Punto 55 mi troši iznad prosjeka nakon velikog servisa

Autor Fyodorovich Dragunov, 19 Prosinac 2015, 14:37:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Fyodorovich Dragunov

Neugodno sam iznenaÄ'en visokom potroÅ¡njom svog Punta nakon napravljenog velikog servisa. Do njega sam ga držao na 6 7 litara kombinirane vožnje, da bi nakon doÅ¡ao na 8 do 9, ponekad i u rangu 10 litara umjerene vožnje. Gume mi nisu sjajne, zima je ali opet toliki skok ne opravdavaju ti razlozi. Pretežito se vozim sam na relaciji ne duljoj od 15 kilometara u jednom smjeru (najščešće do posla i natrag) od toga mi je pola i viÅ¡e otvorena cesta a po gradu Å¡to idem opet nije nekakva kreni stani vožnja kao npr u Zagrebu. Ima tko kakvu ideju Å¡to bi moglo biti problem? Auto pali i vozi bez problema, nigdje mi niÅ¡ta ne curi, lajtunzi su cijeli. Pumpa odradi svoje.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

thomekh

Upravo to kaj si navel..kratke relacije i nize temperature..tebi se auto zgrije i ako ti se uopce zgrije do posla

franjo-fritz

Citat: thomekh  u 19 Prosinac 2015, 15:11:04
Upravo to kaj si navel..kratke relacije i nize temperature..tebi se auto zgrije i ako ti se uopce zgrije do posla
to i mozda nije u fazi. Zub, dva, u pred paljenju i eto malo ve e potrosnje.. Ima još, x cidbenika zasto vise trosi..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Fyodorovich Dragunov

Pa ne mogu reci da osjetim nekakve znacajne promjene, hvata gas, ne gusi se, nemam problema pri postizanju vece brzine. Mozda malo slabije potegne u odnosu na prije, al opet nisam nikada imao tako slabi auto, drugi su bili sa barem 20 do 40 konja vise pa mi je tesko za procjeniti. Ovo za potrosnju ne bi imalo veze s paljenjem ventilatora kad ugasim auto a vozio sam se kratko? Taj problem mi je i dalje, a odzracivao sam sistem i dosipao antifriza kako mi je mike20 i ekipa opisala na temi u vezi toga. Nego gledam po kolicini goriva koju tocim. Defaktno za istu relaciju i slicne uvjete voznje mi varira recimo 12 litara goriva za 120 km i 9 litara goriva.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Miha.

Zbog zime sigurno ne troši toliko više, zapravo možda tek koji deci više..Recimo meni je ljeti isti prosjek kao i zimi na otvorenoj cesti, znači ravno 6l-s time da mi je termostat otvoreni i nikad se ne zagrije preko trečine.

edit
napisao sam 5l, a može i tolko :)

Fyodorovich Dragunov

Do sada ovakve probleme nisam imao s nijednim autom. Izuzev Megana koji je bio star 18 godina i sukao je bengu jer je mašina bila ne baš nešto u sjajnom stanju. I meni je lijepo bilo s početka 6 litara recimo. Ali ovo sad me baca u očaj. Natočim 100 kn i napravim 100 km. Sad lako onda izračunati da je to 11 litara 100 km. Ima dana kad za 100 kn napravim 130 km. Bas da ga vucem do 150 ona mi je vec vise u rezervi. Sad nije bas najzgodnije vrijeme da ga napunim do vrha pa da mjerim.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Fyodorovich Dragunov

Prva potpis druga i u oblaku si dima

topolino

Skini kuciste filtera i iza motora su 3 crjeva od vakuuma spojena na usisnu. Mala crna cjevcica ide u MAP koji je na sredini ispod plastike i regulator pritiska goriva, veca koja ide na servo bubanj od kocnica
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

vlatko11


ivica683

Citat: topolino  u 19 Prosinac 2015, 19:40:56
Skini kuciste filtera i iza motora su 3 crjeva od vakuuma spojena na usisnu. Mala crna cjevcica ide u MAP koji je na sredini ispod plastike i regulator pritiska goriva, veca koja ide na servo bubanj od kocnica
na regulator pritiska nejde nikakva cjevčica

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Fyodorovich Dragunov

Ne bi znao za okretaje nemam cajger ali radi mirno.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

vlatko11

Citat: Fyodorovich Dragunov  u 20 Prosinac 2015, 20:59:46
Ne bi znao za okretaje nemam cajger ali radi mirno.
Nisam mislio dali radi nemirno ili ne,nego dali su obrtaji povišeni kad je motor topal.
Svejedno provjeri senzor topline motora. Nalari se na usisnoj grani i idu dvije žice u njega. On regulira količinu goriva na dizni. Meni je riknio na bivšem Tipu pa je potrošnja otišla u nebo,bio je na 13-14 litara. Nakon promjene je pala na 7-8 l. Prvo sam primjetio po obrtajima na leru,nisu padali ispod 1100, a i dijagnostika mi to potvdila.