Tipo 1,6ie - zanošenje zadnjeg kraja i nemiran rad

Autor Kremenko, 08 Prosinac 2013, 00:49:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Kremenko

Imam osjećaj da mi u krivini malo bježi zadnji kraj. Ispočetka sam pretpostavio da je zbog mraza i lošijih guma pozadi, ali i kad je suho ponekad osjetim kao da nešto ima lufta. U čemu bi mogao biti problem?

Ponekad se zna ugasiti prilikom kočenja (ispred semafor ili kad se netko jedva kreće) i onda ne prima dobro gas, radi nepotpuno, nema snage. Probao sam ga turirati da izbaci ako je nešto naletilo ali neide preko 4500 okr. Po nekoliko puta ga moram paliti i držati gas jer padaju okretaji i gasi se. Obično se to dogodi nakon 25 km vožnje i taman zadnji km zafrkava. Malo nema snage pa povuče, pa opet ima pa nema. Nakon posla kad ga palim radi bez greške, pa opet zadnji km prije kuće počne (bilo u leru ili pri 50kmh) skakati i padati na cca. 700 i dizati na oko2000 okr. kao da ga turiram ali ne mogu jer sam daje i oduzima snagu..

Ima još jedna manje problematična ali iritirajuća stvar, prilikom polukružnog okretanja cvile kočnice dok su kotači jače namotani, a prestaju kad ih izravnam. Počelo je na jednoj strani, pomalo cviliti kao da kakav lim struže, samo kad je smotan volan do kraja, nakon što sam promijenio diskove (Brembo) i pločice (ne sjećam se koje), serijska veličina.

Hvala.

tipo 1.7d

Citat: Kremenko  u 08 Prosinac 2013, 00:49:51
Imam osjećaj da mi u krivini malo bježi zadnji kraj. Ispočetka sam pretpostavio da je zbog mraza i lošijih guma pozadi, ali i kad je suho ponekad osjetim kao da nešto ima lufta. U čemu bi mogao biti problem?



kugle na prednjim ramenima ti imaju lufta

fiatuno

Citat: tipo 1.7d  u 08 Prosinac 2013, 02:31:43
kugle na prednjim ramenima ti imaju lufta
kakve veze imaju prednje kugle sa zanosenjem zadnjeg kraja
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

tipo 1.7d

nikakve ali takav je osječaj, piÅ¡em iz iskustva  :ok:

na zadnjem kraju ne može ništa otići da bi se on zanosio

LAXX

Citat: tipo 1.7d  u 08 Prosinac 2013, 07:37:24
nikakve ali takav je osječaj, piÅ¡em iz iskustva  :ok:

na zadnjem kraju ne može ništa otići da bi se on zanosio


Ako su mu seleni otisli bi zanosio ali i lupao,
ako je istrulio nosac nosaca zadnjeg mosta pa se to sve ljulja dok ne otpadne kao pred par dana vectri od prijatelja :facepalm:

Kremenko

Podsjeća me na golfa kad mu je pukao most pa je dosta plesao zadnji kraj ali se i tresao i bilo je i na parkingu očito da ne valja. Ovdje nema nikakvih vizualnih naznaka, a kad sam mijenjao kotače, probao sam drmati (slučajno ako ima neki luft) ali sve stoji ok.

vm

Poslusaj Tipa bar se on krama navozao  :D  a nisam ni ja nista bolji.

fiatuno

ako su lufta dobile ruke iza na mostu isto je
nije to svabo napravio nikad na tipu ne izgnjili nosac mosta
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

Kremenko

 :lol nije to Å¡vabo, istina  ;D Hvala. Ovo drugo je valjda 'motorić leer gasa'..

tipo 1.7d

kad odu prednje kugle osječaj je kao da u trenutku bježi zadnji kraj a zapravo prednji još malo skrene i to obično kod življih prolazaka zavoja, ako je otišla kugla samo na jednoj strani samo u zavoju na jednu stranu će se to osjetiti, na drugu neće

fiatuno

vozio sam tipa bez selena naprijed sa mrtvim kuglama nit auto klizi preko nosa nit bjezi u zavojima
samo kad predjes preko rupe imas filing ko da ti je vjrtar otpuhao prednji kraj
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

vm

Ja Tipa znam u dusu bolje od Talijana i mislim da nema serafica koji nisam odserafio i zaserafio,Mod.ti kaze sta je kvar a sad se moze mudrovati i topla voda izmisljati ali nema potrebe.Nazad nema sta da se klima,osim lezajeva na vilicama a ni oni se bas ne klimaju i kad odu,moze biti i lose gume uzrok klimanju,to si valda eliminisao i udaras u bolnu tocku.

Kremenko

Citat: tipo 1.7d  u 08 Prosinac 2013, 22:33:02
kad odu prednje kugle osječaj je kao da u trenutku bježi zadnji kraj a zapravo prednji još malo skrene i to obično kod življih prolazaka zavoja, ako je otišla kugla samo na jednoj strani samo u zavoju na jednu stranu će se to osjetiti, na drugu neće
Baš tako se osjeća. Malo sam testirao i uglavnom se osjeti pri uzastopnoj promjeni smjera kod S krivina..
Prodrmao sam kotače i pokazalo se da prednji lijevi ima lufta, ostali su u redu.

GORUĆI PROBLEM mi je sad ovo sa radom (sada neradom) motora. Danas mi je dosta nemirno radio i na kraju kad se ugasio nisam ga mogao upaliti (osim Å¡ibicom  :zuma: ali ne puÅ¡im pa je joÅ¡ čitav)
Kada dam kontakt čuje se isprekidano zujanje i nekakav metalni zvuk, pogledao sam pod haubom i to dolazi iz/oko one crne kutije u sredini, odmah pod šajbom ispod brisača, a čini mi se da klackanje dolazi iz vanjskog dijela (ne znam kako se zove) malo lijevo izvan tog plastičnog poklopca. Dok je pod kontaktom ritmično kao zujanje sija lampica ubrizgavanja.

Usput rečeno, prije 3 mjeseca sam promijenio pumpu za gorivo u rezervaru i čuje se nakratko kad dam kontakt. Goriva ima ali očito ne ide do motora.
:help:

vlatko11

Interesantan ti kvar.Inače ispod tog crnog poklopca su dva releja i dva osigurača.Jedan je od pumpe goriva a drugi,nisam sad 100% siguran,provjerim poslje mislim od lambda sonde.Da nije povuklo vlagu pa korodiralo i slab kontakt? Jel akumulator ok?

Kremenko