Fiat Stilo JTD - zamjena balans stabilizator Å¡tangica

Autor Vedran, 18 Rujan 2014, 19:29:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vedran

Pozdrav ekipa, malo su mi lupkali stabilizatori pogotovo lijevi kad prelazim preko nervanina, odlučio sam kupiti nove i odraditi to u uradi sam verziji, pa eto ako netko želi da to uradi u istoj varijanti i da pri tome uštedi koju kunu ukratko ću opisati kako se to može odraditi uz malo dobre volje, naravno oni koji to žele. Nažalost nisam slikao jer mi mob nije bio pri ruci a i ruke su mi bile prljave :)
Znači auto podignuti na dizalicu i skinuti kotače, poÅ¡to su stari stabilozatori korozirali bilo bi dobro malo naprskati navoj WD-om,potreban je ključ 17, imbus 5, i grip klijeÅ¡ta. Ukoliko ne možete koristiti imbus zbog toga Å¡to je rupa u koju sjeda imbus pojedena od korozije, pokuÅ¡ajte običnim klijeÅ¡tima potrgati gumice na starom stabilizatoru kako bi lakÅ¡e mogli pristupiti grip klijeÅ¡tima, nakon toga otpustite Å¡arafe koji povezuju stabilizator s balansÅ¡tangom i amortizerom, potrebno je malo strpljenja zato Å¡to ne ide baÅ¡ glatko poÅ¡to je navoj zahrÄ'ao i ima blata na sebi. Ukoliko ste uspjeli skinuti stare stabilizatore bilo bi dobro da malo očistite dosjede stabilizatora na amortizeru i balansÅ¡tangi i podmažete ih blagim slojem totne masti, nakon toga ugradite nove stabilizatore, ja sam kupio nekakve MAPCO made in germany i mnogo su robusniji u odnosu na one stare koji su bili prva ugradnja, nakon toga vratite kotače na auto i to bi bilo to, mislim nije izmiÅ¡ljanje tople vode, ali ako netko želi da to odradi u ovoj veziji samo naprijed, nadam se da sam nekom pomogao :ok:

elak

e stari moj to je kad sve ide kako treba a u mom slućaju matice su bile izlizane tako da se nisu dale odvinuti ni sa jednim ključem tj. jedino riješenje pila za željezo i lagano pili dok matica nije otpala a mjesta nema ,izgulio ruke ali na kraju ipak promjenio i veselju nije bilo kraja!

Vedran