Punto 55 - nakon zamjene termostata motor se pregrijava?

Autor majki, 31 Kolovoz 2016, 14:43:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

topolino

Izbacis zrak i nakon dan dva opet kuha radi "zraka" u sistemu. Ti pari bjelo na ausuh, crijeva od hladnjaka su tvrda, vruceg ugasis, pricekas par min i otvori cep hladnjaka, ako preljeva vodu van brtva je 100%
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

majki

Citat: topolino  u 05 Rujan 2016, 20:24:55
Izbacis zrak i nakon dan dva opet kuha radi "zraka" u sistemu. Ti pari bjelo na ausuh, crijeva od hladnjaka su tvrda, vruceg ugasis, pricekas par min i otvori cep hladnjaka, ako preljeva vodu van brtva je 100%
Nema pare, ne puca iz auspuha, tlak u sistemu je normalan oko 1 bar kolko kaze mehanicar, dakle crijeva nisu tvrda kad ih pretisnem, al cudno mi je da moram nadoljevat za 10 kilometara 5 litara vode a ne cini mi se da iscuri tolko, ne baca vodu na čep nakon minutu dve, ako je upaljen i naglo otovorim ide lagano al to je normalno?
Kad polako otovorim izaÄ'e zrak i ne leti voda van ni malo...

punto mk1

pa čekaj ako san skužia hladnjak ti je probijen kad pušta vodu 5 litara na 10 kilometara ? po nekoj logici onda ne mogu crijeva biti tvrda jer nije zatvoren sistem

topolino

Spominjao je da mu pusta hladnjak, samo nije rekao jeli to rjeseno ili nije. I da je otisla brtva sa puknutim hladnjakom nece raditi pritisak. Kako je taj meho mjerio pritisak u sistemu jer 1 bar je puno za puknuti hladnjak.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

majki

I dalje vozim ovako jer ne prelazim nekakve relacije, al potrosi skoro svu vodu u 10 kilometara kolko preÄ'em dnevno, nije rijeÅ¡en hladnjak joÅ¡ al puÅ¡ta jako, s time da me brine da nije otiÅ¡la brtva kad je isprekuhao bez vode....
Danas idem kod drugog mehaničara da pogleda to sve kako treba i ustanovi šta nije u redu, pa javim

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

majki


topolino

Kompresija je uvjek na vecem tlaku od sistema hladenja tako da ako je probila plinovi prodiru u vodu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

majki

Kaze mehanicar da je otiso kiler tj da je neki cep ispao, da je brtva glave okej

majki

Kiler je bio mrtav kompletno, stavio sam novi i zamjenio termostat pošto su mi ipak prodali neispravan...
Sad je sve super, presretan sam da nije brtva glave  :grin:

TOMMYmk1

Kiler je bio zaštopan? koliko te novi došao?

majki

Citat: TOMMYmk1  u 08 Rujan 2016, 08:58:43
Kiler je bio zaštopan? koliko te novi došao?
Kiler katastrofa, puÅ¡tao na sve strane i prodan mi je neispravan termostat  :joj:
Novi mi 400 kuna došao pošto sam htio bit na sigurno nisam polovni uzimao

babinjo

Danas zamjenio hladnjak na  puntu 55 i problemi nikako ga ne mogu odzračiti izbacuje mi vodu van skinem mali čep sa hladnjaka i livam dok ne procuri  upalim motor i onda odvrnem onaj mali na crijevu od malog hladnjaka a on  samo puÅ¡e nikako da voda probije  :neznam:

vlatko11

Probaj pirit u hladnjak. Nabijes usta na čep hladnjaka i pirneš svom snagom u njega dok radi motor.A onaj mali čep što kažeš na hladnjaku neka bude zarvoren. Imao sam istu situaciju,hbg zvuči smješno i glupa al meni je pomoglo.

babinjo

jel postoji mogućnost da hladnjak ne valja tj. da je zaštopan?