Punto mk1 otisa lezaj?

Autor Josip997, 19 Travanj 2016, 23:22:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Josip997

Evo ovako, prije par mjeseci, izjutra kad bi bilo malo ladnije skripilo bi mi nesto oko onog glavnog remena, i kad bi se ugrija pristalo bi skripit. E pa sad u zadnje vrime bilo jutro il popodne, toplo il ladno opet nesto skripi, al nije bitno jesu visoki okretaji, jeli iden sporo, brzo nesto skripi i opet stane, pa za par dana opet. Stari mi je pogleda laze da je lezaj, al nije ni on neki strucnjak, sad kad bi neko od vas zna mozda se nekome nesto slicno desilo.

topolino

Lazaj cega? Samo u motornom prostoru ih imas preko 25 komada.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

eLaCiD

098  38 77 11
elacid@net.hr

Bero

ÄŒekaj, ajd definiraj taj zvuk "Å¡kripi"
Dal Å¡kripi ko ono kad remen proklizava (tj. cvili) ili pod "Å¡kripi" misliÅ¡ zuji  :82:
Jer sumnjam da bi ležaj škripio, i sigurno ne bi prestao kad se zagrije
Samo boxer bajo moj :)

Josip997

Zuji na niskin, na visokima skripi

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk


topolino

Lezaj alternatora i pocinje blokirati lagano. Ako mislimo na jedini remen koji moze kliziti. Pumpa ide preko nazubljenog djela zupcastog, ali moze i njen lezaj biti ako nije mjenjana podosta km. Mogu biti leteci ako nemas ulja u motoru.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

eLaCiD

Citat: topolino  u 20 Travanj 2016, 20:33:03
Lezaj alternatora i pocinje blokirati lagano. Ako mislimo na jedini remen koji moze kliziti. Pumpa ide preko nazubljenog djela zupcastog, ali moze i njen lezaj biti ako nije mjenjana podosta km. Mogu biti leteci ako nemas ulja u motoru.
Ležaj na vaserpumpi ak Å¡kripi onda je u kileru paučina, a ak nemaÅ¡ ulja u motoru da leteći Å¡kripe onda si preÅ¡ao zadnjih 100 metara sa tim autom    :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

gandi

Napinjač / klizač zupčastog. Meni je to bilo sa istim simptomima.
--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Skini remen altenatora i zavrti rukom altenator sve ce ti se samo pokazat.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Slavonac

ili skini remen od alternatora, i upali auto, ako ti se neda vrtit alternator ručno, tako sam ja na mom bivÅ¡em puntu skontao da su ležaji u alternatoru otiÅ¡li doÄ'avola

Josip997

Bia je natezac zupčastog remena, da znate. I hvala

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk