Punto mk1 - zamjena motora, pitanja...

Autor majki, 26 Lipanj 2017, 01:40:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

To nije točno. Za sportsko bitniji je omjer snage i mase. 80ks na 800kila ide "bolje" od 100ks na 1200kg na primjer

dinko1981

Moj frend je nekad davno imao skodu sport coupe 1100, i ona ima pridjev sportski

Miha.

Niti jedan punto nema ni blizu 800kg, najlakša 55ica je oko 850kg, sporting oko 900, gt oko 1050kg.

Mike20

Ja sam dao samo općeniti primjer moji nema veze s Puntom.
Nisu samo konji bitni

Virago

Citat: eLaCiD  u 29 Lipanj 2017, 17:50:50
Malo u OT ne puno...  kak to misliÅ¡ nepoÅ¡telan ?

Nakon povratka od "majstora" i promjene mašine Punto radi kak treba tek nakon nekih 2000 okretaja kad radi na benzin, dok na plin radi i ide normalno, ali ždere desetak litara na sto.

PuntoZG

Pa dobro turpija 83ks mora ic bolje od serijale 85, al ovaj kaj je imal 76 nemre nikak ic ni blizu.... A kamoli mazat ga ko dobar dan, ali nebitno u ovoj prici i da tema je otisla malo u off.. Sto se isplativosti tice mislim da bi autoru teme bilo puno isplativ8je uzet 75/85 masinu jer cim covjek tu pita kaj mu sve treba ocito nece to sam radit....
A sad jel isplativije nekom platit da stavi drugu masinu nutra ili kupit djelove i placat nekom da mu slaze to i porta glavu i jos razno razne prerade mislim da svi znaju odgovor koja je opcija jeftinija... 75ka je vec naspram 55 avion i lakse ju je nac i moje misljenje je da bi to bilo najpametnije u ovoj situaciji odradit...

ivica683

Da,ako autor teme ide na zamjenu motora neka ugradi 75-icu.
Taj motor je na izgled gotovo jednak onom iz 55-ice ,pa ga vjerojatno na tehničkom nitko neće ništa pitati.

eLaCiD

Citat: PuntoZG  u 30 Lipanj 2017, 11:09:22
/cut
75ka je vec naspram 55 avion i lakse ju je nac i moje misljenje je da bi to bilo najpametnije u ovoj situaciji odradit...


Gde je to lakÅ¡e nać 75icu. Evo ja odmah mogu nać bar tri 55ice da su ičemu. Daj mi molim te naÄ'i bar dve 75ice da nisu neke rbine .. ono bez ljutnje .. :smile:
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

Citat: Virago  u 30 Lipanj 2017, 01:23:21
Nakon povratka od "majstora" i promjene mašine Punto radi kak treba tek nakon nekih 2000 okretaja kad radi na benzin, dok na plin radi i ide normalno, ali ždere desetak litara na sto.


Aaa too... Uvijek neki problem kombinacije plin benga...kak je ono Fritz rekao .. :smile: plin kuhanje i to..
Pa jel radiš bar 30 tkm na godinu ?
NHF

098  38 77 11
elacid@net.hr

Virago

Nije problem u kombinaciji plin/benga, neg u majstoru. Te priče plin je za kuhanje nek si autor objesi mačku o rep. Radim oko 100-150km dnevno po gradu. Najčešće ljudi imaju problema s plinom - mene *** benzin.

PuntoZG

Citat: eLaCiD  u 30 Lipanj 2017, 14:42:10
Gde je to lakÅ¡e nać 75icu. Evo ja odmah mogu nać bar tri 55ice da su ičemu. Daj mi molim te naÄ'i bar dve 75ice da nisu neke rbine .. ono bez ljutnje .. :smile:
Pa covjek ima 55 u autu i hoce mjenjat pa nisam mu sigurno preporucio da si ju zamjeni sa drugom 55icom, a sigurno je lakse nac 75 od 85, na to sam mislio treba samo procitat...  :wink:

Mike20

Naći donekle dobru 75-icu, teško, 85icu još teže

eLaCiD

Citat: Virago  u 30 Lipanj 2017, 15:06:09
Nije problem u kombinaciji plin/benga, neg u majstoru. Te priče plin je za kuhanje nek si autor objesi mačku o rep. Radim oko 100-150km dnevno po gradu. Najčešće ljudi imaju problema s plinom - mene *** benzin.

Uvijek je problem u toj kombinaciji ... bez plina sve radi ok... staviÅ¡ plin i kod većine krenu problemi. Tih plinmajstora hrpa i svi su stručni do jaja, a kad vidiÅ¡ koje kombinacije izvode uhvatÅ¡ se za glavu. Lajting sim, flanÄ'a tam, ovo bumo prebrikali, ovde bumo zbuÅ¡ili, ovde blinda tam otvorimo joÅ¡ malo Pet majstora-osam triper kombinacija.
098  38 77 11
elacid@net.hr

eLaCiD

Ajmo se mi ekipa vratit na temu...znači Majki i zamjena motora.
Ak čovjek nije zadovoljan sa default motorom 55ice po meni jedino pametno i jednostavno ako je taj motor kolko tolko dobar.. uredit ga do kraja s onime kaj u biti možeÅ¡ i sam.. dihtunge, gumice ventila, semeringe  i tu siću oko vaser pumpe zupčastog, kablova i svječica.

I onda krenut u laganu preradu po tutorialu od Ivice sa kombinacijom TB 55/75, komplet grana 4-2-1, cijev na 43 mm i poluprotočni (Lastovčić)  + air box od 75 ice.

Bez 866 je več dobio cca 12 ks znači negdje na 67 ks (bolje od 60tke u svakom slučaju), a moment je značajno povećan i gurnut malo u više obrtaje.
Čitava priča financijski 1.500 kn, a osnova svega je da 90% možeš napravit sam u dvorištu.
098  38 77 11
elacid@net.hr