Stilo 1.6 zanošenje ulijevo

Autor ivand, 06 Studeni 2011, 12:03:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivand

Evo, bio sam danas u servisu za optiku trapa, i rečeno mi je da je moguće da je trap centriran kako treba, a da je problem u elektičnoj pumpi volana, odnosno u pritiscima koje ta pumpa proizvodi.
To je, kažu lako za provjeriti: digne se auto na dizalicu tako da su kola slobodna, stavi volan u centralni položaj, te zatim upali motor. Ako je pumpa "izvan balansa" onda će se kola lagano zakrenuti tj. neće ostat u centru.
Mislim da sam dobro razumija.
Å ta vi mislite ??

STIPE SS

Odi u servis da ti iskalibriraju volan sa examinerom. I volan ti je električni nema nikakvih tlakova .

ivand

Citat: STIPE SS  u 04 Svibanj 2012, 20:15:07
Odi u servis da ti iskalibriraju volan sa examinerom. I volan ti je električni nema nikakvih tlakova .

hm, bija san danas u AC-a i nisu niÅ¡ta spominjali vezano za kalibraciju volana; samo su me uputili na optiku trapa u auto antonija (jer da oni imaju najnovije ureÄ'aje...)

jesi li siguran da se to može ?

Max Abarth

ajde probaj zamjeniti prednje kotače ;)
lijevi sa desnim, ono samo skineš lijevi staviš ga nadesno i obratno...

pa ona javi dali negdje vuče ;)

ivand

Ma jesam već sve probao, čak sam i zadnje kombinira sa prednjima; sada je sve kao na početku.

Zanima me jeli ta kalibracija koju stipeSS spominje izvediva sa ecuscanom...

Max Abarth

ako i postoji takva kalibracija ja za nju nisam nikada čuo niti znam ikoga da ju je radio ;)

SEB

Citat: Max Abarth  u 04 Svibanj 2012, 23:44:20
ako i postoji takva kalibracija ja za nju nisam nikada čuo niti znam ikoga da ju je radio ;)
elktrični servo volani (CITY) se moraju kalibrirat nakon nekih radova posebice nakon izmjene senzora položaja volana ali se rijetko riješi problem ako CITY počne sam vrtit lagano volan u jednu stranu ili jednu stranu ide lakše a drugu teže...to je očiti simptom kvara senzora pozicije/momenta volana
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

ivand

Citat: SEB  u 05 Svibanj 2012, 08:26:26
...ako CITY počne sam vrtit lagano volan u jednu stranu ili jednu stranu ide lakše a drugu teže

tako slično mi je rekao i u ovom zadnjem servisu di sam bija (samo šta sam ga ja razumija da je to neka pumpa...).
Nikad, doduše, ne koristim CITY jer imam nabildane ruke od prethodnog CITY-a iz 1983.g :-)

Šalu na stranu, koliki je to problem ako je u kvaru senzor položaja volana, i može li se provjeriti na rampi.

Fala  :citam:

SEB

Citat: ivand  u 05 Svibanj 2012, 09:53:20
tako slično mi je rekao i u ovom zadnjem servisu di sam bija (samo šta sam ga ja razumija da je to neka pumpa...).
Nikad, doduše, ne koristim CITY jer imam nabildane ruke od prethodnog CITY-a iz 1983.g :-)

Šalu na stranu, koliki je to problem ako je u kvaru senzor položaja volana, i može li se provjeriti na rampi.

Fala  :citam:
treba iztetstirat CITY...na Stilu to baš ne odlazi...Punto ima problema sa tim...ja nebi reko da te to muči
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

ivand

Jel se to pregledava Examinerom?   (ÄŒudno mi je da mi to nisu spomenuli u AC-a)

Evo, ponovit ću još jednom cijeli moj problem.
Znači:
- auto je 2 puta bija na centriranju trapa, i oba puta mu je serviser stavlja šipku na volan za centralni položaj;
- kada upalim auto, na volanu se može osjetiti mali trzaj ili pomak (neznam jeli to normalno);
- kada vozim i držim volan u vodoravnom položaju (kao za ravno) auto ide ravno ko po špagu, jedino šta da bih došao u taj položaj moram malo zategnut volan udesno;
- kada otpustim volan isti se lagano zakrene ulijevo i auto ide blago ulijevo (zanussi).

ivand

...pronašao sam da se može u FES-u kalibrirat volan, i sama procedura je jako jednostavna:
1. volan u centar
2. volan u jednu stranu (do kraja)
3. volan u drugu stranu
4. volan ponovno u centar

i to bi trebalo biti to;
nadam se da će funkcionirati u mom slučaju.

Jedino šta prije moram odradit je "uredit" ELM tako da se mogu spojit sa ABS-om i elektro upravljačem...

SEB

Citat: ivand  u 06 Svibanj 2012, 14:32:08
...pronašao sam da se može u FES-u kalibrirat volan, i sama procedura je jako jednostavna:
1. volan u centar
2. volan u jednu stranu (do kraja)
3. volan u drugu stranu
4. volan ponovno u centar

i to bi trebalo biti to;
nadam se da će funkcionirati u mom slučaju.

Jedino šta prije moram odradit je "uredit" ELM tako da se mogu spojit sa ABS-om i elektro upravljačem...

u svemu tome ti fali tester :D
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

SEB

samo mrdanje volanom nije dovoljno...to tester daje naredbe kako da zakrečeš volan i kalibria senzor

tester je kompjutor za dijagnostiku
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

ivand

Pa dobro, to sam i mislija. Ovaj FES je program za dijagnostiku. Valjda će poslužit (sa njim sve radim).

Thx

:wip

ivand

Nažalost, čini se da me ELM zaje**ba...  Kad se spojim na Airbag ili Power Steering kompjuter izbaci greÅ¡ku "Power steering error" i volan "oteža"...  :G: