punto mk1

Autor lipic, 08 Prosinac 2014, 22:03:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Susiah

#15
Pozdrav ekipa
jel mi moze tko reci koji je osigurac za straznji brisac posto ne radi i takoder kako popravit lampicu za signalizaciju visoke temp. na instrument tabli posto ni ona ne radi
punto mk1 55

Virago

Popis osigurača sa sličicama imaš na poklopcu osigurača. Vjerovatnije je da je osovina zadnjeg brisača oksidirala nego da je izgorio osigurač. Nemoj ga držati uklučenog da ne izgori motor, ako već nije. Treba skinuti kompletan brisač, dobro sve očistiti i najbolje osovinu podmazati nekim silikonskim uljem.
Mislim da žarulja temperature nema svoj osigurač. Probaj žicu od senzora spojiti s masom, pa čeÅ¡ vidjeti radi li lampica. Inače do žarulje doÄ'eÅ¡ tako da skineÅ¡ instrument tablu (dva imbusa) i otraga su ti lampice T5.

Susiah

#17
Citat: Virago  u 12 Prosinac 2014, 10:10:42
Popis osigurača sa sličicama imaš na poklopcu osigurača. Vjerovatnije je da je osovina zadnjeg brisača oksidirala nego da je izgorio osigurač. Nemoj ga držati uklučenog da ne izgori motor, ako već nije. Treba skinuti kompletan brisač, dobro sve očistiti i najbolje osovinu podmazati nekim silikonskim uljem
Popravio sam zadnji brisac

lipic

evo da se vratimo na temu sirene ili trube koju smo započeli,danas sam kontrolirao sirenu i vidio da ona radi,onda sam pregledao osigurače i oni su u redu,to znači da je problem u volanu a pošto je moj punto model sa air bagom vjerovatno je otišla ta zavojnica koju je netko prethodno spominjao,ako netko zna nek mi kaže jel komplicirano za raskopat volan da bi se došlo do tog dijela pošto je air bag unutra :zbunj

crev1986

I meni je riknula trubaaa  :lol

BluePunto

Ja sam otvorio sezonu otkazivanja trube  :dance:

lipic

jesi uspio kaj riješit sa trubom?? :facepalm:

BluePunto

Ma nisam, nemam bas sad vremena...
Trebam si nabavit novu zavojnicu kaj dode iz volana  8)

lipic

vjerojatno ta zavojnica i meni treba samo ne znam di ju tražit :facepalm:

BluePunto

Evo ekipa samo da se javim, da sam ja svoj problem sa trubom rijesio  :D

Riječ je o zavojnici koja se nalazi iza volana, stavio drugu (thx crev1986) i malo kontakte popravio
na trubi, i prosvirala je  :) ali svejedno moram drugu trubu nabavit, ova je katastrofa ko od skutera, jel da kupujem orginal, ili mogu i one "žnj" iz autodijelova?

i da... kad mi je otkazala truba, upalila se lampica airbaga, to vjerojatno zbog te zavojnice, e sad ja sam drugu stavio, truba radi, ali i dalje je upaljena lampica airbaga, jel postoji kakav nacin da ne placam dijagnostiku kako da ju ugasim, a da nije da ju izvadim van da ne svijetli :D


crev1986

Morat ces na diagnostiku posto centrala od air baga je odvojeno od glavnog i ima svoj konektor ! Naj jednostavnije je iskopcat lampicu

Sen

Kad smo vec kod trube ni moja ne radi iako vlasnik kaze da mu je radila da je mozda oksidirala treba ocistiti spojeve ako sam skuzio.Planiram je izvaditi pa da isprobam jel do nje,koliko sam primjetio dvije zice idu jel dovoljno da spojim neke zice i na akumulator i trebala bi zatrubit ako je ispravna ili prislonit kuciste trube i zicu na plus nesto sam citao ali valjda za razlicite?

BluePunto

Citat: Sen  u 08 Veljača 2016, 03:02:08
Kad smo vec kod trube ni moja ne radi iako vlasnik kaze da mu je radila da je mozda oksidirala treba ocistiti spojeve ako sam skuzio.Planiram je izvaditi pa da isprobam jel do nje,koliko sam primjetio dvije zice idu jel dovoljno da spojim neke zice i na akumulator i trebala bi zatrubit ako je ispravna ili prislonit kuciste trube i zicu na plus nesto sam citao ali valjda za razlicite?

Uzmes + i - sa akumulatora direkt do trube i mora trubit, ako trubi direkt a na volanu ne Å¡ljaka, onda trazi prvo od volana pa dalje, one stopice na tipkama ako imas airbag, zavojnica, osigurac.. tesko da je negdje dalje prekid al i to se lako provjeri  :ok:

Sen

Citat: Susiah  u 11 Prosinac 2014, 19:20:55
Pozdrav ekipa
jel mi moze tko reci koji je osigurac za straznji brisac posto ne radi i takoder kako popravit lampicu za signalizaciju visoke temp. na instrument tabli posto ni ona ne radi
punto mk1 55

Tema stara ali ako si tu jos kako skinut zadnji brisac da doÄ'em do motorcica meni isto ne radi skljoca relej ali iza stoji brisac?
Ako je sitnica volio bih porpaviti korisno je

M.P.

Imaš poklopac na ruci brisača, na donjem dijelu, i ispod ti je matica. I onda kompletno motorić, sa unutarnje strane nakon skidanja oplate sa stražnje haube. Nekoliko vida, 10ak min posla i vani je :ok: