Mijenjanje instrument table

Autor Roky, 23 Veljača 2016, 11:56:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Roky

Pozdravljam sve clanove na forumu. Imam Tipa 1.4 (AGT) sa analognom instrument tablom. Htio bi si staviti digitalnu tablu pa me zanima da li je to netko vec radio i da li je uopce izvedivo.

gandi

Nećeš moći zbog sajle za brzinu.
Analogne table imaju sajlu koja ide od davača sa diferencijala, digitalne table na diferencijelu imaju elektro davač i s njega na tablu ide kabel.
Za ovaj dio neznam dali ide direktno signal sa davača na poseban konektor na tabli ili ide nekamo drugdje.
Za ostale konektore mislim da su isti.
--->>>    click here      <<<---

Mike20

Ja sam to radio. Trebaš original konektore sa table, senzor brzine za getribu i puuuuno strpljenja da bi žicu po žicu prebrikao. U sam svoj majstor verziji, idealno ubiti vrijeme po zimi. Nekome plaćati to- neisplativo.

Senzor brzine je jako jednostavan za složiti, tri žice potegneš, plus, minus i signal

Roky

Senzor imam samo ne znam da li on ide direktno na tablu ili? I jos jedan problem onaj sat za ekonomicnost voznje kog AGT radi spojen na vakum crijevo, kako je kod DGT-a da li ima neki senzor nesto kao vakuumski prekidac? Mike20 posto si to vec radio znas li mozda raspored pinova gdje se sto spaja?

Mike20

To sam radio prije skoro 10 godina, neide drugačije nego shema u ruke i peri. Da, ima vakuum senzor koji se s cjevčicom spaja na usisnu granu. Na sam spajao sve po original shemi, ne znam napamet

Roky

A ovaj senzor brzine on ide direktno na tablu ili?

Mike20

Da, signalna žica ide direkt u tablu, plus ide sa kontakta, minus od bilo gdje.
Konektori nisu isti na analognoj, njih treba porezati ili ,kak sam ja napravio, ostavio konektore za analognu tablu i na njih paralelno dolemio konektore za digitalnu, tak da si mogao birati kakvu tablu hoćeš, sajla je ostala provučena al ištekana

Roky

Hvala puno, budem probao, nasao sam neku shemu spajanje DGT table budem po njoj spojio pa ako bude radilo stavljam na forum da i drugi probaju ako hoce...ovo ti je dobra idea da ostavim stare konektore da bi mogao AGT tablu vratiti tko cu i napraviti...nabavljam tablu i bacam se na posao, hvala na odgovorima........

Mike20

Budem probao iskopati sheme, skeniranja i pošaljem

Roky


tipo 1.7d

Ima negdje na forumu tema o instrument tablama i tamo sam stavio link sa njemačkog foruma, na link u su bile šeme svih verzija instrument tabli, raspored žica nije isti za sve ali su boje žica iste

poslano s...