuzev par estetsikh sitnica,takoder me zanima dali netko od vasa mozda slucajno prodaje doticnu masinu  sa odgovarajucim agregatima itd,i jos jedna sitnica dali je mjenjac isti ili postoji koja razlika,eto ,postujem svaciji komentar i misljenje ...do tipkanja :mjuza:

vlatko11

Mislim da je sve isto,i instalacija i agregati.
Dok za mjenjač mislim da su fizički jednaki ali omjeri prijenosa nisu.
Sad,1.6 nije nešto puno jači od 1.4 ako ideš na zamjenu zbog toga.Tako da nevidim neku korist.Jedino ako nije motor kleknu pa onda ako trebaš mjenjat zbog toga ok.

Sn4k3

pa zapravo mislim da su lagano karike propisale na mome  moram jos neke sitnice provjeriti ali mislim da je to to pa onda konta sta mi se vise isplati ,znam da nije velika razlika u snazi ali mislim da je 1.6 ipak malo elasticniji pa eto samo zato a opet ista potrosnja

topolino

razlika je velika 1.6 prema 1.4 u snazi. Pomocni agregati su isti tako da mozes svoje preseliti, auspuh ima nesto siri promjer cjevi, struja je ista, ali ecu nije.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Ako ćeš gledat čisto ekonomski onda radije sredi svoj motor pa znaš na čemu si a ako hoćeš malo više onda moraš i u taj 1.6 uložit da bi se sigurno vozio

the-rider

pa bar te motore se nade za bagatelu, nema smisla popravljati njegov
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dinko1981

A Å¡ta misliÅ¡ da će taj 1.6 kojeg naÄ'e za bagatelu biti bez ulaganja? Sa ovim zna na čemu je a novi će to tek pokazat kad ga ugradi

Sn4k3

ma mislim ako bi ubacivao 1.6 onda bi isao na to da nadem neki za kojeg mogu biti siguran da nece biti ulaganja tipa generalke ,ali opet sa druge strane ovdje ako napravim generalku onda znam na cemu sam  i znam da je to onda to a i ruku na srce generalka je bagatela za ovu masinu,iskreno nisam ni sam pametan  ali nes ce se napraviti tako da kroz neko vrijeme mogu ubaciti plin i samo zbog tog me vise vuce generalka na ovome,mislim nasao sam jedan na njuskalu ali jednostavno previse toga fali na njemu  mada je radena generalka prije par godina i prosle godine mjenjana brtva  glave,sta me zapravo malo cudi da je tako brzo glava osla kvragu eto neznam

dinko1981

Nema tog motora polovnog u koji možeÅ¡ biti siguran dok ga ne otvoriÅ¡, ako naÄ'eÅ¡ kakav 1.6 povoljno njega si uredno presloži a ovaj svoj probaj rijeÅ¡it jer ako ćeÅ¡ ugraÄ'ivat plin dobro doÄ'e malo jači motor.

Sn4k3

Ah znam samo treba naci kakav dobqr a za malo para,ovaj sta sam gledao fali pol motora,tako dq nis od toga

the-rider

ja bacio jednog dobrog u smece  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

zetsthebunny

prije tjedan dana dosao cios po mog tipa.. motor je 1.4 76ks i odlican je bio.. al malo kasno...
+385977970759 Zlatko

Sn4k3

Ah uvijek tako ,a smisliti cu nes za sada cemo malo odmoriti pa mozda nes doleti

uno.du

Ako bude sto od promjene motora, biljezim se za tvoj 'stari' ako ne bude puno krznasa  :ok:

Sn4k3

posto se tipo nije isplatio odustao od njega ,i danas postao ponosni vlasnik Fiat Maree  weekend :formula: :drive: