Fiat Tipo 1.6 - akumulator ?

Autor nix599, 14 Siječanj 2017, 21:29:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nix599

Pozdrav,trebao bi novi akumulator kupit pa ako moze neka preporuka u cijeni od 300-600kn koju marku bi mi najbolje bilo uzet za te novce ?

kiky776

Uzmi neki koji ima 3 godine garancije
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

NeMiran

4max u intercarsu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20

Za 1.6 ti je dosta 55Ah, do 600kn kupiš već neku odličnu marku, ne ove 4maxe, Atome Szneidere i slično. Ak misliš taj auto voziti još 5 godina uzmi Toplu, Berena, Exide, i slično, ako ga misliš prodati kroz godinu dvije, uzmi bilošto

Mairon

Uzmi toplu energy 60ah 600a u Tab tvorničkom dućanu za 430 kn, 2.5 god garancije.   http://www.baterija.hr/kontakti   U drugim dućanima je i do 550 kn isti akumulator. A ako ti netreba niÅ¡ta special uzmi u istom dućanu taxxon (grupacija od tople) 60ah 480a za 350 kn 2 god garancije.

NeMiran

Citat: Mike20  u 15 Siječanj 2017, 08:54:24
Za 1.6 ti je dosta 55Ah, do 600kn kupiš već neku odličnu marku, ne ove 4maxe, Atome Szneidere i slično. Ak misliš taj auto voziti još 5 godina uzmi Toplu, Berena, Exide, i slično, ako ga misliš prodati kroz godinu dvije, uzmi bilošto

Šta fali 4maxu? 2.5 tdi na njega već 4 godine pali jednako kao i na dan ugradnje.

A kad već navodiš "odlične" marke napomeni kod exide-a da ako se ne kupi preminum nego onaj clasic da je kupljeno obično smeće od aku-a za velike novce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20

Unazad 10tak godina što sebi što drugima sam stavio 15tak Exidea, samo jedan premium, svi su izdržali 5+ godina. Daklem u 100% slučajeva su se pokazali odlični.
I prije koji tjedan uzeo sam opet sebi "obični" Exide
Dakle osobno iskustvo iz prve ruke, ne pričala baba po selu

Osobno nikad nebi kupio 4max niti slično.
Ova topla je odlična cijen

Mairon

Ovo je tipo stari, nema nekih potroÅ¡aća i svaki akumulator bi izduro bar 4 godine. Neki se kunu u Ciak , neki u munju. Kažu 5 god bez frke.  Ja sam predložio best buy 430 kn 60ah crvenu toplu. Ja osobno sam uzeo prije tjedan dana Taxxon 60ah od tople za 350 kn za punta 1.2.  Do sad imao vartu blue dynamic 60ah.

nix599

razmisljao sam uzeti exide,ima li exide u tokicu i koje su cijene zna li neko? ako je puno skuplji uzet cu ovu toplu za 430kn.

trenutno imam ovaj akumulator ali  je gotov,stari vlasnik ga je kupio 3.11 2013.




NeMiran

#9
Citat: Mike20  u 15 Siječanj 2017, 11:50:38
Unazad 10tak godina što sebi što drugima sam stavio 15tak Exidea, samo jedan premium, svi su izdržali 5+ godina. Daklem u 100% slučajeva su se pokazali odlični.
I prije koji tjedan uzeo sam opet sebi "obični" Exide
Dakle osobno iskustvo iz prve ruke, ne pričala baba po selu

Osobno nikad nebi kupio 4max niti slično.
Ova topla je odlična cijen

Iskustvo iz prve ruke za obicni exide, niti jedan nije duže od 2 god izdržo ( 2 od 2) i nikad više


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mairon

Citat: nix599  u 15 Siječanj 2017, 14:21:46
razmisljao sam uzeti exide,ima li exide u tokicu i koje su cijene zna li neko? ako je puno skuplji uzet cu ovu toplu za 430kn.

trenutno imam ovaj akumulator ali  je gotov,stari vlasnik ga je kupio 3.11 2013.





Ima, ali su cijene bolesne. Pitao ja kad je bila akcija neka za 53ah jedan, 785kn je redovna cijena bila minus popust. Za ove jače ne zelim ni razmisljat. A imao si u autu bosch s3, to je *** od akumulatora. Exide se pogoršao debelo, nije to kao prije. U isti koš bi ga stavio kao bosch i vartu. Taj trojac ne vrijedi više tih para.

franjo-fritz

#11
Evo ovak...vozim maru hgt..aku munja 55 ah.znaci stari sa mogucnoÅ¡u stavljanja destilirane vode.....prije cca mjesec dana doÄ'em do auta kljuc u bravu..a on nista...ajd skinem aku da ga napunim...stavim ga na punjac otvorim čepove a u nutra sahara..reko ajd deci dva destilirane i bit ce to to...a ono kifla 1.5l destilirane je falilo..al ajd vec je vecer pa nek se puni ..ako se to dojutra napuni i auto upali ja king kong...gle cuda auto na taj isti aku radi....jos uvjek i po ovoj hladnoci....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Stilo M

Gluposti pobrisane
Dalje se drzite teme
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

nix599

moze lock,kupljena crvena topla 60ah za 430kn :)

Stig

Citat: franjo-fritz  u 15 Siječanj 2017, 15:06:51
Evo ovak...vozim maru hgt..aku munja 55 ah.znaci stari sa mogucnoÅ¡u stavljanja destilirane vode.....prije cca mjesec dana doÄ'em do auta kljuc u bravu..a on nista...ajd skinem aku da ga napunim...stavim ga na punjac otvorim čepove a u nutra sahara..reko ajd deci dva destilirane i bit ce to to...a ono kifla 1.5l destilirane je falilo..al ajd vec je vecer pa nek se puni ..ako se to dojutra napuni i auto upali ja king kong...gle cuda auto na taj isti aku radi....jos uvjek i po ovoj hladnoci....

Kazu za munju da ih je potrebno provjeravati za vodu, pogotovo po ljeti i ako se voze kratke relacije.. Uvjerio se u to osobno na 3 aku-a njihovih unazad godinu dana.. na dva falilo litra, a na jednome 4dcl.. taj jedan uspio osposobit, ova dva 0 bodova

Topla se frendu pokazala odlicna, na 3 auta ukupno.. meni recimo Energizer, u alfi ga imao 6 godina, durao bi i sedmu da sam ga otpojio preko zime.. a posto nisam samo sam je strpao u garazu i jbg.. Drugi frend uzeo isto Energizer, godinu dana ga vozio, nakon toga skinuo i stavio u garazu, stoji vec pola godine, pogotovo sad na hladnom i minusima, neki dan ga isao provjerit, pokazuje 12.6v, spojio na auto, pali ko mina.. osobno dalje samo Energizer ili eventualno Topla