Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Stilius

TEHNIČKI DETALJI, INFORMACIJE O PROIZVOĐAČIMA, ISKUSTVA I PREPORUKE.



Zanima me koje diskove i pločice koristite,a da ne cvile u vožnji.
Može prijedlog za prednje i zadnje po nekakvom redu što se tiče kvalitete

venom


donJebe

#2
Ja sam na svoj punto pred ljeto stavio Bosch diskove i pločice. Ništa ne cvili.
Jedino što sam primjetio nakon izmjene da se lakše doziraju kočnice.
Prije bi na iole dublji dodir prebrutalno kočio, a sad mi se čni "normalnije".
Cijene su inače slične i ovisi gdje se kupuje.
Meni je moj serviser ponudio Brembo, ali ja sam se odlučio za Boch. Gledao sam jedne i druge i osim natpisa na diskovima kao laik ne vidim nikakve razlike.

JosoGT46

ate disk i plocice prezadovoljan

thomekh

ate ili brembo samo stavi ako mislis uzet sport verziju..a ako uzimas obicne onda stavi trw jer je kvalitetniji

FileFixer

#5
Ja sam na Fiat Tipu stavio Zimmermann diskove i TRW pločice. Nakon muke sa cviljenjem ovo mi je zadovoljavajuča kombinacija. Bosch pločice vieš nikada neće na moje auto...
Na Volvu imam Brembo diskove i TRW pločce i prezadovoljan sam.

                          E=mC^2 +/-3dB

mjet

stavio TRW pločice na original diskove,nakon par tisuća KM počele cvilit ,najviše kad je toplo vrijeme,onda stavio brembo komplet sve i diskove i pločice i vozi već deset tisuća ni zvuka od njih...ja zadovoljan

legenda0001

Ako pise Brembo, ne znaci automatski da je super. Koliko cujem, imaju oni i losije, i bolje diskove/plocice.

Sto se tice Trw-a, to sto se ponekad cuje lagano cviljenje, mene osobno ne smeta. Bitnije mi je da koci dobro. Barem je u mom slucaju tako.

Stilius

legenda0001
da li imaš i TRW-ove diskove ili samo pločice

mjet

cijena kompleta je bila oko 3000kn,ali ja sam imao neki rabat i popust pa sam platio puno manje,a što se tiče kvalitete,gle,meni je Stilo uvijek dobro kočio,pa tako i sa Brembom,jedino ne cvili ništa...

chakija

#10
na intercarsovoj stranici postoji njihov kompletan tec doc cjenik...i sve aktualne cijene možete saznati sa par klikova... samo morate skinuti program i kompletnu bazu podataka

legenda0001

Citat: Stilius  u 18 Rujan 2014, 18:33:53
legenda0001
da li imaš i TRW-ove diskove ili samo pločice

I plocice, i diskove.

Dodao bih nesto sto sam zaboravio ranije... Frend je imao na Tipu Brembo komplet sve, i to je cvililo odvratno. Prema njima je Trw necujan. Velim, barem u mojem slucaju, ne mogu tvrditi da kod svih tako.

venom

I brembo i trw su marke koje imaju puno serija, od one za stojadina do porschea, kojem sigurno ne cvile.
Koliko platite toliko i dobijete

legenda0001

#13
Jesi siguran da na Porscheu ne škripe :-)
Meni je jedino bitno da auto dobro koci...
Nisam precizirao, ali recimo da sam spomenuo Brembo i Trw koji su bili ako se dobro sjecam, slicne cijene... Razreda ili cega vec.

aquarius017

#14
Imam TRW pločice sprijeda i straga na autu, nekih 1/2 godine, nema ni cviljenja ni škripanja i još su ka nove
Prednje: 396 kn s pdv-om
Zadnje: 222 kn s pdv-om