Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW pitanje u vezi spojke i kočnica

Autor Vedran, 26 Listopad 2013, 12:26:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vedran

Pozdrav ekipa, evo ovako stvari stoje, zanima me može li navedeni auto gubiti kočionu tekučinu na potisnom ležaju ili je normalno da se tekučina malo gubi srazmjerno troÅ¡enju disk pločica (tako mi je rekao mehaničar), kočnice su uredu, izvrÅ¡ena inspekcija, e a Å¡to se tiće kvačila dogaÄ'a se sljedeće; prilikom preÅ¡altavanja u veći stupanj prijenosa kod pritiskanja pedale kvačila čuje se nekakav zvuk kao kad uzmete metalni poklopac nekakve tegle i prevrnete ga na tvrdu podlogu,a on zazvoni, ista se stvar dogaÄ'a kad je auto u praznom hodu i dok je stisnuto kvačilo kad dodajem gas isti se zvuk čuje, ako je netko imao slično iskustvo ili ako pak netko ima savjet molim da mi objasni u čemu je problem, hvala!

autoservis-edo

Moze gubiti ulje na kuplungu ali da ti tamo gubi ulje kad bi ti ulje nestalo ostao bi bez kuplunga i uglavnom bi imao negdje fleku od ulja da tamo curi,a kaj se tice kocnica normalno je da razina ulja pada kako se trose plocice jer vise ulja ode u celjust da bi se mogla stisnuti disk plocic,samo to opadanje razine nemozes bas primjetiti ako recimo gledas kolko ulja imas svaki tjedan jer se kocnice jako malo potrose i nebi se vidla razlika u kolicini ulja u kocnicama,to se vidi kad bi pogledao ulje recimo nakon nekih 15-20000 km...

cupavica lorena

kolega edo ti je objasnio gubitak ulja,ali ako se cuju zvukovi,to je znak da je nesto lose na putu da se pokvari,lezaj na potisnom,korpa ili mozda zamasnjak,ovako na pamet tesko reci,ako znas stvarnu kilometrazu auta napisi mozda ti mozemo dati savjet,ali bas stvarnu ne ono sto pise na satu tome najmanje vjerujem,ako neznas vozi dok ne stane i mozda napravi jos veci kvar nego sto je ili skidaj mjenjac i vidjet ces sto ne valja
ako nemate hobi,kupite fiat

Vedran

Å to se tiče gubljenja tekućine mislim da je s tim sve u redu i da je mehaničar bio u pravu, a mislim da ću ipak morati skinuti mjenjač da vidim u kakvom je stanju  komplet spojka, možda i zamaÅ¡njak stvara taj zvuk

sarakuzza

Jel se čuje taj zvuk kad puštaš kvačilo, kod polaženja npr?

Može biti dvomaseni, koliko znam stilo ima takav dmf

Vedran

Taj zvuk se čuje kad pritisnem  kvačilo prilikom prebacivanja u vožniji, ali samo u veći stupanj prijenosa npr., iz 1. u 2. brzinu, ostalo je sve ok nečuje se na leru, u vožnji isto normalan zvuk motora

cupavica lorena

ako nemate hobi,kupite fiat

sarakuzza

takoÄ'er glas za zamasnjak. A ako ces raditi onda se mjenja najcesce set svega, dakle zamasnjak, potisna, lamela i potisni.
Cijena je nazalost poprilicna. :/

dgudan

Samo djelovi komplet, cca 5500 kuna. Raspitao se nedugo jer ja imam 220tkm pa uskoro očekujem problem
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

sarakuzza

Mislim da bi to moglo i malo jeftinije ići. Posaljite mi godinu proizvodnje preko poruke i podatke pa provjerim.
Npr u trgovinama je za focusa bila cijena 4600kn, nabavio mi poznanik za 3850 ;)

Broj ću dati na PM.

fangio

meni se čuje kao neko zujanje-brujanje-struganje kad stisnem kuplung... zvuk je neÅ¡to glasniji ako stisnem kuplung do kraja..... koja je dijagnoza? planiram mjenjat kuplung set pa ako netko zna jel to možda isto do zamaÅ¡njaka da promjenim sve u kompletu.....i kao da sam primjetio da kod vlažnijeg vremena malo trese kod kretanja,samo kod kretanja od nule, meÄ'uubrzanja i sve ostalo super, nema vibracija ,  1.9jtd 150tkm origigi majke mi :rofl
vozim sve i svaĹÄ,,ta na razliÃ,,ite naÃ,,ine,....

kemba

Ako secuje zujanjekad stisnes spojku sigurno je potisni lezaj u banani!

Sent from my ST26i using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

draĹžen

Mozda ti se taj zvuk cuje od nosaca motora? Ima li novosti?

cupavica lorena

ako nemate hobi,kupite fiat