Fiat Stilo 1.9 JTD 115KS - ÄŒudni zvuk kod ubrzavanja

Autor tiki, 11 Rujan 2012, 10:13:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivanm


tiki

a dobro samo ipak milsim da ja koji vozim to mogu bolje procijeniti nego neko sa strane koji nikad nije sjeo u ta kola.
Prije dva dana promijenjena PK remenica (ili kako se već zove preko nje ide PK remen koji ide na alternator i klimu-ranije je već mijenjana i izgleda da je stavljena neka kineska) koja se skoro raspala, ko zna možda je ona pravila problem i taj zvuk-zadnjih par dana je zvučalo kao da je motor prolupao, sad kako je promijenjena zvuk sasvim normalan.
Neću da mijenjam nešto dok nisam siguran da je otišlo

cupavica lorena

u oglasu na forumu covjek je napisao da to ulje stavlja u alfu jtd,kakvo je neznam,ja u svoj auto od prvog dana stavljam mobil 5w40,koliko ulijem nakon 15000 toliko ispustim,problema nema,najvaznije je da ne mjenjas cesto marke ulje,nego stalno istu marku
ako nemate hobi,kupite fiat

tiki

probaću, uzeo sam, pa ću da vidim
prva je ugradnja u sva japanska i korejska vozila, i ima da zadovoljava specifikacije BMW-a, mercedesa, WV-a
e sad fiat ne stoji ali pretpostavljam da jednostavno nisu istestirali
meni su u ovlaštenom servisu dok ej bio pod garancijom stavljali seleniu turbo disel 10W/40 a kasnije vidim da svi preporučuju 5W/40, toliko o ovlaštenim servisima,
kasnije sam preÅ¡ao na 5W/40 ali nisam baÅ¡ siguran kako ih u trgovinama nabavljaju, pa sam zato mislio preći na ovo eneos jer ga ima sammo na jednom mjestu u radnji koja je ekskluzivni uvoznik tog ulja i kayaba programa, zato sam mislio d apreÄ'em na njega.
Ipak je ovo Bosna  :neznam:

cupavica lorena

nije to samo u bosni tako,i kod nas se mulja s uljima a i ostalim dijelovima autoindustrije i to jako,to je greska servisa ali olakotna stvar ti je sto je tada auto bio nov pa nije naskodilo nicemu,kada stavis to ulje u motor nemoj se iznenaditi ako ti prvih 2-3 tisuce kilometara potrosi ulja,neznam zasto ali hoce novu marku ulja potrositi(stilo)ispocetka
ako nemate hobi,kupite fiat

tiki

Hvala na odgovoru
Da to je ovlašteni servis, samo je problem što sam ja na tom ulju prešao skoro 100.000 km, a tek kad sam završio sa ovlaštenim servisom jer je istekla garancija prešao na 5W/40
Doduše stvarno nisam ni jednom dolio ulja otkako ga imam (jesam samo jednom vratio u servis da mi izvade nekih pola litre jer su pretjerali sa količinom, ali sam to na vrijeme uradio, kako sam ga preuzeo kad sam došao kući pogledao i sutradan sam išao reklamirati). Dileje usule oko 5 litara
Sad sam gledao specifikacije evog japanskog ulja stoji ACEA: A3,B3,B4,C3(08)
a koliko vidim preporučuju se ulja koja ispunjavaju od A3, A5 i B3, B5, te C3

http://uputstva.org/uradi-sam/koje-motorno-ulje-odabrati/

cupavica lorena

do 100tkm ja sam na svom stilu radio servis na cca 25000tisuca km,nakon toga stalno na 15000t,sada ima 232tisuce i problema nema,tako da sto je tu je nazad nema
ako nemate hobi,kupite fiat

tiki

 :bravo
a onda sam ja boljew prošao, radio sam na 15.000
a sad na nekih 12-15.000
254.000 je trenutno i da kucnem u drvo isto nemam problema

cupavica lorena

neces niti imati, na mom 5 vrata je pola milje,sad je na velikom servisu,turbo netreba dirati,cr pumpa je ok,dizne sam dao reparirati,novi zamasnjak i set kvacila,razvod novi,motor u auto i dalje samo po kilometre na cestu
ako nemate hobi,kupite fiat

tiki

wow, lijepaaa kilometraža
reci mi koliko izaÄ'e reparacija dizni, čisto da znam za ne daj bože, jer ni ja ga ne mislim mijenjati do nekih 700.000  ;D
nisi kvačilo radio da sada ništa ili jesi?

cupavica lorena

prvi puta je mjenjano na 330tisuca,pa opet nakon 100tisuca prijedjenih i sada sve,1500kuna u zagrebu kod covjeka koji mi vec nekoliko godina slaze dizne za jtd-a
ako nemate hobi,kupite fiat

tiki

ako sam dobro shvatio na 330 si mijenjao i plivajući, ili samo set kvačila (sa drujk ležajem) bez plivajućeg?
A reparacija dizni, to je nešto trajnije ili samo zakrpa za neko vrijeme?
Nije mi jasno šta znači reparacija, pretpostavljam da su dizne istrošene pa ne znam kako ih vratiti u bolje stanje :)

cupavica lorena

na 330 samo kvacilo,sada i plivajuci,dizne vise ne bacaju maglu kako bi trebale pa zato obnavljanje,koliko ce trajati na bravi mi je slagao dizne prije 3 i po godine,jos uvijek je sve ok,100tisuca sam odvozio sa njima,nove dizne su skupe kao dragi kamen,tako da je ovo bolja solucija,na 330tisuca je mjenjana samo lamela i potisna ploca,sada na pola milje ide sve novo,plivajuci, potisni lezaj,lamela,korpa
ako nemate hobi,kupite fiat

tiki

pa čuj vidiš to su vrlo zanimljive informacije. Ako si sa repariranim diznama prešao 100.000 onda je to dobro za znati.
A na 500.000 i zamjena plivajućeg je nešto za šta se nema šta reći, govori i vozaču i o original dijelu.
kako sam gledao kod nas je negdje oko 900 KM, komplet, plivajući, druk ležaj, korpa i kvačilo (valeo, jedino ne znam koji je ležaj, nije bio valeo to znam)
Inače vidim da većina hvali dayco zamjenske dijelove a sada ih kod nas ima za naći.
Ako ti nije problem da mi pošalješ broj tog lika koji radi reparaciju dizni, ako jednom zatreba :)
A i ja ti mogu ovdje provjeriti neke dijelove pa čuj nekad se isplati napraviti i put jer uz sve vratiš i PDV