Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nikola89

ja sam stavio ate diskove i plocice na prednje kocnice na stila i super koce na svim brzinama i ne cvile, bar mi do sada nisu a napravio sam oko 25 tisuca sa njima... na zadnje sam stavio trw

Ben

Kao što rekoh od prvog dana original pločice i diskovi.
Nikad nisu cvilili niti sam imao ikakvih problema s njima. Stražnji diskovi su izdržali 135tkm, a pločice oko 70tkm.
Prednji diskovi su mi držali oko 70tkm, a pločice oko 35-40 tkm.
Sad imam 176 tkm.
Ima li tko iskustva s Zimmerman sportskoj varijanti diskova i pločica?

gt3

za vikend sam promijenio prednje diskove i plocice i zadnje plocice. Auto ima 131k km i prvi puta mijenjam. I ne zato jel su se potrosili nego su se poceli raspadati. Zadnje plocice su se odlijepile, a diskove mozete vidjeti na slikama. Novo sam stavio Hella Pagid.

huby

Stavih prednje disk plocice TRW i cvile užas dok se ne zagriju.... ima tu kakvog lijeka? :bad:

robert_zd

Evo da ne otvaram novu temu a ista stvar me zanima. Bravo je 2.0 Mjet i prvo me jako nervira sto prednje kocnice cvile, pri malim brzinama. Auto je u mene godinu i nesto te neznam sto je montirano gore.Pakne izgledaju jos ok. Gledao sam malo zub na disku i ima onako od oka 2-3 mm, nisam mjerio. Jel to za izmjenu? Preporuke i okvirne cijene?

the-rider

mozes probati ocistiti i pobrusiti rubove na plocicama, ponekad pomogne
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Možda su TRW pločice, one znaju cviliti. Zub na disku od 3mm je za hitnu zamjenu, možda cvijel i diskovi jer su lagano skureni,
Ukratko mijenjaj.
Nisi napisao koliko kw ti ima auto, al cijene prednjih diskova su od 350 Trw do 700 Ferodo, imaš ATe, Delphi pa biraj. Ja bi Ate stavljao.
Disk pločice su od 280kn Textar, Delphi do 700kn Ate

get

Za orijentir prednje orig su cca do 600 kuna.

Mike20

Original radi TRW, iako sam vidio i Bosch prvu ugradnju

Miha.

#39
Istrošenost je negdje do 2mm, al bi bez brige mogao ići do 4mm :neznam:, moje su sad na oko -2.5. Planiram zamjenu na proljeće. Ja ću ATE komplet..

robert_zd

E ovako aktivan forum volim vidit :) Hvala na info. Malo cu obici lokalne auto dijelove da vidim sto imaju u ponudi i po kojim cijenama. Inace auto je 121 Kw  :)

Mike20

Gledao sam slabiju verziju motora, al cijene su iste ko i za 121kw
Piše da su prednje kočnice iste ko na Stilo 2.4 Abarth

Miha.

Piše ovako za 1.9 i 2.0mjet
Prednje (281x26mm), minimalna debljina 24.2mm
Zadnje (251.5x10mm), minimalna debljina 9mm

robert_zd

#43
Iste su kao na stilu 2.4 da, a sto se tice debljine mojih cu bas izmjerit cim uvatim priliku.
Posto je subota i prije pon ne mogu vidit ponude lokalno gledam po netu i da odma pitam kako recimo sa ebaya brembo 2 diska + postarina izadje cirka 700-800kn ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Brembo-Front-Brake-Discs-281mm-Pair-Internally-Vented-09-5180-30-/391177441675?fits=Car+Make%3AFiat|Model%3ABravo|Cars+Year%3A2011|Plat_Gen%3AMK+II|Cars+Type%3A2.0+D+Multijet&hash=item5b13fe118b:g:3hgAAOSwKIpWDW4w

get

Toliko doÄ'e i kod nas.

ImaÅ¡ kao i sve, nekoliko rangova unutar istog proizvoÄ'ača.

Auto-krešo recimo ima cijenu diska 540KN, ali na to sve ide 25% popusta, pa to ispadne na toj razini.