Punto mk1 - zamjena motora, pitanja...

Autor majki, 26 Lipanj 2017, 01:40:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Pozdrav svima, zanima me samo Å¡to je sve potrebno napraviti da bi se u punto 55 ugradio 1.6 mpi takoder iz punta ili 1.7 td?
Å¡to se sve treba promjeniti uz getribu?

Mike20

Prodati toga kojeg imaš i kupiti 1.6 ili 1.7td-to napravi.
Trebaš sve izmjeniti na autu što se tiče motorne instalacije (struja, gorivo, ispuh), trebaš drugu getribu , poluosovine, i još ako to sve plaćaš nekome, cifra je duplo već nego što ti sadašnji auto vrijedi

dinko1981

Koje krajnosti 1.6 benzin pa mozda 1.7td, skuplje ruke od auta i sva tri motora zajedno

Mike20

1.7td su već svi redom groblje, ako to slažeš za sebe na jedno duže vrijeme, onda bi trebalo kompletnu generalku na motoru napraviti, a to su cifre 1000+ ojra.
I naravno atest.
Bolje ti je to prodati, pa kupiti Brava 1 1.6 16V ili slično ako želiš nešto jače, čim spominješ ugradnju 1.6 benzinca.
S druge strane, spominješ 1.7td očito radi potrošnje, pa opet za lovu koju bi ulupao u svoju ideju, uzmeš Brava benzinca i ugradiš plin pa se voziš Emin mučnine od tog 1.7td-a

majki

A za prebacit 1.2 60 jel treba i getribu stavit od njega i elektroniku ili to sve pase s 55.
Jer znam da 60 ima nesto duze prijenose.

Mike20

Pa imaš tu temu za dizanje snage 55ice, jako lijepo opisano i financijski prihvatljivo

ivica683

majki
Da li je motor 55-ice neispravan pa zato misliš ugraditi drugi,ili želiš malo više ks.

eLaCiD

Citat: majki  u 26 Lipanj 2017, 17:22:53
A za prebacit 1.2 60 jel treba i getribu stavit od njega i elektroniku ili to sve pase s 55.
Jer znam da 60 ima nesto duze prijenose.

Mk1 55 (1108 ccm)  i MK 1 60 (1242 ccm) imaju iste getribe, a razlika je samo u iberzecungu diferencijala koji je kod 60-ke kraći.. u biti ista brzina se ostvaruje kod 60-ke na većem broju obrtaja.

Eto malo za usporedbu :


098  38 77 11
elacid@net.hr

majki

Odlicno, znaci mjenjac s 55 na 60 motoru je jos zivlji.
A sta se tice pumpe goriva i monopointa, centrale i toga sta s tim?

TOMMYmk1

Sve ti paše ja sam se zenul mogel sam prebacti motor imal sam ga doma 1.2 ovaj van ovaj unutra manje od jednog dana posla,

Mike20

Tlak goriva je niži na 55ici ak se ne varam, znači treba ti i pumpa.

Å to bi dobio kad bi bregaste sa 75ice mk1 stavio na 1.2 mk2 Punta?

eLaCiD

Citat: majki  u 26 Lipanj 2017, 20:34:04
Odlicno, znaci mjenjac s 55 na 60 motoru je jos zivlji.
A sta se tice pumpe goriva i monopointa, centrale i toga sta s tim?

Obrnuto .. na 55-ici mjenjqač je radi omjera diferencijala "duži" odnosno na masksimalnim obrtajima postiže veče brzine.
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

Ajmo to Majki postavit kak spada.

Prvo to sa 1,7 TD odmah zaboravi jer 55-ica i 1,7 TD su ko krava i sedlo. To i u originalu nije bila baš neka dobitna kombinacija.
Swap na 1,6 sa sobom povlači hrpu drugih stvari da na kraju ispadne skuplje (kako je ovdje već bilo spomenuto)  nego da uzmeÅ¡ 1,6 original u dobrom stanju ako ga uopće naÄ'eÅ¡.

Dakle ono kaj su Mike i Ivica ovdje napomenuli ako ti je do malo viÅ¡e snage ideÅ¡ u laganu i jednostavnu preradu 55-ice ili swap na 60-tku Å¡to je vrlo jednostavno jel sve ostalo paÅ¡e.. znači 55 motor van.. 60 unutra i to je to .. jedno popodne posla uračunato piva, (može  litra i voda) i roÅ¡tilj.

Ako te samo taj swap zadovoljava onda imaš 60 HP i to je to.
No gotovo uz istu cijenu možeš dobiti i bez swapa na standardnoj 55-ici cca 67 HP što je više nego što bi dobio swapom.
Ako ti je tih 67 HP malo onda ipak ideš na swap 60-tke i isti postupak sa podizanjem snage tako da bi u tom slučaju dogurao do 76 HP.

Sve imaš ovdje :
http://italia-corse.com/forum/index.php?topic=39571.0
098  38 77 11
elacid@net.hr

Miha.

Zar postoji neko toliko glup da ide mjenjat motor radi 5, 10ks?? :zbunj33: Kupit sporting 1.216v ili gt.

eLaCiD

#14
Citat: Miha.  u 27 Lipanj 2017, 16:05:34
Zar postoji neko toliko glup da ide mjenjat motor radi 5, 10ks?? :zbunj33: Kupit sporting 1.216v ili gt.

Evo ja bi bio tolko glup pa recimo promijenio motor 55 sa 60-tkom u jedno popodne.
Argument : motor cca 150 â,¬ pa joÅ¡ ako je bolji od moje 55-ice , a to se da naći.

Sad je pitanje tko je tolko intiligentan i pametan da danas kupi gt.
Argument : eto baš imam par milja eura za ulupat u vreću bez dna kakvi su danas većinom gt-i koji se prodaju.

Kad probam izvagati te dvije opcije biram ovu intiligentniju.. ubost gt rbinu i dodat joÅ¡ minimalno dve milje eura da ga  dovedem asfaltu i onda joÅ¡ dve da ga pokrenem onako kako se gt kreče u defaultu.

Btw .. sve je u tome šta želiš dobiti.
Gt u normalnoj financijskoj sferi zaboravi. Sporting isto tako s time da ovo kaj je recimo Ivica napravio na svojoj 60-tki pere sportinga ko dobar dan, a financijski ulog puno manji.
Osim toga ovisno je i o tome jer želiš šarafit jer to voliši ili imaš samo para pa uzmeš ono kaj vidiš jer ti je to baš taman.
Ako imaš dosta para j'ebo sve to .. odeš do Rimca .. :smile: uzmeš dva tri komada... plavi i žuti za svaki dan, a crveni za nedelju i praznike. s onim plavim možeš se onda ko baja prijavit i na street race...pa pereš sve one budale kaj guraju pod haubu neke čudne skalamerije.
Pa ti vidi
NHF  :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr