Punto 55 - visoki ler gas

Autor eLaCiD, 22 Listopad 2016, 21:43:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

eLaCiD

Danas se malo zabavljao sa čišćenjem i kemijanjem frge na Puntu. Skinuo sve dole sa usisne grane i onda očistio sve komplet i motorić ler gasa. Ponovo sastavio po sistemu poisofkejk al ne lezi vraže. Inače pali pokažeÅ¡ ključ.. sad poslije zahvata malo duže vergla, jedno 5 sec i onda upali ali odmah ode na cca 2500 RPM i tak drži. Gledam sve cijevi na mjestu, leptir (klapna) skroz zatvoren,  motorić ler gasa provjeren na instrumentu sve OK al ler gas u iberu i ne pada. Rastavljao ponovno i sastavljao.. ne pomaže..
Koji bi uzrok uopće mogao biti visoki ler gas.  Neka ideja.   :zbunj:
098  38 77 11
elacid@net.hr

topolino

Si poskidao kleme prije zahvata? Vidu na zaklopci si dirao, da ti nije pukla koja cjevcica od vakuuma.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

eLaCiD

Citat: topolino  u 22 Listopad 2016, 21:51:05
Si poskidao kleme prije zahvata? Vidu na zaklopci si dirao, da ti nije pukla koja cjevcica od vakuuma.

Kleme nisam skidao, vide zaklopke nisu dirane, jedina bitna cijevčica vakuma je ona prema MAP senzoru ali ona ide na usisnu granu i nije dirana.
Pitanje ... falš zrak bi povećao obrtaje na ler gasu ?
098  38 77 11
elacid@net.hr

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Nikic

Da. Ja kad sam rastavio i stastavio nazad turirao mi je jer nisam dobro uklopio ono drvo/plastiku izmedju karburatora i usisne, morao sam je dobro izravnat i ocistiti, i obrati pozornost na sklapanju throttle bodya i karba, tu ti isto *** oni plasticni sarafici sto se Å¡ire..

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

vlatko11

Provjeri jesi uklopio dobro natrag motorić lera. Ako je potrebno stavi malo brtvene mase na njega(okolo gdje prilježe na karb).
Ako misliš da ti na mjestima sklapanja karba vuče falš zrak i njih zabrtvi brtvenom masom.
Provjeri dali ti je nakon sklapanja dobro sjela sajla gasa,da nenapinje negdje.

eLaCiD

Stvar rješena danas ujutro :yesyes:
ÄŒisti dokaz da čovjek uči dok je živ (a neki i duže  :smile:)
Možda nekome pomogne pa evo razlog.
Svi lajtungi, motorić, senzori sve ok, gas sajla isto.. znači sve super al na leru obrtaji odoše do blokade..
Skidaj dole.. vraćaj natrag i tako jedno četiri pet puta... generalku bi napravil za to vrijeme. polakiral auto i promjenil pločice u kupaonici.. a rješenje nula bodova. I sad gledam jel sam blesav il me ovaj karb j'ebe namjerno.
RjeÅ¡enje je uvijek jednostavno pa tako i ovaj put...bakelitni distancer izmeÄ'u TB-a i usisne grane krivo okrenut  :joj:. Kad ga postaviÅ¡ na usisnu granu izgleda sve OK samo nije OK prema TB-u ali odozdola ne vidiÅ¡. U biti kad je taj distancer okrenut za 180 sa donje strane karba (TB-a) ostanu nezatvoreni otvori prema vakum kanalima i ovaj srče zrak ko mutav, a obrtaji vriÅ¡te... pol ulice izlazi na prozore i na pas mater.
Puntač sad prede ko beba malo je glasniji jel je ispuh poluprotočan, ali o  tome u temi NaÅ¡i Fiati-garaža. :570190:
098  38 77 11
elacid@net.hr

M.P.

U jako puno slučajeva, ''kvarovi'' koji su naizgled nedokučivi i nerjeÅ¡ivi, su upravo najbanalnije stvari. Jako plodno polje za pohlepne majstore  :facepalm:

topolino

To me sjetilo kada sam prvi put preslagivao karburator. Zaboravio vratiti kuglicu i veselja ko u pricu. Na spoju venturija i gornjeg djela curi benga u venturi, potrosnja nebu pod oblake, minimum visok, das gas ono zadimi kao dizelecina. Nakraju ga rastavim i imao sam rastavljenog pored sebe i skuzim kuglicu da fali :DD: od tada je auto preo ko macic :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

eLaCiD

Pričaj mi  :smile:  iÅ¡ao je karb i bez dizna  :smile: a i kuplung set bez vilice ... :facepalm:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Nikic

Ja ti rekao odmah sta je, samo ja nisam znao izraz tog "bakelitnog" čuda, za mene je to drvena plastika haha..

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

eLaCiD

Citat: Nikic  u 27 Listopad 2016, 08:50:39
Ja ti rekao odmah sta je, samo ja nisam znao izraz tog "bakelitnog" čuda, za mene je to drvena plastika haha..

Poslano sa mog CUBOT_NOTE_S koristeći Tapatalk

A Å¡ta reći osim  :care1:

098  38 77 11
elacid@net.hr