Stilo - Sve o oprugama

Autor tiki, 03 Svibanj 2013, 14:32:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

draĹžen

Koji su simptomi puknute opruge? A za pitanje da li bi pasala s 2.4. Najbolje ovlasteni nazvati ili auto krešo ili slicno i uzeti kataloski broj jedne i druge pa vidi.

kemba

ma zivkat u ovlastenom ce te traziti broj sasije i htjet ti uvaliti najskuplji moguci dio

uzmes jednu i drugu i premjeris stavis gore i vidis

nebi ti pitao dal pase od 2.4 da mozes jeftino naci od jtd-a
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

dinko1981

Ako dva ista modela auta imaju približno istu ukupnu težinu sa istom opremom zar onda logički nebi i samo prednji kraj tj motor trebao biti slične težine? Ako 2.4 imat teži motor zar onda jtd ima teži gepek da je to anulirano? Možda 2.4 ima deblje opruge da bi bio tvrÄ'i jer je kao neki sportski auto.

franjo-fritz

Citat: dinko1981  u 27 Rujan 2014, 17:35:49
Ako dva ista modela auta imaju približno istu ukupnu težinu sa istom opremom zar onda logički nebi i samo prednji kraj tj motor trebao biti slične težine? Ako 2.4 imat teži motor zar onda jtd ima teži gepek da je to anulirano? Možda 2.4 ima deblje opruge da bi bio tvrÄ'i jer je kao neki sportski auto.
koja matematika??!! 2,4 ima deblje opruge zbog težeg motora ..ista karoserija neznaci i ista težina auta ma sta god pisalo u knjižici vozila...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

jtdrs

dizli su uvijek teži od benzinaca što se tiče motora i više opterečuju prednje federe....pa ili pucaju,ili auti sjednu....

dinko1981

Dizeli jesu u prosjeku teži od sličnih benzinaca ali 2.4 ima 5 cilindara i dosta je velik i težak pa bi ta dva mogli biti slične težine barem ako je suditi po ukupnim težinama ta dva modela auta.

cupavica lorena

iste su ti opruge od ta dva modela KYB 354kn komad bez popusta
ako nemate hobi,kupite fiat

kosta13

#22
Jel zna netko u čemu je problem kod zamjenskih opruga kyb,  znaci imaju isti broj navoja i iste su debljine kao i orginalne 12mm ali auto izgleda ko lada niva razmak izmeÄ'u gume i blatobrana je skoro 10cm!  Opruge su kupljene kod tokica po katalogu radi se o stilu 1.9 jtd 59kw

M.P.

koliko dugo su na autu ? ako je tek stavljeno, čekaj malo da to sjedne sve kako spada, past će par cm sigurno

crev1986

Je prijatelju past ce ali malo ! Ipak su to nove opruge a tvoje su bile stare 10 +god uzmi  i to u obzir !

kosta13

Stavljene su prije tri tjedna.. Vozio sam ga po makadamu gdje su velike rupe nadajuci se da ce past koji mm al nista..  Mislio sam da sam nekaj krivo stavio al ocito nisam..  Pa ne mogu vjerovat da s novim oprugama koje su navodno orginal za taj model auto izgleda ko jeb.. terenac..

Mike20

Da, to je normalno. Ja sam mijenjao isto opruge na Fordu i ista stvar, al s vremenom jesu malo se stisnule

friga

Ne bi rekao da je normalno. Nisu originalne i to je problem. Kad mi je na GP pukla prednja, mijenjao sam naravno obje i stavio originalne. Razlike u visini nije uopće bilo.

lik-bj

ja imam problem sa visinom samo meni prvi kraj full nizak zapneš za svaki k... na 15 cola kotačima jako mali razmak do blatobrana kao da je spušten a nije.

aquarius017

Ne bi smjelo biti razlike u visini s novim oprugama. Prema katalogu, na tvom autu opruge bi trebale biti dužine 464-468mm, a Kayaba opruge su 481mm. Možda je u tome problem...