Novi Bravo 1.9 - Problemi sa kočnicama

Autor Tomislav, 08 Travanj 2009, 16:27:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

goce

kompjuter ne pokazuje ikakvih greshaka. problem je u tome shto ovo se desava samo kad zelim da naglo krenem u prvoj brzini, onda se samo jednom cuje neki zvuk ispod (nesto kao jedno TAK) i to je to. jos vise zanimljivo je to sto ovo se ne deshava kad vozim po suvim putem, nego samo kad je kisha...po meni mozda neka gumica propushta vodu i onda nekad kad naglo krenem pojavi se taj zvuk. u sve druge slucaje auto radi normalno i sve je perfektno...mozda se i ja previshe brinem a ustvari nije nesto ozbilno

get

Iste simptome sam primjetio i ja na 58 000km.

Sada sam na ovom zadnjem servisu izmijenio zadnje disk pločice, iako je i na starim bilo mesa.

Škripale su zadnjih godinu dana, a pod zadnje ovo brujanje prilikom kočenja kada se vozilo kreće unatrag.

Evo slika:


       
       
       
       


Zvuk je nestao.

I škripanje prilikom blagog kočenja i vožnje unazad.

Mislim da je OK 7 godina za disk pločice

kemba

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

AntonioK

kod mene je to zanimljivo otkada sam prominija ulje u kočnicama ta škripa je nestala
prednje sam pločice  prominija ,a te zadnje joÅ¡ imaju mesa 54t.i diskovi su dobri

markohemarko

Kak si uspio izračunati da zadnje kočnice imaju joÅ¡ mesa za 54tisuće? Jesam li ja neÅ¡to krivo shvatio ili??  ;D

AntonioK

kad su mi u servisu minjali prednje p. i ulje kažu na zadnjim ima mesa nema ih potribe minjati
54tis. toliko sam prošao km.

punto1976

ÄŒudno, kao da za Bravo radi jedan proizvoÄ'ač te zadnje pločice. Kupio sam auto sa par tisuća starim zadnjim PAGIDOVIM pločicama i Å¡kripe stalno, znači kod samog zaustavljanja, ona dva-tri centimetra na disku.

goranRI

pozz
i meni se počeo javljati problem sa kočnicom koja hvata na minimalni dodir pedale i kočnice koje ostaju lagano aktivne (stisnute), ako je auto stajao na suncu i kabina se poprilično zagrijala
pregledavajući forum otkrio sam da je problem poznat, plastična osovina koja fiksira pedalu kočnice blokira i ne vraća pedalu u krajni gornji položaj, Å¡to "pumpa" tj propuÅ¡ta atmosferski tlak u "ovu stranu bubnja" do kabine te radi pritisak na kočioni cilindar i auto koči, tj. kočnice ne odpuÅ¡taju (ako sam ja to dobro shvatio  :puzzled:)

zanima me da li je netko od vas koji su imali ovakav problem vizualno pregledalo tu pedalu kočnice i uvjerio se da se pedala stvarno ne vraća u krajnji gornji položaj , jer ja sam par puta rukom potezao pedalu prema gore i ne ide, ne vjerujem da je baš može toliko "stisnuti" da se rukom ne da vratiti u krajnji položaj

ili će kod mene biti neÅ¡to drugo u pitanju  :zbunj33:
već sam mjenjao kočionu tekućinu i sva fleksibilna crijeva :neznam:

goranRI

danas posjetio ovlaÅ¡teni servis u Rijeci (PSC Primorje) čovjeku opisujem problem, nikad čuli za takav slučaj  :wall:
ovdje na forumu sam i po drugim temama naišao na spominjanje ovog problema sa kočenjem, jbga izleda sa samo u ovlaštenom servisu nisu čuli za takvo nešto .... ne očekujem da će netko na pamet znati dijagnosticirati problem, ali ono, barem sumnju neku baciti, novi bravo je izašao prije 10 godina, kvarovi se ponavljaju i sl...

gdje ste vi ljudi rjeÅ¡ili ove kočnice, kod koga  :82:

gandi

Probaj otići u Žegote u Alfa Auto.
--->>>    click here      <<<---

Miha.

Prednje kočnice mi cvile/cvrkutaju do 80km/h. Kad pritisnem kočnicu ne cvile. Jednom prije se isto desilo i prošlo za dan dva. Pločice bar vanjske su ko nove.?

Mike20

Vodilice ili rub diska.
Ako cvili bez pritisnute kočnice, vjerojatno imaš rub na disku. Skini pločice, provjeri rub. Obrusi grubim šmirgl papirom rubove količine obloge pločica. Provjeri one limiće u koje sjedaju pločice

Miha.

Danas sam odvozio jednu rejs turu (kipišće, cest kod Kalnika), nako čega su se kočnice jako usmrdjele i dosta se dimilo iz njih :crazy2: E sad klijeÅ¡ta su reparirana  prije mjeseci pol. Diskovi (textar ) su potokareni, a pločice sam bio stavio jeftinije (naprijed meyle, iza bremsi).
Po meni nekoliko je mogučih uzroka:?
-kliješta su lakirana običnom bojom
-pločice se pregrijale
-mast (textar) kojom su namazane vodilice
-kočiona tekučina isparila

?


Mike20

Dal' si ih zagrijao ili pregrijao? Skurene pločice se stvrdnu i cvile, pregrijani disk dobije na površini dugine boje. Kočiona tekućina ako ima nisko vrelište zakipi i napravi zračni džep

Miha.

Zagrijao, ništa ne cvili.Interesira me šta se je tolko dimilo iz sve 4 kočnice. Kliješta nisu blokirala, upravo sam testirao i sve hladno.