Punto 55 1.1 - cvrkutavi zvuk (video u temi)

Autor Dr.Grande, 29 Studeni 2015, 14:17:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dr.Grande

Dakle radi se o Puntu moga oca 1.1, 40kw, benzinac, 1999, 117.000km.

U vožnji i dok je u leru se čuje ovaj zvuk s videa, nekad glasnije nekad slabije, ali je uvijek negdje tu otprilike ispred suvozačevog mjesta naprijed, s te strane auta dolazi.

Znam da bez pregleda mehe ili dijagnostike se ne može znati točno o čem se radi, ali me zanima zna li netko bar otprilike što bi moglo biti i koliko je nužno to sanirati? Jer otac to uopće ne doživljava tak da ne vjerujem da bi išao to rješavat ako ne mora..

http://sendvid.com/mjgdolzd

Miha.

Kod mene isto..Ventilator kabine. Skinuti i našpricat WD-om ili namastit ako se može.. ;)

core3i

Vidi da kakva ptica nije ostala unutra  ;D (Å¡ala - ali dobro si opisao problem)

Ja ovdje ne čujem da radi ventilator? Provjeri kaiš i nosač od alternatora.

Dr.Grande

Ventilator je na jedinici. Znači moglo bi biti nešto oko ventilatora kabine?

Mogu mu jedino predložit da ga ostavi kod svog mehe pa nek pogleda, jer u OS sam za vikend i onda opet nazad u VŽ pa me najviÅ¡e zanimalo jel to neÅ¡ hitno za rijeÅ¡it i može li se tak vozit i dalje - mislim očito može ak njemu to ne smeta  :)


Green Punto

meni se ponekad tako cuje ventilator kad je na drugom stupnju brzine, cim prebacim na trojku zvuk se vise necuje. skidao par puta, spricao wd-a, podmazivao, ne vrijedi, par dana bude oke i onda opet po starome.
Cuore Sportivo   :wiii:

TOMMYmk1

Ma nemoj se uopce zamarati ventilator je to upaliÅ¡ radio i nema niÅ¡ta viÅ¡e  ;D

Dr.Grande


Dr.Grande

Nažalost ponovno gremlinski zvukovi...

Stari već nekih 2-3 tjedna čuje čudan zvuk koji dolazi iz motornog prostora otprilike s desne strane dok vozi. Danas sam i ja vozio i stvari su sljedeće:

- zvuk se javlja samo ponekad, starom nekad i par dana bude ok onda opet čuje

- meni se danas čulo u 4. brzini i to prilikom jačeg ubrzavanja, trajalo je par sekundi i onda odjednom stane ako se brzina održava ili smanji

- u leru se ne čuje

- nažalost nemam snimke ovaj put, no najbliže ga je opisati kao zvuk dok se vozi u rikverc malo brže, poprilično neugodno, nešto kao sirena za javnu uzbunu

- punto nema klimu, niti je turbo, obična benzinjara

- majstor ga je već pregledao i sve vitalno oko motora i ovjesa je u redu, nije se čulo dok ga je vozio

- prošle godine mijenjan remen i sve što ide s tim

Å to pregledati, Å¡to bi moglo biti?

TOMMYmk1

Getriba? ima ulja? moguće da je dala svoje  :zbunj:

Dr.Grande

Citat: TOMMYmk1  u 14 Svibanj 2016, 20:57:13
Getriba? ima ulja? moguće da je dala svoje  :zbunj:
Budem stavio i to na listu za provjeru, jer očito će ga morat vozit opet na pregled. Po forumu i google-u navode i da je moguć ležaj alternatora?

TOMMYmk1

Toga se nisam sjetio nek skine remen i neka ga zavrti sve bude znao,lako moguće da je ležaj u alternatru da  :ok1:

topolino

Ili lezaj alternatora ili lezaj spojne osovine u mjenjacu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Dr.Grande

Hvala momci, budem prenio starom pa nek rješava dalje u servisu!