Punto mk1 - zamjena motora, pitanja...

Autor majki, 26 Lipanj 2017, 01:40:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

PuntoZG

Koji to 60 moze uopce pratit sportinga a kamoli mazat ga ko dobar dan???
Jedino ak je u njega ulupano 3 soma eura ili je neko turbinu nasarafil gore

Mike20

Pa piše ti, 60tka navinuta na 76ks, jer ako je to na friško sve posloženo, možda je i "brži" od umorne i istrošene 85ice sportinga

PuntoZG


Mike20

Nemam s čim probati  :roll2:
Al pretpostavljam, ak se taj 60-76ks nanovo složi, kompresija odlična, možda ali možda je brži od 85ice koja nije slagana, a ima km na satu, možda ima 70-75 ks pa su tu negdje

eLaCiD

Dečki .. opet raspravljate kolko konj ima zuba. Treba otić u Å¡talu i prebrojit mu..  :smile:
Dakle imal sam priliku vozit recimo u dost dobrom stanju Mk1 85-icu i preraÄ'enu 60-tku od Ivice.
Kak god okrenem ovo od Ivice se vrti tam gde je 85 već lagano u iberturi.
Možda je dojam subjektivni al da su obadva jedan kraj drugog na frtalj milje dajem čevape i pivu na Ivičinog.
Ko nije probao vozit tu 60-tku ne zna kak ide.
Opet ponavljam dojam je možda subjektivni al kak god standardna 85-ica Mk1 se ne penje u obrtaje tak brzo.
E da btw.. 60-tka od Ivice natjerana na 83 ks.... bez puno filozofije, turbine i tri soma eura al sa dost znanja i sistema pokušaj-pogreška-uspijeh

PuntoZG.... čuvaj taj ključ ne maÅ¡i njime tolko  :smile:
NHF
098  38 77 11
elacid@net.hr

Mike20

Eto, info iz prve ruke. To.je fantastičan rezultat.

Green Punto

Ivica je dosta bio isprdavan po forumu, a na kraju je dokazao svoju teroriju :)

Jedan forumas iz slavonije  je imao priliku provozat punta od Ivice i po njegovim rijecima punto je jurilica samo takva :)
Cuore Sportivo   :wiii:

ivica683

Mislim da je tema otišla u krivom smjeru jer je sve opet završilo na priči tko je brži.
Mene niti malo ne zanima da li je moj punto brži od sportinga ili bilo kojeg drugog auta.
Nisam se utrkivao sa sportingom ,ili bilo kojim drugim autom niti ču to ikada raditi.
Svog puntača sam radio čisto iz hobija za svoj gušt .

Snaga:
Na ovom forumu sam dao detaljan opis i dijagrame sa valjaka za prvu fazu 1.2 spi 76  ks.
Za svaki preradu koju sam sljedeče radio sam išao na valjke.
Sljedeče dijagrame nisam stavio na forum niti ču to napraviti jer to radim za sebe,ali sam dao opis prerada za 83 ks.
Nakon tog mjerenja sam još promijenio usisnu granu,napravio CAI i nakon toga ugradio ¨jaču¨bregastu.
Sa tim preradama je punto sigurno bio iznad 85 ks,ali mi nije odgovarao za gradsku vožnju pa sam vratio 866 bregastu.

Cijena
Objasnio sam koji dijelovi su potrebni za 83 ks.
Cijena tih dijelova nema nikakve veze sa tisučama Eura.
Sve obrade i dorade dijelova sam radio sam tako da neznam koliko bi to koštalo u nekoj radioni.

Da se konkretno vratim na temu:
majki
Ako nečeš mjenjati motor ugradi TB, bregastu i ispušnu granu sa 75-ice i dobiti češ osjetno bolja ubrzanja na 55-ici.





Virago

Eto, jednostavno i iz prve ruke!
Imao sam priliku provozati Ivičinog Punta i autić stvarno ideee... Ne znam koliko je u to doba bio naderan i čime sve, ali u usporedbi s mojom 55-icom išao je stvarno lijepo.
Sada je i kod mene mašina od 60-ice i auto je osjetno življi iako je nepoštelan. Čim to riješim, ode ja do Ivice ukrast mu koju tajnu uživo.

vlatko11

Citat: ivica683  u 28 Lipanj 2017, 22:58:19
Mislim da je tema otišla u krivom smjeru jer je sve opet završilo na priči tko je brži.
Mene niti malo ne zanima da li je moj punto brži od sportinga ili bilo kojeg drugog auta.
Nisam se utrkivao sa sportingom ,ili bilo kojim drugim autom niti ču to ikada raditi.
Svog puntača sam radio čisto iz hobija za svoj gušt .

