Punto mk 1 55,60,75 misljenja i iskustva

Autor nix599, 14 Veljača 2016, 05:06:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nix599

Pozz ekipa,uskoro kupujem puntica mk 1 al ne znam koji bi uzeo od ova tri,pa ako vam nije problem napisat neka svoja misljenja i iskustva s tim auticima,inace imam 22 godine  i imao sam bravo do nedavno,najvise me vuce da uzmem 55 jer mala je  registracija malo trosi jeftini servisi itd.. na njuskalu sam vidio par dobrih 75 oni mi se vise svidaju jer vecina ima branike u boji tablu s obrtaljkom maglenke itd.. eh sad zanima me razlika u motorima izmedu 55 i 75 koji je bolji i izdrzljiviji i kolika je razlika u velikom servisu otprilike izmedu ta dva motora i koji bi mi vi preporucili kao mladom vozacu ? unaprijed se ispricavam ako negdje ima ova tema ili slicna nisam mogao pronaci

Mike20

Dobra, nerasturena 75ica troši ko i 55ica, a ide osjetno bolje. Problem je što su većinom uveženi i motori imaju puno km.
Što god uzeo, nek bude čim novije, po mogućnosti poznati svi vlasnici i gledaj samo lim od ispod. Kad se radi o tim malim motorima, radije uzmem auto bez .motora s odličnim limom nego obrnuto

lipic

U toj istoj dilemi sam bio ja pred jedno godinu i pol,ali mislim da ti je 55 ok,isto sam tražio da ima obrtaljku i neÅ¡to opreme i naÅ¡ao,1.1 55 sx,98 god. prvi vlasnik 70 000 km,limarija odlična,ima električni paket opreme,metalik boja,air bagovi,malo bolja sjedala nego obični 55 s,obrtomjer,kazaljku za temperaturu a ne samo lampicu kao 55s i tako uz veliki servis i joÅ¡ neke sitnice auto me ispao oko 8000 kuna i vozim se eto već godinu i pol,zadovoljan sa potroÅ¡njom,6 - 7 litara,a ova 75 tica je 1.2 16v ima viÅ¡e elektronike,istina neÅ¡to bolje ide,ali teÅ¡ko ćeÅ¡ nać dobru i ako naÄ'eÅ¡ to je cijena u oblacima zato moja preporuka ti je 55 sx  :formula:
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

Mike20

75ica je mpi 8v, 55 i 60 su SPI 8v, 85ica je 1.2 16v
Da, definitivno gledati zadnje serije 1998-1999g

lipic

pardon,imaš pravo 1.2 16v je 85-ica :trus
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

Tomo25

Uzmes onoga kojeg nadjes u najboljem stanju,kratko i jasno.Ali kad bi birao izmedju ta 3 uzeo bi 75. Imam Punta 55 i preslab je to auto koliko god lagan bio

Delta TD

55 je 1,1 i jedan injektor,, 60 je 1,2 i jedan injektor a 75 je 1,2 i 4 injektora i najbolje ide od njih troje što je i logično,, a kupio bih onoga koji je u najboljem stanju
098871798

TOMMYmk1

Citat: Tomo25  u 14 Veljača 2016, 17:27:52
Uzmes onoga kojeg nadjes u najboljem stanju,kratko i jasno.Ali kad bi birao izmedju ta 3 uzeo bi 75. Imam Punta 55 i preslab je to auto koliko god lagan bio


Toćno imal sam 60SX letel sad imam 55 i osjetno je slabiji,kod takvih auta gledaj kojem je limarija u solidnom stanju pragovi i pod jer to im je boljka,a sad koji bolje ide uvjek se da neÅ¡to posložiti da ide donekle  :ok:

deltona20

55 i 60 su uglavnom isti....kao sto su ti rekli i ostali bolje gledaj stanje opcenito jer hrÄ'a ih bas voli....pragovi i rubnjaci zadnji....uzmi sa sobom sarafciger kad ides gledat auto i pikaj od ispod....ako napravis rupu okreni se i odi doma.....a za ovo sta hoces branike u boji, okretaljku to sve mozes i naknadno stavit....kao i centralno i podizace

