Novi Bravo t-jet 150 disk pločice

Autor speljac, 24 Ožujak 2010, 09:18:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gemist Nino

Ja sam stavio trw,dobre su,cijene se ne sjećam !

bubinho

nije mi bitna cijena... ove koje imam gore, a moguce da su serijske (60000km) skripe kad kocim za poludit  :facepalm:

get

Moje su original (41000km) i odlične su. Nema cviljenja i slično.

Kad će zamjena ne znam, ja se nadam da će ići do 60 000, jer me na 50 000 ionako čeka veliki servis (remenje).
A koliko vidim po onom promo letku, cijena pločica je poprilična . . .


Gemist Nino

Ja sam ih mjenjao na 75000 orginalne plocice,tak da si miran još!

get

Super :)

tako sam i mislio. Jer gledam po gumama, koje su još na autu . . .


bubinho

a meni su prednje kolko tolko dobre, ali zadnje su katastrofa... cini mi se da mi steka zadnja desna celjust jer non stop Å¡kripi u voznji pa su tam plocice skroz poderane..  :hm:

get


A jesi bio mijenjao kočiono ulje redovito?


bubinho

ma ja sam auto uzeo prosle godine u ovo doba sa 45000. ja nisam mjenjao ali je bio redovito servisiran kod mrkse prije toga..
neznam na kojim servisima se to mjenja?

get

svake dvije godine se mijenja

ali u principu se toga ne drže u servisu, već im moraš reći.


marloz

jel ko stavljao nešto drugo umjesto tutele ??

get

Ovo mi se jako sviÄ'a:








* CNC forged lightweight caliper with 4 titanium alloy pistons in each caliper

* 330mm 2-piece slotted T7075 discs

* High performance 650oC high friction Asbestos-free brake pads, low noise and dust, works from cold

* Stainless steel braided hoses

* High strength carbon steel mounting brackets and all necessary fittings

* Compact profile to fit and clear 17" wheels


izvor
http://www.alfasportivo.com.sg/NEWS%20N%20DEALS.html

gt3

Citat: get  u 05 Lipanj 2013, 21:06:07
Ovo mi se jako sviÄ'a:

hm, nije lose. serijske kocnice mi se cine ok, ali svaki put kada se spustam sa Sljemena, prema Zagorju, vec na pola spusta, pocnu se cuti... dosta cudan zvuk, kao da nesto struze. znam da je to jer se zagriju, ali voznja nije divlja da kocim ko lud, vise kocim sa motorom. ne znam jel to normalno ili nije... jel imas slicna iskustva?

get

A ja ti nisam previše relevantan. Jedino gdje sam imao veće spusteve je bilo kada sam prije 3 godine išao na Rab, pa tamo kod Senja, i vraćao sam se preko Male kapele, al tamo i nije neki spust.

Uglavnom, ovo kad idem na more, a idem starom cestom, nisam osjetio nikakve probleme niti u zvuku niti u sili kočenja.

Sljeme je malo specifično (slično kao Senj) jer ima uzastopne zavoje, pa se vjerojatno i kočnice nešto više ugriju. A možda su ti i pločice pri kraju . . .

A ovo gore sam više gledao kao estetski detalj. Al kako već imam crvena klješta nije mi opcija, ali da nemam, rado bih razmotrio :)


marloz

Citat: get  u 05 Lipanj 2013, 21:06:07
Ovo mi se jako sviÄ'a:








* CNC forged lightweight caliper with 4 titanium alloy pistons in each caliper

* 330mm 2-piece slotted T7075 discs

* High performance 650oC high friction Asbestos-free brake pads, low noise and dust, works from cold

* Stainless steel braided hoses

* High strength carbon steel mounting brackets and all necessary fittings

* Compact profile to fit and clear 17" wheels


izvor
http://www.alfasportivo.com.sg/NEWS%20N%20DEALS.html



:care1:

marloz

Citat: marloz  u 14 Lipanj 2013, 11:01:59
:care1:
Citat: get  u 06 Lipanj 2013, 10:33:59
A ja ti nisam previše relevantan. Jedino gdje sam imao veće spusteve je bilo kada sam prije 3 godine išao na Rab, pa tamo kod Senja, i vraćao sam se preko Male kapele, al tamo i nije neki spust.

Uglavnom, ovo kad idem na more, a idem starom cestom, nisam osjetio nikakve probleme niti u zvuku niti u sili kočenja.

Sljeme je malo specifično (slično kao Senj) jer ima uzastopne zavoje, pa se vjerojatno i kočnice nešto više ugriju. A možda su ti i pločice pri kraju . . .

A ovo gore sam više gledao kao estetski detalj. Al kako već imam crvena klješta nije mi opcija, ali da nemam, rado bih razmotrio :)



koliko koštaju kliješta jel možda znaš ? ona serijska ?