Novi Bravo - NEDOSTACI tj. GREÅ KE

Autor 2xMAR, 04 Srpanj 2008, 23:46:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Na benzincu je na 1 kopču i 2 šrafa.
Nemaš zaštite ispod motora?
Neće se toliko ohladiti jer se toplina skuplja prema gore, a hauba je izolirana

Mika bedex

Pozdrav, jel netko imao problema na 1.4 16v sa anlaserom, nakon kaj se auto upali ostaje vrtjeti sekundu dvije. Ima za kupiti posebno taj izbacivać koji regulira paljenje ? Prijedlozi dobro dosli. Hvala

luka78

#392
Pozdrav,

Evo i mene sa problemom čepa rezervoara. Meni je onaj "hepek" cilindra što viri pukao. Da li su čepovi od bravo/brava identični, nekako mi se čini da jesu, može li se tu šta kombinovati sa cilindrom/uloškom?
Evo i dvije fotografije od Bravo/a, Å¡ta mislite?




get

Ma to je to.
Izvadi iz svog čepa pa izmeri.
Prebaciš listiće i vozi dalje.

punto1976

Citat: Mike20  u 20 Studeni 2015, 20:16:27
Na benzincu je na 1 kopču i 2 šrafa.
Nemaš zaštite ispod motora?
Neće se toliko ohladiti jer se toplina skuplja prema gore, a hauba je izolirana
nisam baš siguran da su dva šarfa, tebi su možda ostala dva :ok:, ali koliko znam jer sam i ja imao posla sa ponovnim urezivanjem navoja i bušenjem da ih sve stavim u funkciju, tako da ih sad ne idem zbrajat mislim da su na prednjem donjem limu 3 M6 šarafa, sa boka po dva pleh koji se spajaju sa bočnim plastikama i još dva sa zadnje strane.
Da su prije na servisu vodili brigu i stavili malo masti svaki put možda ne bi zahrÄ'ali, a ja sam sad stavio rostfrei Å¡arafe pa ne hrÄ'aju.

Mike20

Da, od ispod je tako. Ovo je bila riječ o gornjoj plastici na motoru

punto1976

A i čep sam nedugo rastavio i poravnao nosić i tak je bilo dok nisam dva puta točio benzin i sad opet banana. Probat ću vidjet u dućanu ako ima zakupit da paše i stavi ključ u pretinac i bok.
A onaj federčić što je krivac za piganje nosića mora bit tako jak jer u protivnom ne funkcionira kak treba, isprobao ja jer imam takvih slabijih federčića. Naravno, morao sam vratiti stari koji je opet spigao nosić.
Već sam napisao negdje, konstrukcijski propust proizvoÄ'ača čepova.

get

Ja sam uzeo Valeo čep za 70ak kuna i amen.

Iako kolega na poslu imao punta iz 2002 i čep radi bez problema.


AntonioK

Citat: get  u 17 Siječanj 2016, 08:49:29
Ja sam uzeo Valeo čep za 70ak kuna i amen.

Iako kolega na poslu imao punta iz 2002 i čep radi bez problema.

u kojem dućanu si ga kupia?Možda i meni bude tribati

get

Uzeo sam tamo di sam ti bio i ulje uzeo.

Ali toga bi trebalo biti u svim normalnim dućanima, jer taj čep ide i na francuska vozila.

Da, cijena je bila 80 kuna.

robert_zd

Da se ubacim malo na ovu temu. Evo ovaj bravo je malo vise od godinu dana u mene i nemam skoro nista zamjerki. Nego sad me jedna stvar lagano kopka.  :hm: Svakodnevno,voznjom po nasim cestama iz predjela portapaka cujem zvuk kao da nesto lupne, znam sirok pojam. Kao da kucnes po Å¡asiji, ili kao da nesto lupne po blatobranu u voznji. Cujem kad smanjim skroz radio, voznja do 50km/h, nekad preko lezeceg, nekad preko rupa, sasvim random, nekad uopce ne cujem nista a ista ruta. Misljenje? Mehanika ili mozda one obloge (plastike) ispod blatobrana?

Mike20

Stavi nekoga u prtljažnik pa nek sluša dok voziš.
Može biti svašta, amortizeri, auspuh, nedovoljno učvršćena rezervna guma, nešto ti šeta po prtljažniku itd itd

get

Da, može biti stvarno puno stvari u igri.

Ako imaš klince koje znaš voziti iza, onda prvo provjeri kopče pojasa da ne lupaju po plastici (kod mene jako čest sčučaj.

Jednom se pola litre vode kotrljalo po stražnjem dijelu ispod auta.
Jednom nisam dobro namjestio na klik zadnji naslon nakon što sam nešto prevozio. Izvadi sve nepotrebne i pomične stvari.

Prvo rijeÅ¡i se tih standardnih gluposti, pa onda prijeÄ'i na ozbiljnije, ovjes, auspuh itd.

SEB

Citat: robert_zd  u 19 Siječanj 2016, 01:04:47
Da se ubacim malo na ovu temu. Evo ovaj bravo je malo vise od godinu dana u mene i nemam skoro nista zamjerki. Nego sad me jedna stvar lagano kopka.  :hm: Svakodnevno,voznjom po nasim cestama iz predjela portapaka cujem zvuk kao da nesto lupne, znam sirok pojam. Kao da kucnes po Å¡asiji, ili kao da nesto lupne po blatobranu u voznji. Cujem kad smanjim skroz radio, voznja do 50km/h, nekad preko lezeceg, nekad preko rupa, sasvim random, nekad uopce ne cujem nista a ista ruta. Misljenje? Mehanika ili mozda one obloge (plastike) ispod blatobrana?
auto an dizalicu i pregledat ovjes...najčešće spone balansice budu ali ne mora značit
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

robert_zd

Dvije stvari iskljucene, klinaca jos nemam a niti rezervne gume (repair set, kompresor i pjena)
Auspuha se nisam sitija uopce a moze biti, to cu lako i provjerit, zavuci se ispod i malo prodrmat. A u bunkeru inace sve drzim poslozeno i fixirano bas radi šuškanja :)
ÄŒekam diskove da stignu pa ce ici i na dizalicu. Kako znat da je spona kad je na dizalici? Mehanicar vjerojatno zna al ja laik ?