Novi Bravo 1.9 - Problemi sa kočnicama

Autor Tomislav, 08 Travanj 2009, 16:27:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

dodo999

dobro ako je ovo šta je i drugima bilo koliko to košta? pa da se zaletim do vg.

Tomislav

Pozdrav,

Ako je auto pod garancijom (kao Å¡to je meni bio) ne koÅ¡ta niÅ¡ta. Ako auto nije pod garancijom, onda su radni sati (jedno pola sata), tokarenje plastičnog Å¡tifta (pogledaj slike), a ako se ne može potokariti onda nova papučica (za koju ne znam koliko koÅ¡ta  :82:). Naime to sve vrijedi ukoliko je kvar isti kao i kod mene. Ali kao Å¡to sam prethodno napisao, isplatilo bi im se reći Å¡to prvo da pogledaju jer je kod mene kvar otkriven sasvim slučajno (nakon Å¡to su mi Å¡top svjetla počela kontinuirano raditi). Prije toga sam bio par puta na servisu jer se krenulo od provjere kočionog cilindra, ulja, vakuum posude...
Ali u svakom slučaju, ako ti auto sam koči, otiÄ'i provjeriti jer dolaze visoke temperature i tu se to intenzivno pojavljuje.

Pozdrav

SEB

ima jedna serija Brava sa software-skom greškom u ECU-u ABS-a...treba mjenjat ECU ABS-a
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

dodo999

možeš mi provjeriti za moj bravo jel je u toj defektnoj seriji. ZFA19800004078977, I jesi imao kad taj slučaj za šteka pedala na vručini i jer tu tvorničku grešku plača fiat ili ja to moram platiti

SEB

Citat: dodo999  u 26 Svibanj 2010, 10:36:58
možeš mi provjeriti za moj bravo jel je u toj defektnoj seriji. ZFA19800004078977, I jesi imao kad taj slučaj za šteka pedala na vručini i jer tu tvorničku grešku plača fiat ili ja to moram platiti
sve do broja Å¡asije 4143834 bi mogli imat taj problerm

za extra garanciju treba kontaktriat servisnu službu...ali prije svega treba dijagnosticirat problem
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol


dodo999

evo, bio u ovlaštenom servisu da pogledaju o čemu se radi s time da sam napomenuo moguće stvari i oni kažu da je sve ok i da nema nigdje naznake i nekog vidljivog znaka da bi nešto bilo, sad samo čekam kad će se ponovno pojaviti ta situacija.

 

get


Gdje si bio na servisu, i sa kime si pričao tamo??

dodo999


dodo999

software-a greÅ¡ka sa ECU-u ABS-om u mpjem slučaju nije joÅ¡ dijagnosticirana ali su rekli da ako bude potrebe da će mi to rijeÅ¡iti badava   

AntonioK

FIATISTI!

kad idem u rikverc i zakočim zaÅ¡kripi ko stara lokomotiva  bio u servisu bio u raznim garažama----
diskovi ok pločice ok očiste ih par dana dobro onda opet cvili
pomoć,.... :kmeee

Feri

vjerojatno do plocica prilikom kocenja stvori se tvrdi sloj na njima pa cvili ...barem je meni tako mehanicar pojasnio kada sam promjenio plocice skripanje je prestalo
...oni koji neprobaju nikada nece ni znati...

Varan

ProÅ¡lo ljeto sam imao sam isti problem kao i Tomislav. Inače, radi se u Bravu iz 2007. Auto je bio u  Autocommercu gdje su mi updateali software hill holdera. Nije pomoglo. Zatim sam kod jednog mehaničara podeÅ¡avao Å¡tift za Å¡top svijetlo na papučici kočnice. TakoÄ'er nije pomoglo. Bilo je teÅ¡ko točno dijagnosticirati kvar jer kako je već pisano, kočenje i ukrućenje kočnice se dogaÄ'alo samo kad je auto stajao duže vremena na suncu.
Na kraju sam otišao kod drugog mehaničara koji je primijetio da je lajtung na zadnjem desnom kotaču mrvicu nagnječen i da uslijed više temperature, kad se ulje širi, propusnost nije dobra i to je izazivalo blokadu i kočenje kotača, stoga savjetujem svima da ukoliko imaju ovakav problem, savjetuju mehaničaru da obrati pažnju na ovo jer rješenje je jednostavno i košta svega stotinjak kuna.

goce

#28
Zdravo fiatisti..vozim bravo 2008 multijet..ali pred neko vreme pojavio se jedan cudan problem.
Kad ubacim u 1 brzina, taman kad krenem cuje se ispod neko tropkanje. to se desi samo kad je kisha i kada je auto namokren. kad ga vozim na suvo ovaj problem se ne javlja. molim vas sa sovet sta to bi moglo biti.
Bio sam kod majstora da proveri sve spojeve, caure...ali nema nikakve lufte i labave spojeve

Pozdrav

dabar22

Po meni je struja ili neki senzor... Jel izbacuje greške?