Punto Mk1-Problem sa paljenjem-elektrika

Autor pontifex500, 01 Prosinac 2014, 15:02:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Nema to veze. Sa cod kljucem jer se citac coda malazi oko same brave i ima zasebnu žicu. Koja ide do modula
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

pontifex500

Dobro,probat ću ovo sa senzorom,mislim da bi prijatelj mogao imati jer ima par puntaća doma.
Pitanje,ako ne tražim previše.Dali bi mi mogli reći gdje bi sve mogao provjeriti masu na autu,jer je slićan problem imao i prijatelj da bi na kraju otkrio da mu negdje nije masa bila uredu,na kraju je samo taj šaraf i lim ispod malo ošmirglao i sve je proradilo :/

crev1986

pa prati zicu s minus kleme s akumulatora i vidjet ces di je

pontifex500

Dobro.
Evo danas sam malo zujao oko auta ujutro i kaj da velim.
Prateći žicu od senzora radilice skužio sam da je prije već nekaj brikana,osim toga na dva djela žica je kruta ko kamen dok je ostatak zdrav i normalan,kad sam ju primio s prstima i blago pritisnuo čulo se u njoj krckanje,to znaći da je žica pogorelić i da ju budem morao zamjeniti,moguće da zbog toga i neće upaliti jer ne Å¡alje nikakav signal.Onda dalje,naÅ¡ao sam odspojen kabel skupa s Ä'ekom neposredno iza bobine,reko bi da je to definitivno od bobine kabel,ne kužim kak sam se vozio a da je to bilo odspojeno(kad sam preuzeo auto od majstora iz vrbovca nisam ni otvarao haubu osim kad viÅ¡e nije htio upaliti)
Dalje sam našao jednu žicu ispod akumulatora,odsjećena al i dalje spojena jednim djelom u hrpu drugih žica,samo ta žica leži ispod već jako dugo sudeći po fosiliziranom otisku koji je ostavila XD pa valjda nije tolko ni bitna
Onda dalje sam naÅ¡ao joÅ¡ jedan kabel koji strÅ¡i gore kod onih releja blizu Å¡ajbe i nemam pooojma od čeg je to,pa sam naÅ¡ao joÅ¡ jednu žicu za koju se vidi isto da je zgorena,pa joÅ¡ jednu koja je bila odspojena i s izolirkom na njoj,od nje sam uspio naći drugio dio i to sam samo ovak s prstima spojio jer mi je lemilica kod brata...Uglavnom,kaos  :facepalm: U subotu mi dolaze dva prijatelja,obojica imaju dosta iskustva u popravljanju auta,dok je jedan od njih baÅ¡ majstor pa budemo vidjeli.Ako mi kažu da nije ni do brave ni do senzora radilice nebudem viÅ¡e niÅ¡t dirao nego budem se strpio mjesec dana da se openezim i vozim ga kod ovlaÅ¡tenog servisera nek menja sve kaj se može zamjenit pa čak i sve instalacije ak treba,to je takva Å¡upa od motornog prostora da kad malo bolje poćneÅ¡ gledat di je kaj i kak da dobiÅ¡ dojam da je taj auto gažen i zanemarivan od kad je proizveden,onak fuuj!!Sve trule žice,neke zgorete,neke neizolirane,sve se raspada,ulje na sve strane curi,ma jooooj!
Kad sam rekao ovom u Vrbovcu da dok je auto kod njega da pogleda malo te kablove i da ih zamjeni s novima zdravima on meni da kao "netreba to" to je ok,pa isss te j...... za kaj sam ja dao 600 kuna da mi proda slamu.Neidem više kod tzv "majstora" nikakvih,samo ovlašteni servis

markohemarko

pp aparat ispod sica (za svaki slučaj  ;D)

pontifex500

Ma nebi mi ni to pomoglo,imam u gepeku umjesto rezervne gume rezervar plina,to kad se vužge letil budem ko space shuttle,nema me ni NASA  ;D

franjo-fritz

Reko sam i ponavljam MJENJAJ SENZOR RADILICE jeb.... GA valjda sad vidis sta piše
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

pontifex500

Vidim,hvala franjo,budem čim prije,iz autoservisa Meić su me savjetovali isto da provjerim masu koja ide s akumulatora na mjenjać i karoseriju,da to provjerim,očistim i zaštitim od korozije.
Al nemam pojma di je masa na mjenjaću,mada mi je od mjenjaća ona koža dolje odpojena pa bi mogao lako do mehanizma,to je ako se iz kabine kod mjenjaća to opće vidi.
Zna itko di je masa kod mjenjaća?

pudic

Vidi se zica ispod akumulatora do mjenjaca

crev1986

stavi si novu masu ! Premda sumljam u to al dobro ! Odvuces zicu s minusa na getribu i zasaravi tamo

pontifex500

#25
Provjerio sam mase i to je izgleda ok,pitanje dali bi mi pasao senzor radilice od bilo kojeg punta mk1 jer bi kupio rabljenu ili baš moram kupiti za taj svoj posebnu?

Netko me bio pitao za elektroniku koju imam,poslikao sam ovo nadam se da je to to XD Iskreno,nemam pojma

http://i57.tinypic.com/suya9t.jpg
http://i61.tinypic.com/2nk2lav.jpg

crev1986

0915302103 tomislav ! Nazz tog covjeka mestar je sto se tice plina ima ti komp za taj tvoj plin ! A senzor radilice provjeri u auto djelovima dal je isti  ili s kojeg ti pase ako pase !

franjo-fritz

Da bi auto radio na plin mora idealno raditi na benzin.... Senzor radilice skin i usporedi sa drugim koj imas manje vise su isti samo je pitanje duzine samog senzora i dali je dvopinski ili tropinski
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

pontifex500

Franjo kolko otprilike košta novi senzor radilice???
Ja sam malo surfao i kolko sam vidio oko 185-200 kuna bi trebalo to biti,ili?

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.