Urice za temperaturu?

Autor majki, 12 Lipanj 2016, 12:02:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Pozdrav svima, imam samo pitanje kako zamjeniti senzor za pokazivač temp motora na puntu 55. Stavio sam urice sa pokazivačem temperature, ali su mi rekli da moram zamjenit senzor?
E sad zna netko od vas kako zamjeniti i gdje se nalazi?

Memphis

Nalazi ti se na glavi sa stražnje strane kod zupčastog.

majki

Hvala!
Dakle trebam samo stavit od sx-a senzor nema povezivanja zicama i toga ili?

topolino

Samo senzor sa modela koji ima kazaljku, nista prtljanja oko zica.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

majki

Citat: topolino  u 13 Lipanj 2016, 11:48:46
Samo senzor sa modela koji ima kazaljku, nista prtljanja oko zica.
To znam, hvala  :smile:

majki

Zamjenio sam senzor, a kazaljka ne radi i dalje, i još mi se čini da se ne pali ventilator hladnjaka?

topolino

Slikaj satove. Punto je dolazio sa 4 vrste satova. Da nemas od td ili gt satove?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

core3i

Crni senzor je za lampicu, crveni za kazaljku. Možda i tabla ne radi.

majki

Citat: topolino  u 16 Lipanj 2016, 21:32:28
Slikaj satove. Punto je dolazio sa 4 vrste satova. Da nemas od td ili gt satove?
Uzeo sam satove od punta 60, čak nisam cijelu tablu mijenjao nego sam samo prebacio urice brojača i temperature a brzinomjer ostavio. Brojač radi, a kazaljka temperature je na prvoj crtici kad se ventilator hladnjaka vec pali. Motor je zagrijan na radnu, a kazaljka pokazuje jednu crticu? Netko je kemijao nesto s kazaljakama ocito i zeznuo stvar.

topolino

Nemora znaciti, ima masu satova kojima kazaljka neradi kako treba  :facepalm: a i samo rastavljanje ti nije bilo potrebno. Kada si vec otvarao mogao si samo prepraviti kilometrazu i ne dirati ostalo.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: majki  u 16 Lipanj 2016, 23:02:22
Uzeo sam satove od punta 60, čak nisam cijelu tablu mijenjao nego sam samo prebacio urice brojača i temperature a brzinomjer ostavio. Brojač radi, a kazaljka temperature je na prvoj crtici kad se ventilator hladnjaka vec pali. Motor je zagrijan na radnu, a kazaljka pokazuje jednu crticu? Netko je kemijao nesto s kazaljakama ocito i zeznuo stvar.
Ne mora bit. Daj kontakt i spoji zicu od indikatora negdje na glavu ili dekl, kazaljka ti se mora zakucat do vrha. Kakav indikator si stavio?

majki

Probat cu, stavio sam crveni senzor

majki

Citat: topolino  u 17 Lipanj 2016, 08:24:53
Nemora znaciti, ima masu satova kojima kazaljka neradi kako treba  :facepalm: a i samo rastavljanje ti nije bilo potrebno. Kada si vec otvarao mogao si samo prepraviti kilometrazu i ne dirati ostalo.
Eh sad steta ako sam bezveze zeznuo stvar al ajde.
Ostavio sam stari km/sat tj brzinomjer, izvuko sam iz druge table samo brojač i pokazivač temp i stavio u staru pa nisam trebao vraćati kilometre

topolino

Citat: core3i  u 16 Lipanj 2016, 21:59:59
Crni senzor je za lampicu, crveni za kazaljku. Možda i tabla ne radi.
Jedan je za ECM, drugi je za kazaljku. Lampica je u sklopu mehanizma kazaljke kada prede zadnju crtu onda je aktivira kazaljka. Ja mislim da je bio plavi na bivsem puntu 
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

majki

Riješen problem, kazaljke su očito bile krivo namještene, sad za gorivo pokazuje točno( najmestio sam kako je pokazivalo na starom pokazivaču), a kad postigne radnu temp u leru je malo ispod polovice(kad vetilator već radi).