Boxer

Sestra je imala 75-icu, leti a ne troši, odličan auto i začudo nije nigdje bio trul, valjda zato jer je bio 1994, prva serija
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Fyodorovich Dragunov

Ja imam 55S koji sam uzeo od prve vlasnice. Iskreno, imao sam ulaganja u njega dosta, uglavnom samo potroÅ¡ni dijelovi. Slab je, preslab. Ako ćeÅ¡ usporeÄ'ivati s drugim autima tih godiÅ¡ta, kvalitetniji nego neki Å¡to sam imao prije. Za svoj ne znam koliko je, da li je uopće bio garažiran, ali Å¡to se tiče limarije, treba ga u ljeto pobrusiti i navući bitumen samo Å¡to je 400 kn troÅ¡ka i isplati se svake kune. Jedina stvar Å¡to me iritira je ogrebotine po krovu, vjerovatno od metlice za snijeg ali to se isto rijeÅ¡i dubinskim poliranjem. Od opreme jedino nemam Å¡iber i suvozačev zračni jastuk. El. riktanje visine svjetla (moje doduÅ¡e ne radi, vjerovatno motorići dali svoje troÅ¡ak 100 kn za rijeÅ¡iti), podizači stakla, centralno zaključavanje, maglenke, zračni jastuk vozača, ABS. UnutraÅ¡njost očuvana maksimalno, izvana nije bio razbijan. Nemam ga dugo, ali razletio mi se alternator npr. To je moja krivica jer mi je cvrljio i nisam ga napravio na vrijeme. Gume cijena sitnica. Dijelovi jeftini. Ako možeÅ¡ uzmi 75. 55 je za grad i kratke relacije. Moje osobno iskustvo. 75 mi je pobjegao pa sam uzeo 55. Inače, koliko sam primjetio po oglasniku. 55 možeÅ¡ naći sa jako malo km. Moj je imao 85 tkm kad sam ga kupio.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

lipic

Vi mlaÄ'i koji volite potegnuti malo brže jasno da vam je 55 slab,za mene 55 sasvim ok,lijepo ide jedino kad nas je 4 u autu onda se drastično osjeti,ali potroÅ¡nja mala,jednostavno i jeftino održavanje samo treba pazit kad se kupuje na limariju,motor se sredi za male novce i samo gas  :formula:
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

mario1984

Ja sam imao 60 i 55 i razlike nema nikakve bome. Idu oni isto meni. Doduse, kolega moj je kupio 55 i uspored s mojim 55 ide dosta losije. Do cega je, ne znam. Al uglavnom gdje ja uzbrdo mogu u petoj, on jedva u crtvrtoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Huawei P10

nix599

zna li neko koliko dode veliki servis za 55 i za 75 kolika je razlika otprilike?

M.P.

Ja sam se navozao sa 55-icom kilometara i kilometara, preko 150000km, i nisam osjetio da je preslab, pogotovo Å¡ta piÅ¡e na papiru. 55 sa troje ljudi i 15-icama ide 100 uz Sv. rok na autoputu.  Naravno, niža, četvrta, možda čak i treća , ne sjećam se viÅ¡e, i ide to. Jedino Å¡ta se dere kao da para zvučni zid :D .

Ne znam šta očekujete od malog motora, al uredno sam putovao s njim, nerijetko sa više ljudi i prtljagom. Pretiču se samo kamioni, drugi puntači, klitorisi i 206-ice i to je to. Na autoputu peta i 120, na otvorenoj 80-90 i stigne se svugdi. Naravno, za preskočit kolonu od 2 šlepera i 5 auta je preslab, al za stić negdje je sasvim dovoljan.

On topic : remen, natezač oko 100, pumpa je oko 200, možda i manje, mislim da je sve to isto za 55/60/75. Sa uljem i filterima, preko 100 eura nema šanse