Punto 1 električni prozori nerade

Autor vlatko11, 27 Veljača 2016, 10:54:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vlatko11

Hitno trebam pomoč.
Naime el.podizači prozora su iznenada prestali radit. Neradi ni vozački ni suvozački.
Neradi mi čak ni osvjetljenje tipki.
Provjerio sam sve osigurače,i ona 2 kod suvozača,i u motornom prostoru,sve ok.
Pregledao sam nedolazi mi uopće stuja do tipki u vratima.
Gdje sa nalazi taj modul od podizača?
U čemu bi bio problem?

gandi

Na tempri i slicnima je modul pored ploce sa osiguracima. A izgleda ti kao bijela kutijica na koju dolaze 2 velika i 3 mala konektora. Imas u mom oglasu pa pogledaj, mozda ti je za punta ista.
Probaj malo prodrmati konektore na njoj

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

vlatko11

Za to znam,imao sam Tipo pa mi poznato,ali ovdje nisam našao tako nešto.
Nekako sam osposobio,doveo sam novi + na crvenu žicu koja ide u vrata tj u tipke.
Funkcionira ali to nije baš onak neki popravak za stalno. Koliko sam uspio shvatit ostao sam bez napajanja na tastere.Kao da je crko osigurač,ali pitanje je koji i gdje. Dok sam pregledavao osigurače svi koje sam pronašao su ispravni.

Delta TD

da relej modul ti je otišao,, nadji broj na njemu imam nekoliko Punta u dijelovima i to sigurno imam
098871798

vlatko11

Citat: Delta TD  u 27 Veljača 2016, 21:11:36
da relej modul ti je otišao,, nadji broj na njemu imam nekoliko Punta u dijelovima i to sigurno imam
Gdje se nalazi modul?

Delta TD

hmm negdje oko osigurača ili tamo u polici,, Alfa 147 npr. ima ispod stražnjeg sjedala sa desne strane
098871798

vlatko11

U polici je žuti relej od centralnog raključavanja.
Ali iznad osigurača ima neka crna kutijica sa dva konektora i poveći broj žica. Uslikat ću,možda je to.

vlatko11

Da ne otvaram novu temu.
Imaju li motorići podizača kakvo osiguranje od pregaranja u slučaju da držiš tipku za podizanje a prozori su već podignuti?

Mike20

Da, imaju osigurač.
Pa testiraj ih, spoji ih direkt na 12v

vlatko11