Punto mk1 cukanje, gutanje knedle

Autor wudo, 08 Veljača 2016, 02:06:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

wudo

Pozdrav ljudi, molo bih vas za pomoć oko mog problema. Ima tu već jedna slićna tema ali mi baš i nije pomogla.
Naime, moj punto 55 iz 95. godine od druge pa sve do Å¡este brzine mi zna zacukati ispod 2000 okretaja.
Naprimjer poslje prelaska ležećeg policajca u drugoj na 1100 okretaja i dam mu gas, a on vuce i odjednom cuk cuk cuk i oped dalje vuce kao da se nista nije dogodilo. Nekada zacukne samo jednom na kratko a nekada bas jako kao da mu je nestalo goriva , cak na sekundu... nekada se to i desi kod kretanja sa semafora ili skretanja na raskrizju.. nema tu nekog pravila, ima dana kad uopce ne zacukne. Isto se dogaÄ'a na pun ili prazan rezervoar. Nakon auto inace normalno vuce i ide dosta dobro, na visokim okretajima nisam imao nikad nikakvih problema. Prije dvije godine sam imao slicnu situaciju samo sto je stalno cukao i nije imao snage, tad je u pitanju bio kabal svijecice. Da napomenem da mi nekad zna kod prvog palhenja upalit i odmah se ugasit kao da je kod kljuca ali lampica ne svijetli, oduzmem mu kontakt i u drugom pokusaju upali i radi bez greske. Nikad mi se prilikom cukanja nije palila lampica kompjutera. Nedavno je napravljen veliki servis, mijenjana je i lambda sonda jer je zapela na 0.4 v, bobine,  kablovi  i svijecice jer je znao hladan raditi na tei cilindra. Ali to gutanje knedle je ostalo, i da, samo na topao motor, nikad na hladan. Dali je imao ko slican problem?? Hvala vam unaprijed!!!!
Ispričavam se, sad sam tek vidio da sam stavio temu u krivu rubriku a neznam premjestiti!

crev1986

Ja sam taj problem imao s 1.6 puntom isti simptomi kao i tebi! Kad je hladan nista. Bila jei tema o tom al je izbrisana, ja taj problem nisam uspio rijesit. Diagnostika mi pokazivala sve parametre motora normalnim. Ja sam sumljao na ECU al prodao sam sam ga takvog s stekanjem. Al naj zanimljivija stvar je bila sto kod decka sto ga je kupio auto nije uopce cugao ni nista .

wudo

Ma cudno je to, i ja sam razmisljao sta bi sve moglo bit ali nikak doc do nekog konkretnog zakljucka, zanimljivo je i to,
Da mi je auto prije godinu dana znao zacukat samo u trecoj i samo na odreÄ'enom mijestu na cesti, a sad se taj problem siri..
Najgore je to sto iritira a posebno je neugodno kod preticanja, ako ga nisam prebacio u nizu...

crev1986

Ja sam busio i cep rezervara. Jer sam misio da je vrisnuo ventil para iz rezervara , i bilo je bolje 2 tj al opet je isto bilo ! Probaj naci drugi ECU pa s nim probat!

PuntoZG

Ista stvar i kod mene, samo kod mene i na hladno i zagrijan cuka i zna se desit ak ga hladnog zgasim da nece upalit ni radit bez gasa...

wudo

Ecu? Pa i ja sam razmisljal o njemu al mi je to bilo kao zadnja opcija... primjetil sam i da kad je frisko gorivo u njemu nema cukanja il je to bio samo placebo efekat, vise nisam pametan.... imao sam prije punta clia jedinicu i taj je cukal zestoko stalno
U svim rezimima voznje i tak sam ga vozio dvije godine, opce me to nije diralo a tak sam ga i prodao, ajmo rec da mi je to bilo pod normalno ;D  U ovaj autek sam vec dosta ulozil i dovel ga donekle u red  pa bi i taj problemcic rijesil da se vozim bez brige..

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

crev1986

Pokusaj sto Faranjo kaze ocistit sito na pumpi al meni ni to nije pomoglo nek ti ECU i daljw bude zadnja opcija

wudo

Dsd me mako kisa muci da idem ikaj pikat, al auto mi ne puca na usis i ide odlicno, ne gusi se pod opterecenjem kao da nema dovoljno goriva....znam kak izgleda kad je sito zacepljeno i to je nemoguce za vozit, glava u naslonjac pa u volan pa u naslonjac i tak dalje!!  ;D Hvala vam ljudi na odgovorima do sada, al me cudi kak niko nije vec rijesil takav problemcic... najbolje bi bilo da to kaj zeza crkne do kraja i onda bi bilo najlakse rijesit. Ovakve povremene stvari su nocna mora  :facepalm:

franjo-fritz

Dopeljaj to kod mene.. Isao bu bolje nego kaj mislis
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

wudo

Ljudi, da se i ja malo javim, nisam imal bas vremena dirat po autu, mijenjali su mi smijene i tak, al ovaj tjedan cu izvadit pumpu,
Ocistit sito, catch tank i rezervoar, izmjetit tlak pumpe pa cemo vidjeti... javim se cim isprobam rezultate i sve provjerim.
Jos jedno pitanje,  ak nebu to pomoglo, mislil sam promjenit komp, moj ima kod kljuca,  ak stavim komp sa drugog auta, mijenja se on, ona crna kutjica kod osiguraca i citac koda? Naravno da mora onda i bit kod kljuca s tog drugog auta...

crev1986

Ako je drugi komp otkljucan ili taj auto s kojeg skines Ecu nema kod onda ces moc upalt bez problema

ante_crni

moj 1.6 isto cuka ali kad pustim gas kad idem nizbrdo..dam malo gasa ili stisnem kvacilo i pustim i opet cuka,a na gasu sve normalno neovisno koliko i je gas ..Å¡to bi moglo biti?
;) :P

topolino

Da ti nije ostala greska lambde jer ona zna tako zezati kod starijih auta.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Citat: topolino  u 25 Veljača 2016, 20:06:07
Da ti nije ostala greska lambde jer ona zna tako zezati kod starijih auta.
nema stalne greske kod l. Sonde...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks