Punto mk1 - prevelika potrošnja

Autor Punto_Ante, 09 Ožujak 2017, 23:04:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Punto_Ante

Pozdrav,
u zadnje vrijeme Putno mi troši cca 12-13 l. Do prije mjesec dana je trošio cca 10 l, to sam tolerirao jer je bilo hladnije, a vozim većinom kratke relacije, a inače troši ljeti cca 8l, a zimi oko 9l. Radi se o 1.1 55ks. Dok radi na leru dosta se osjeti miris benzina. Prije par dana promijenio sam lambda sondu, ali je potrošnja i dalje ista. Svjećice su ok, pumpa goriva je promijenjena prije cca pola godine. Ima netko ideju što bi još moglo biti? :zbunj:

Memphis

Provjeri map senzor i vakum crijeva do njega.

SEB

puno je razloga koji ti mogu dignut potrošnju...vidi kako je rečeno za MAP i ako je ok najbolje ga je spojit na tester i vidjet o čemu se radi
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

TOMMYmk1

#3
 Ista stvar mene muci kuna kilometar nemogu ga vise tociti  :oo: bum i ja moral probati promjeniti map jer i kad ga upalim digne obrtaje moguce da je otisel  :smile:

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

TOMMYmk1

Broj 2 ja taj map jer tako?

ja sam mislil da je to motoric ler gasa

Green Punto

Broj dva ti je map,a ono sto sam stavio tockicu je motoric ler gasa, desno od njega je motoric klapne

Cuore Sportivo   :wiii:

TOMMYmk1

Ja sam zamjenio crijevo map senzora sad ujutro i prvo kaj sam uocil da cim upalim auto odma mi se ugasi ona lampica od ubrizgavanja a prije je svjetlila par sekundi nakon kaj je auto upaljen