Snaga:
Na ovom forumu sam dao detaljan opis i dijagrame sa valjaka za prvu fazu 1.2 spi 76  ks.
Za svaki preradu koju sam sljedeče radio sam išao na valjke.
Sljedeče dijagrame nisam stavio na forum niti ču to napraviti jer to radim za sebe,ali sam dao opis prerada za 83 ks.
Nakon tog mjerenja sam još promijenio usisnu granu,napravio CAI i nakon toga ugradio ¨jaču¨bregastu.
Sa tim preradama je punto sigurno bio iznad 85 ks,ali mi nije odgovarao za gradsku vožnju pa sam vratio 866 bregastu.

Cijena
Objasnio sam koji dijelovi su potrebni za 83 ks.
Cijena tih dijelova nema nikakve veze sa tisučama Eura.
Sve obrade i dorade dijelova sam radio sam tako da neznam koliko bi to koštalo u nekoj radioni.

Da se konkretno vratim na temu:
majki
Ako nečeš mjenjati motor ugradi TB, bregastu i ispušnu granu sa 75-ice i dobiti češ osjetno bolja ubrzanja na 55-ici.

Puntek je zakon. Svaka čast na radu,malecki ide kao strijela. Uff kako mi je krivo što mi je Ivica tako daleko da ga nagovorim da ubaci svoje prstiće u mašinu mog punta....
Imao sam čast probat vozit Ivicinog punta i znam kakav je. Tamo gdje drugi gube snagu ovaj jednostavno urla "DAJ JOŠ GASA"

eLaCiD

Citat: ivica683  u 28 Lipanj 2017, 22:58:19
Mislim da je tema otišla u krivom smjeru jer je sve opet završilo na priči tko je brži. cut/

Ovdje se baš ne bi složil s tobom. Tema je ostala u smjeru. Osnovo pitanje je kaj je isplativo, a u funkciji toga kaj se dobiva.
Vrlo vjerojatno nitko ne bi krenuo u doradu ak time gubi snagu. Znači idemo promijenit motor ili ga doraditi da bi dobili viÅ¡e snage pa samim time i druge bolje perfiormanse. Mane osobno kad sam krenuo u preradu prema tvom sistemu nije toliko interesirala veća brzina nego bolje ubrzanje i to sam postignuo. S druge strane probao sam odvozit i tvoju preraÄ'enu 60-tku i znam kako ide, a po mom miÅ¡ljenju ide bolje od MK1 sportinga. S time ne dokazujem koji je auto brži ili ovo ili ono nego isključivo isplativost ulaganje love i vremena u funkciji dobivenog, a to je bez daljnjeg prerada koju si postavio ovdje na forumu.
Na kraju sve se svodi na usporedbu sa nečime jer je to jedini način da znaš jel si u smjeru koji očekuješ ili nisi .. :ok1:
098  38 77 11
elacid@net.hr

ivica683

eLaCiD
U rečenici koju si citirao nisam mislio ništa loše.
Da! , kada radiÅ¡ nekakav tuning treba rezultate usporediti sa nečim, ali glavna stvar u mojim razmiÅ¡ljanjima je bilo  kako neÅ¡to napraviti Å¡to jednostavnije i jeftinije ,a ne da li je punto 60 jači ili brži od sportinga.
Slažem se potpuno s tobom da je najvažniji omjer uloženo-dobiveno, i to je bit svega.

eLaCiD

Citat: ivica683  u 29 Lipanj 2017, 14:32:11
eLaCiD
U rečenici koju si citirao nisam mislio ništa loše.
Da! , kada radiÅ¡ nekakav tuning treba rezultate usporediti sa nečim, ali glavna stvar u mojim razmiÅ¡ljanjima je bilo  kako neÅ¡to napraviti Å¡to jednostavnije i jeftinije ,a ne da li je punto 60 jači ili brži od sportinga.
Slažem se potpuno s tobom da je najvažniji omjer uloženo-dobiveno, i to je bit svega.


ÄŒekaj malo.... kaj je tebi neugodno ak bi bil startniji i brži od sportinga   :smile: :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

Citat: Virago  u 29 Lipanj 2017, 01:37:03
/cut
Sada je i kod mene mašina od 60-ice i auto je osjetno življi iako je nepoštelan.
/cut

Malo u OT ne puno...  kak to misliÅ¡ nepoÅ¡telan ?
098  38 77 11
elacid@net.hr

ivica683

Citat: eLaCiD  u 29 Lipanj 2017, 15:18:46
ÄŒekaj malo.... kaj je tebi neugodno ak bi bil startniji i brži od sportinga   :smile: :smile:


Ne,nego mi je to potpuno nebitno.

Nekada sam već napisao Å¡to mislim o sportingu 1.2 16v  pa evo opet.
Kako motor 1.2 16v mpi koji ima 85 ili u mk2 80 ks može imati pridjev ˝sportski¨.
Što tu ima ˝sportsko¨?
Da bi taj motor bio ˝sportski¨ trebao bi imati min 100ks.