Punto mk1 cukanje, gutanje knedle

Autor wudo, 08 Veljača 2016, 02:06:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mihajlo90

Ok, hvala. I zaboravih reći da mi se kod hladnijih jutra ili dana prvih 1 min u vožnji izmeÄ'u 1 i 2 brzine okretaji sporo vraćaju u ler (na oko 1100 dok je hladan) dok kasnije bude ok. Ako to ima veze s time...

topolino

Mora tako jer ima automatski cok
tps, injektor (ako je motor 55/60), pumpa goriva gubi kontakt, filter goriva pogresno ugraden (smjer toka goriva kroz filter), motoric minimuma. Sve to moze zezati ako je tupi prekid snage u motoru.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

TOMMYmk1

Ja bi morao i filter mjenjati a bome i motoric minimuma,predopstavljam novi je skuplje nego ccijeli auto? imam doma jedan ali mslim da je isti ko i ovaj sto je na autu

Memphis

Citat: TOMMYmk1  u 25 Rujan 2016, 09:32:06
Ja bi morao i filter mjenjati a bome i motoric minimuma,predopstavljam novi je skuplje nego ccijeli auto? imam doma jedan ali mslim da je isti ko i ovaj sto je na autu
Ovisi koji punto. Za 75 je poseban i mora imat oznaku B18 ako je od Magnet Marellia

Mihajlo90

Nisam ništa još dirao, sada unazad 200 km sve radi ok. Sad ne znam. Možda neki od senzora zeza.

topolino

Mozda zica u prekidu. Promrdaj zice poslje konektora, ako ima prekida i promjdna znas di je problem isto i kablove.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goran

Da malo dignem temu,imam problem sa puntom 1,6 naime cuka,i to kad je lagani gas,isto tako kod dodavanja gasa cukne dosta,ako ga ganjam u vise okretaje sve ok,ovako cuka,jako je neugodno ga vozit. Promjenjena je pumpa u rezervoaru,svijecice,kablovi,egr sam blokirao,servis napravljen ulja i filtera,ne znam vise sto gledat ni napravit. Ujutro upali na zub i radi ko sat na minimumu.

Goran

Citat: Goran  u 16 Veljača 2017, 19:33:54
Da malo dignem temu,imam problem sa puntom 1,6 naime cuka,i to kad je lagani gas,isto tako kod dodavanja gasa cukne dosta,ako ga ganjam u vise okretaje sve ok,ovako cuka,jako je neugodno ga vozit. Promjenjena je pumpa u rezervoaru,svijecice,kablovi,egr sam blokirao,servis napravljen ulja i filtera,ne znam vise sto gledat ni napravit. Ujutro upali na zub i radi ko sat na minimumu.

Da li taj auto ima MAP senzor i di bi se nalazio?


SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

topolino

Sjetio se da kod euro 1 i 2 motora ovakvo cukanje zna biti zbog lambda sonde.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goran

Rijesio problem,sve je bilo u senzoru pozicije gasa,onaj mali senzor na usisnoj.tzv. TPS.

Stavio novog i radi ko sat.  :85565:

Mihajlo90

Koliko si ga platio i gdje si ga kupio ?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Goran

Citat: Mihajlo90  u 23 Veljača 2017, 20:50:55
Koliko si ga platio i gdje si ga kupio ?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk
320 kn u Tokiću,od pierburga,bio je topran,to mi je receno da je zadnje smeće...