Punto zadnji trap

Autor sink.as, 18 Prosinac 2016, 22:36:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

sink.as

Pozz ekipa, triba bi minjat amorgizere zadnje i vidim da zadnje livo kolo stoji malo ukoso, na vecim rupama se cuje nekakav udarac kao metal od metal, prije sam mislia da auspuh lupne od nesto ali nije on. Sta bi tribalo prominit da se to rijesi, prijatelj mi kaze da su selen blokovi ali nezna tocno postupak kako se minjaju na.puntu posto je ljubitelj auta na zadnji pogon. Ako moze neko objasnit ukratko sta i kako bi tribalo prominit pa cemo nas dvojica to pokusat napravit, vrimena i volje imam, imam i drugo auto pa mi nije ni hitno da moram nekome odvest da mi to napravi a mislim da nebi tribalo biti komplicirano. Hvala unaprijed  :ernaehrung004:

vlatko11

Za zamjenu selena skidaš komplet zadnji most. Imaš ih 2 prednja,2 zadnja. Stare možeš izbit čekićem, ali za stavit nove trebaš ih upresat.
Da bi bio siguran jesu li seleni,uvaliÅ¡ pajser izmeÄ'u mosta i karoserije i klimaÅ¡,vidiÅ¡ koliko ima lufta i lupka li Å¡to dok klimaÅ¡,posmotri prilikom klimanja samo stanje guma i dotiče li platna Å¡arafa koji ih drži negdje most ili tjelo selena.
Za ukošeni zadnji točak je riknio ležaj vilice. Najlakše je dok je most dole,izbiješ stari u upresaš novi,preporuka da zamjeniš na obje vilice.
Lupanje može biti i samo zbog ležaja na vilici.

Memphis

Citat: sink.as  u 18 Prosinac 2016, 22:36:01
Pozz ekipa, triba bi minjat amorgizere zadnje i vidim da zadnje livo kolo stoji malo ukoso, na vecim rupama se cuje nekakav udarac kao metal od metal, prije sam mislia da auspuh lupne od nesto ali nije on. Sta bi tribalo prominit da se to rijesi, prijatelj mi kaze da su selen blokovi ali nezna tocno postupak kako se minjaju na.puntu posto je ljubitelj auta na zadnji pogon. Ako moze neko objasnit ukratko sta i kako bi tribalo prominit pa cemo nas dvojica to pokusat napravit, vrimena i volje imam, imam i drugo auto pa mi nije ni hitno da moram nekome odvest da mi to napravi a mislim da nebi tribalo biti komplicirano. Hvala unaprijed  :ernaehrung004:

Za ovo kaj tebi lupa ne trebaš skidat most. Osima ako ne misliš kompletno sve selene izmijenit.
Ovo kaj ti kotač u koso stoji otišli su ti lageri na vilicama mosta. Al je zahebano skinut jer zapeče.

vlatko11

Citat: Memphis  u 18 Prosinac 2016, 23:21:54
Za ovo kaj tebi lupa ne trebaš skidat most. Osima ako ne misliš kompletno sve selene izmijenit.
Ovo kaj ti kotač u koso stoji otišli su ti lageri na vilicama mosta. Al je zahebano skinut jer zapeče.

A kako misliš da može zamjenit selene da ne skida most??

Memphis

Za lagere na vilicama ne treba skidat most.


Memphis

A8 i A9 ležaji ...

seleni na balans Å¡tangi i na vrhu mosta






Ovo je od multiple ali je sve isto

Memphis


sink.as

Ok hvala puno, ovo mi je dosta olaksalo, inace zanimljiv ovi zadnji ovjes od punta, ocekiva sam kruti ovjes  :formula:

somthing_ugly

Citat: vlatko11  u 19 Prosinac 2016, 10:31:07
A kako misliš da može zamjenit selene da ne skida most??

budem slikao sada kad cu na svom radit, burazu na puntu smo promjenili samo otpustanjem bez skidanja mosta, isto i kod mene na coupeu  :wink:

sink.as

Odlicno, cekat cu ja pa da imam i slikovne upute.. :buonce:  :grinning-smiley-043:

TOMMYmk1

Jer paše zadnji most sa punta 1.6 na 1.1 mislim nema nikakvih razlika? ja cu možda svoj trebati reparirati pa kupim drugi slozim ga i samo zamjenim

sink.as

Ja sam svoje obavio, posto su ruke bile skroz prljave nema slika

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk