Urice za temperaturu?

Autor majki, 12 Lipanj 2016, 12:02:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Citat: Delivucis  u 19 Studeni 2016, 21:46:59
Hmm normalno grije i ne radi probleme mada sam jucer iso na slijeme sa njim pa je temperatura kad ga ugasim dosla do druge crte cak i iznad a kad ga vozim je na 1/4.
prije cca mjesec dana sam mijenjao dihtug glave pa bi valjda mehanicar primjetio da je termostat los
Kad ga ugasiš to je normalno jer voda ne cirkulira pa kad je vruć motor voda u bloku se zagrije.
Citat: Delivucis  u 19 Studeni 2016, 11:34:24
Jel se da  to kak rjesit il moram novu uzet
Novi ali ako uspiješ naći koji da radi. Gledaj od zadnje serije pa samo prebaci taj dio za temp i gorivo.

Delivucis

Citat: Memphis  u 19 Studeni 2016, 22:51:13
Kad ga ugasiš to je normalno jer voda ne cirkulira pa kad je vruć motor voda u bloku se zagrije.Novi ali ako upiješ naći koji da radi. Gledaj od zadnje serije pa samo prebaci taj dio za temp i gorivo.
Budem se poigro malo
Hvala za savjete


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mihajlo90

Ja sam isto mijenjao taj senzor za kazaljku i stavio crveni. Sada mi pokazuje kada je zagrijan malo ispod pola a pali ventilator na točno pola. Sad ne znam šta valja a šta ne .... :neznam:

Delivucis

Malo sam mjerio temperaturu vodeu kileru i ovak je stanje:
Kad je na 1/4 onda je temperatura 80 i tak je u voznji. E sad danas sam prvi put od kad sam indikator promjenio stajao sam u koloni i temperatura je dosla do sredine i kad stoji na mjestu doÄ'e do sredine tad sam je izmjerio i bila je 90-92 i upalio se ventilator i ohladi na 87 nakon toga sam otiso napravit krug i opet je pala na 1/4 odnosno na 80.
Ja bih rekao da je problem u termostatu mada je termostat novi jer je mijenjan kad i dihtung glave.
Kolka je sansa da je termostat u banani kad je novi? Dihtun glave je mijenjan prije mjesec i pol.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Memphis

A s čim si mjerio i di si mjerio?

Delivucis

Imam multimetar koji ima sondu za temperaturu a mjerio sam u kileru


Sent from my iPhone using Tapatalk

Memphis

Stavi sondu na navoj od indikatora temp na glavi motora pa mjeri. Ako ti je temp u kileru 92 onda je u motoru veća. Vjerojatno imaš krivi termoprekidač isti slučaj koji sam i ja imao.

Koji je to punto?

Delivucis

Citat: Memphis  u 22 Studeni 2016, 13:41:12
Stavi sondu na navoj od indikatora temp na glavi motora pa mjeri. Ako ti je temp u kileru 92 onda je u motoru veća. Vjerojatno imaš krivi termoprekidač isti slučaj koji sam i ja imao.

Koji je to punto?
A koji bi trebao bit ja sam stavio onaj facet 7.3000


Sent from my iPhone using Tapatalk

Delivucis

Citat: Memphis  u 22 Studeni 2016, 13:41:12
Stavi sondu na navoj od indikatora temp na glavi motora pa mjeri. Ako ti je temp u kileru 92 onda je u motoru veća. Vjerojatno imaš krivi termoprekidač isti slučaj koji sam i ja imao.

Koji je to punto?
A koji bi trebao bit ja sam stavio onaj facet 7.3000


Sent from my iPhone using Tapatalk

Delivucis

Citat: Memphis  u 22 Studeni 2016, 13:41:12
Stavi sondu na navoj od indikatora temp na glavi motora pa mjeri. Ako ti je temp u kileru 92 onda je u motoru veća. Vjerojatno imaš krivi termoprekidač isti slučaj koji sam i ja imao.

Koji je to punto?
Mk1 55 1996


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green Punto

Facet  7.3000 je senzor temperature koji ide u blok,  a termoprekidac ti je na hladnjaku
Cuore Sportivo   :wiii:

Delivucis

Citat: Green Punto  u 22 Studeni 2016, 17:20:25
Facet  7.3000 je senzor temperature koji ide u blok,  a termoprekidac ti je na hladnjaku
Aha...
Ako se ne varam njegov zadatk je da pali ventilator sto i radi
Jedino ako nema jos koju ulogu?


Sent from my iPhone using Tapatalk