Stilo - Sve o oprugama

Autor tiki, 03 Svibanj 2013, 14:32:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kosta13

Da razlika u dužini je bila očita čim sam skinuo staru oprugu nekih 10 cm je bila kraca od novih..  Ali je bila iste debljine i isti broj navoja pa nisam obraćao paznju na to a kad sam spustio auto s dizalice i odmah sam skuzio da se opruge ne stišću a nemoÅ¡ ga ni rukom ni milimetar stisnut kao da su od kamena samo na gumama amontizira..  Kao da sam kupio sportske opruge za ladu nivu visoko a tvrdo..

tomislav_vg

Kayaba i je tvrda. Ja sam kupio prednje amortizere kayaba i pozalio....osjetim i najmanju rupicu na cesti. Pretvrdo je to za voznju po nasim cestama
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

Mike20

Kao Å¡ro rekoh, to je normalno, za nove opruge. Palo bude al kroz mjesece, ne tjedne. Ja sam uzeo za Forda zamjenske ali Made in Germany.

Kayaba ne radi originalne opruge za Fiata koliko znam.

Silvio

Ja sam pred tj dana mjenjao amortizere, prije bi mi auto zapeo za svaki *** (ful je nizak bio) i sad kako sam to promjenio diglo ga je za 2-4 cm najmanje.

M.P.

Citat: tomislav_vg  u 23 Travanj 2015, 07:36:15
Kayaba i je tvrda. Ja sam kupio prednje amortizere kayaba i pozalio....osjetim i najmanju rupicu na cesti. Pretvrdo je to za voznju po nasim cestama

vidiš, ja sam super zadovoljan sa excel g, jer su ko stvoreni za niske opruge, tvrdi za poludit :) . čak razmišljam da vratim -6 koliko su tvrdi, jer mislim da bi mogli podnijet to barem nekoliko desetaka tisuća

tomislav_vg

Citat: M.P.  u 23 Travanj 2015, 16:34:30
vidiš, ja sam super zadovoljan sa excel g, jer su ko stvoreni za niske opruge, tvrdi za poludit :) . čak razmišljam da vratim -6 koliko su tvrdi, jer mislim da bi mogli podnijet to barem nekoliko desetaka tisuća

definitivno su to sportski amortizeri, no ja vise preferiram neku udobnost  :D]
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

Zwerko

Da se nadovežem, u prvom mjesecu isto promjena opruga i auto je sad visok ko koza, ne bunim se, napokon ne zapinjem za svaki k :) i da, sad su KYB opruge. Vjerojatno ce se spustit, pod djelovanjem tereta. I dan danas mi nije jasno kako opruga moze puknuti, to joj je jedina zadaca- da fedrira. NEmoze mi nitko reci da nesmije biti hrÄ'ava(takvo sam dabio pojaÅ¡njenje) ali sad viÅ¡e nije ni važno

M.P.

Citat: tomislav_vg  u 23 Travanj 2015, 16:48:07
definitivno su to sportski amortizeri, no ja vise preferiram neku udobnost  :D]

ma i ja, slažem se. da radim puno km sa puntom , ne bi dolazilo u obzir nikakve niske opruge i sl. gluposti. al  prelazim jako malo km s njim, pa se vodim motom Å¡ta tvrÄ'e to bolje :D

stilista

Mislim da je fiat imao opoziv zbog opruga koje su pucale......serijska greska i tako to....

draĹžen

Nije baš tema, jel itko stavljao monroe amortizere iz auto kreše? Imam ih za dobru cijenu ali nemam pojima pa ako netko ima iskustva,zahvalan sam mu.

crev1986

Ja sam ih imao i ok su amortizeri

kosta13

Sto se pucanja tice pukla je nekih 15cm od donjeg djela znaci tamo na dijelu gdje je ono prosirenje koje Å¡titi da opruga ne propadne skroz, ocito kad opruge omeksaju kroz godine i spuste se pri vožnji preko vecih rupa opruga udara u to prosirenje pa puca prilikom udarca jer je tocno na tom djelu pukla a nevjerujem da je slucajno bas tu jer nije bilo hrÄ'e na njoj pa nevidim drugog razloga

Alien

Dva puta mi je pukla opruga na parkiraliÅ¡tu, srećom. Prijatelju na Ford Fiesti 2005. 4 puta. Citroen C3 takoÄ'er pucaju. Ja mislim da je stvar u izvedbi opruge uže-Å¡ire i njenom oslanjanju u slučaju Stila samo na mali dio oslonca na amortizeru. Na prijaÅ¡njim autima opruge su bile iste Å¡irine od vrha do dna i oslanjale su se na veći dio kruga na amortizeru i nisu pucale, barem ne tako često.

lik-bj

Ima li ko problema na 15 felgama meni prvi kraj zapinje malo malo ćim je cesta lošija zaminjem ko lud ?

draĹžen

Ja imam 16 i zapinjem. Meni amortizeri plivaju ali ne znam jel tome razlog. Mislim da je auto pre nizak. Imao sam prije njega p307 isto s losijim amortizerima ali nigdje nisam zapeo.