Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miha.

Mislio je na 1.4tjet 120 ;)

get

Dobro je on mislio samo je greška u eLearnu i u masu brošura.

ðŸ˜,

Puntigamer

Da, JTD 1.9 8V je 120ks a 16V je 150 ks.

natipkano na jednom


get

Ali i dalje krivo stoji veličina diska za T-jet 150KS.

Na njega ide kao na 1.9 150KS i kao na 2.0 165KS.

ePer
46765546




luka78

Meni su otisle zadnje plocice ljetos, negdje u avgustu. Prednje se jos drze. Posto mi to nije popravak za moj servis u kojem odrzavam auto, odem do kolege. Kaze mi on de nabaci plocice bilo koje, a na proljece uzmi dobar set plocica, otokari diskove i miran si. I kupim LPR plocice, najjeftnije, negdje oko 23 eura su kostale. Prvih par dana malo cvilile poslije nista, neki dan odem na provjeru sve ok. Rade posao i to solidno. U prodavnici mi rekose da im nikada niko nista od njih nije reklamirao, a za ostale se desi da vrate.
Pa ti budi pametan.

Boxer

ja sam od lpr-a stavio potisni cilindar na getribi i nakon 2 mjeseca ju ponovo skidao a na ts 16v s plinom je to prekrasan posao
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

luka78

E za to kod tebe se ne isplati "probavati". Je*es plocice, lako ih je zamijeniti, ja sam se vodio tom logikom, a diskovi su mi za tokarenja vec.

Boxer

vidiš ja nikad ne tokarim diskove, kad imaju rub više od 2mm u smeće i bok, ne šalim se s kočnicama
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

luka78

Pa nema kod mene ni 2 mm, i ja sam tu oprezan, ima manjih neravnina pa je potrebno to poravanti.

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Puntigamer

Citat: Boxer  u 09 Siječanj 2016, 16:57:46
Kupite kvalitetne diskove i pločice i ništa više vam ne treba od tvorničkih dimenzija, to je bacanje novaca bez veze a 90 % toga nikad nitko ne iskoristi.

Ja sam na 147 stavio Zimmermann bušene diskove, texar sport pločice i to koči da ti oči ispadnu i ne umara se, ništa više od toga mi ne treba :ok: nemam kočnice za šminku nego za kočenje

Koliko te koštalo zadovoljstvo Zimmermann bušeni diskovi (koji model) i texar sport pločice? Prednje pločice su mi na izdisaju a diskove ću provjeriti još.
Nego kad kažeÅ¡ da rub ima viÅ¡e od 2mm to misliÅ¡ rub s jedne strane ili zbrojeno s obje,, jer nekako mi se 4mm stanjivanja čini puno  :82: skoro pola centimetra.

Boxer

1200kn komplet, kupio novo nekorišteno na njuškalu. Mislim 2mm po strani, dozvoljeno trošenje diskova na mojem autu je s 24 na 18mm.

inače komplet zimmermann diskova koÅ¡ta oko 200â,¬ a texar pločice su oko 450kn za moju 147, tako neÅ¡to
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

AntonioK

da i mene su texar pločice toliko došle +kočiono ulje ima sam malo popusta

Puntigamer

Jel bilo kakve razlike u kocenju nakon sto si stavio Texar plocice? Koje si plocice imao na autu prije njih?

natipkano na jednom


Boxer

ogromna razlika, doduše imao sam tvorničke kočnice prije potrošene na 80%
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...