Izlizani navoj na glavcini

Autor Sen, 12 Svibanj 2016, 23:28:59

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Sen

Pozdrav fiatisti
Na zadnjem desnom kotacu su mi otisli navoji za zavtrtanje sarafa od kotaca znaci kad hocu stavit alu felge sarafi se okrecu izlizu i nista samo jedan drzi ostala tri kao da su navoji otisli,probao novi saraf samo ga je unistilo ali neuspije zasarafiti.
Sad mi jedan kaze da bi trebao dobos kupiti uzeo sam to ali ispada da nije to taj potrebni dio jer na dobosu rupe nemaju navoj (slika identican sto sam kupio) .

Jedan mi kaze da bi mi trebao dobos i lezaj,posto ja to nista ne kuzim novi sam vozac jel imao tko iskustva i sta bi trebao tocno mjenjati?


franjo-fritz

Auto koj?? Treba ti zadnji lezaj sa glavcinom... Dobos nema sa tim nikakve veze
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

speedy-zg

eto sad znaš franjo ti je objasnio

samo pripazi jer kod nekih alu felgi MORAŠ imati duže šerafe
imao sam taj slučaj da mi na čeličnu felgu šerafi drže 100%
a
kad stavim gore alu felgu prekratki su, ne drže

TOMMYmk1

Kako kaže speedy tako je i meni bilo imao sam prekratke Å¡arafe druge sam moram staviti za alu felge moguće da su ti prekratki malo su ulovili i kad si htio stegnuti izuo ti se navoj jer nisu primili jesu ali samo na poćetku,izmjerii si koliko ti love trebali bi po meni nekih 6 mm minimum  :smile:

Sen

Hvala vam na brzom odgovoru,inace radi se o puntu 60,44 kw,97 god.  stavio sam ja sve alu felge i sarafi dobro drze,uzeo sam zadnje  dvi gume i otisao vulkanizeru da mi stavi i tako zadnji poceo kotac plesat i vidim da samo jedan saraf drzi ostali kotaci su dobro navoji otisli.Znaci sad samo glavcinu kupim a dobos odo vratit imam rok do sedam dana pa kupit potrebno.Kako izgleda glavcina moze koja slika da me tamo ne prevare jos?

mario1984

Ma trazi zadnji lezaj za punta. On ti ide s glavčinom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Huawei P10

Sen

Citat: mario1984  u 13 Svibanj 2016, 10:56:43
Ma trazi zadnji lezaj za punta. On ti ide s glavčinom


Sent from my iPhone using Tapatalk

lezaj sta mi i to treba? Odo oko tri sata se bacit u potragu nadam se da ce potraga pozitivno zavrsit odo i vratit dobos. Hvala

mario1984

Pa lezaj je na glavcini. To ti je jedan komad


Sent from my iPhone using Tapatalk
Huawei P10

Sen

#8
Aha ok ja mislio da mogu kupiti samo glavcinu a lezaj ostane moj , zvao sam jednu trgovinu autodijelova i ponudili mi glavcinu za 150 kuna pa me zbunilo posto nisu rekli da moram i lezaj zato mi se cijena cinila premala,ne razumijem se ja u to pa ni ne znam sta je sta i kako  :ok:


tomozuki

Mozes uzet i polovnu glavcinu sa lezajem, pa ako valja ga pustis a ako ne upresas novi..
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Bero

Citat: Sen  u 13 Svibanj 2016, 13:01:22
Aha ok ja mislio da mogu kupiti samo glavcinu a lezaj ostane moj , zvao sam jednu trgovinu autodijelova i ponudili mi glavcinu za 150 kuna pa me zbunilo posto nisu rekli da moram i lezaj zato mi se cijena cinila premala,ne razumijem se ja u to pa ni ne znam sta je sta i kako  :ok:

Fijat je to, pa su jeftini dijelovi  :yesyes:
Inače, mislim da se niti ne daju isprešati ležajevi iz te glavčine...
Samo boxer bajo moj :)

crev1986

Mogu se presat ja presao , ali druga glavcina je 100 kn ( polovna )

gandi

Glavcina i lezaj su jedan komad. Zaboravi na upresavanja kao sto se radi na prednjima.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

mario1984

Ma kakvo upresavsnje. Kupis original, neće te kostat vise od 200 kn, zavisi od marke


Sent from my iPhone using Tapatalk
Huawei P10

crev1986

Gandi o zadnjima i kazem da sam upresao prednji su mi bili pre skupi pa sam po 100 kn kupio glavcinw