Fiat Stilo 1.9 JTD - Nove koÄŒnice blokiraju

Autor daconix, 13 Siječanj 2014, 10:35:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

daconix

Pozdrav.
Prije nekoliko dana mi je kocnica pocela slabo kociti i propadati pa sam zamjenio glavni kocioni cilindar, a kako su pakne i diskovi bili potroseni naprijed izmjenio sam i njih
Sad imam sljedeci problem kada kocim kocnica se ne vraca vec ostane pritisnuta i koci vozilo  lagano.
Sve smo skinuli ocistili hrdju i necistoce vratili natrag opet ozracili i isti problem
Moram nakon toga stati nekoliko puta napumpati kocnicu i onda popusti.
Dali se netko susreo s ovakvim problemom.

i da kada ostane uz disk pregrije se i smrdi pocelo se pusiti.

irv

jesi siguran da ste dobro ozračili??
moguće da ti negdje neki vakuum "pušta", neka vakuum cijev oštećena?
da li je tvrda kočnica (kao kad je auto ugašen) ili se ponaša normalno prije nego blokira?

najgori scenario, pumpa...

eto, toliko mogu probat pomoć iz mog iskustva...

daconix

Hvala na pomoći

Da dva puta smo ozračivali.
Crijeva sam pregledao sva su kao nova i nema nigdje curenja ulja.
Kočnica je vrlo čudna kada upalim auto i vozim normalna je mekana kako i treba biti onda nakon nekog vremena postaje tvrda, a kad zakočim ne popusti do kraja već malo još drži i usporava auto, dok se nezaustavim malo napumpam i onda sve iz početka.

No ima još jedna stvar kada sam kupio kočioni cilindar prema šasiji sam dobio dio koji nije potpuno identičan ovome koji je bio unutra.

Budići da je sve ostalo isto zamjenio sam ovaj duži dio sa starog i stavio ga na novi, jer je bio malo kraći. prijedlog?

Kako mogo isprobati dali je ta pumpa otišla?

irv

Ok, moj grijeh! Krivo u startu (na brzinu) skužio Å¡to ste radili, mislio sam da si drndao po klijeÅ¡tima...  :tres:

Budući sam i ja nedavni vlasnik stila ne mogu se pohvaliti da sam ikad pimplao po njegovom kočionom sustavu! Možda i bolje! :)

Ali, nisam siguran koliko ti je bilo pametno preslagivati to sa starog! Pa je*emu, ako si uzeo novi po broju Å¡asije ima da sjeda sve u mm!

Da nisu fulali u trgovini i dali ti krivi?  :hm: ne bi bilo niÅ¡ta čudno... Ako možeÅ¡, provjeri si to... Su isti kataloÅ¡ki brojevi? Ako je zamjenski, provjeri si da li je to točan zamjenski broj...

Možda pomogne http://eper.fiatforum.com

Ovako, po meni može bit svašta, gumice, opruge?? Definitivno tu unutra nešto ne šljaka kako treba...

Ne znam, ne bi se ja s tim igrao, ipak su to KOÄŒNICE!!!

Nadam se da će se javiti joÅ¡ netko sa malo viÅ¡e konkretnog  iskustva sa stilom...

casual

nije iskustvo sa stilom, ali isto se i meni dogaÄ'alo na almeri
ali moje je bilo povezano sa strujom
i taj problem se znao dogaÄ'ati kad sam proÅ¡ao kroz lokvu
pa sam mislio da žice negje gube kontakt ili nešto
uglavnom problemi kod mene su nestali promjenom alternatora jer stari niej punio kako spada

pa, ne znam dal je kod tebe tako, ali eto, možda pomogne ;)

pelepelezg

kupi odgovarajuci kocioni cilindar za pocetak, ali mislim da ces tako i rijesiti problem koji imas... ne znam zasto si to ugradivao ako si vidio da je drugaciji? neke stvari treba ipak prepustiti majstoru a ne glavu izgubi zbog parsto kuna . . .

daconix

Ne radi se o kunama i uštedi već dio prema broju šasije i modelu je 100% taj, tako kažu u trgovini.
Danas ću rastaviti taj kočioni i staviti taj mali prednji dio koji je kraći no Å¡to je bio moj tvornički pa ću vidjeti Å¡ta se dogaÄ'a.

Hebemu gledam po netu slike i sve su kao ovaj novi dio, ovaj moj tvornički kao da ni ne postoji  :facepalm:
Moram se još raspitati , ali kažu u trgovini da nema drugi to bi trebao biti taj.

daconix

2003.

Sad sam došao iz trgovine pronašli su original dio koji bi trebao stići za par dana, pa ćemo vidjeti što će se dogoditi.
U svakom slučaju javim ;)


fiatuno

znaci duljina ti mora bit namjestena isto
kad ti auto sam koci probaj popustit dvije vide sta drze kocioni izgubit ces servo ali trebao bi prestat kocit

inace da budes siguran ostavi malo lufta na papucici kocnice cca 2-3mm samo da osjetis malo praznog hoda i ovo ti se vise nece dogadjati
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

alfaomega

Ako ti je manji štangica koja pritišće ti je onda predugačka što znači da konstantno pritišće kočnicu i tu bi trebao biti problem, a riješil ga budeš samo s originalnim cilindrom i pazi kod mjenjanja zadnjih pločica da ne strgaš zadnji lijevi kočioni cilindar.

daconix

Mjenjao sam samo komplet prednje s diskovima, zadnje su još dobre negdje na pola su potrošene.
Za dio još čekam da mi jave kad će stići pa ćemo vidjeti kad ga montiram kako će funkcionirati.

Samo imam neki flash u glavi da je možda i ta vakumska pumpa koja nabija pritisak ulja u kvaru, nadam se da nije :)

fiatuno

vakumska pumpa samo stvara vakum u servo bubnju koji ti olaksava stiskanje kocnice

tvoj problem je u glavnom kocionom koji nije postelan kako treba
Ako me netko treba 0915445360
Dijelovi su u linkovima ispod cijene eto dam da prodam najmanje moguce 
https://www.facebook.com/TheDSMotorsport

daconix

Evo Å¡to sam napravio.

  • diskovi i pakne su već na početku zamjenjeni
  • Vratio stari kočioni cilindar koji je po meni izgledao kao novi
  • zamjenio ona crijeva Å¡to idu skroz dolje na kočnice jer sam načuo da se znaju zaÅ¡topati i da zna biti ovakvih problema.
Nekoliko dana je još lagano pakna strugala o disk pretpostavljam jer je nova i možda šira no što treba biti, sada se valjda sve razradilo i pakne se malo istrošile i sve radi normalno, više neblokira kočnica.